Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Práce s entitami

AUTOR: Ratman

ÚVOD
Za entitu považujeme vše, co něco dělá- tedy vše, co se nějak může pohybovat, co můžeme užít a osvětluje. Bez entit by se mapa nedala nikdy hrát, podmínka ke spuštění mapy je totiž entita- hráčův charakter (nejedná-li se o multiplayerovou mapu). Zbylé entity obsazovat nemusíte, ale jistě uznáte, že chodit po mapě s jedním panákem je dosti velký opruz, proto se do mapy obsazují i další entity a to hlavně nepřátelští panáci a světla, díky kterým pak celá mapa vypadá lépe a dobře se hraje. Můžete použít buď předem sestavené, což je asi nejlepší řešení u všech druhů entit- kromě postav. Obecně platí pravidlo, že všechny vámi vytvořené entity se nahrávají do adresáře core/entities/název mapy , značně tím zpřehledníte řazení položek v mapě a zajistíte tím, že při hraní hry jinou osobou nebude chybět žádná položka. Originální entity můžete do adresáře nahrát také, není to vyloženě nutnost, ale já to vřele doporučuji. (jistota je jistota)

EDITOR ENTIT
V editoru FT se nachází položka- Editor Entit, který budete hojně využívat po položení tilů do mapy, kdy nastane čas ji osadit panáky a zbraněmi. Můžete zde vytvářet nové nebo upravovat předdefinované entity, ty ovšem doporučuji nepřepisovat, ale uložit do adresáře mapových entit, aby vám ty originální zůstali neporušené. (někteří lidé si totiž nenechají originální entity přepsat a to může způsobit nehratelnost mapy a tím i znehodnocení vaší práce). My se ovšem zaměříme na tvoření nové postavy.


Volba typu entity

Takže, mapu máte osazenou tily, scénář rozvržený a teď potřebujete hlavního hrdinu, není nic jednoduššího- dejte novou entitu a zvolte položku ACTOR. Pokud budete dělat člověka (jakýkoliv druh), supermutanta, ghoula, humanoidního robota nebo psa, můžete využít tlačítka v hormím menu MAKE- tam nastavujete hodnoty jako při klasické volbě postavy, ve kterých se dobře vyznáte, práce vám tedy půjde lépe. Pokud budete dělat na jiné postavě, může se vám stát, že se objeví chybová hláška, že nějaká z hodnot je v červeném poli a musíte ji snížit, i když bude vše v pořádku, proto je raději dělejte na hlavním panelu (chce to o trochu větší představivost, ale problém to není). Hned vedle tlačítka MAKE je tlačítko LEVEL, kde malým pluskem u zkušeností přidáváte postavě levely, nastavujete perky atp. Jakmile skončíte editaci pomocí těchto pomůcek (ale samozřejmě je použít nemusíte), začněte s rozvinováním hlavního panelu.


Volba typu entity

-Actor-

RACE - neboli rasa, kde nastavíte rasu, počet zkušeností za zabití, level , pohlaví, hodnost atp.

NPC SPEECH - zde nastavíte, vše okolo blábolení

NAME - postavě přiřadíte jméno (normální, i to, které se má zobrazit)

IMAGE - vzhled postavy, barva kůže a oblečení

BASE AI - základní inteligence, důležitá to položka, nastavíte zde jak se má chovat, povolíte zde měnění poloh, plížení nebo jestli má spát.

CORPSE - zde si vyhrají všichni saďouři, protože si volíte typ smrti postavy nebo to, zda li už bude mrtvá.

EQUIPPED - Velice důležitá položka, tady nastavíte zbraně v obou rukou a brnění, které bude na sobě mít.

INVENTORY - co bude mít postava v inventáři

-Attributes-
Tady je to jednodušší, zde upravujete statistiky postavy, volíte její perky, životy, skilly, závislosti na drogách nebo zranění a poškození, které bude postava mít. (neplatí zde ovšem omezení jako v MAKE a LEVEL, takže si můžete utvořit úplného supermana, ale raději to s nastavováním nepřehánějte a dělejte vyvážené postavy)

-Modifiers-
Jsou zde stejné položky jako v Attributes, ale na rozdíl od nich, zde nastavujete modifikátory, tj. to, co nemá postava přirozeně a zobrazí se modrou, popř. červenou barvou (např. více životů, větší síla atp.)

-Current Attributes-
A konečně tu máme poslední položku- tady navolíte počet životů , akční body stupeň ozáření atd. (je to většinou to, co jste již nastavily v předchozích menu, ale tady už to není závislé na vlastnostech postavy)

Pokud už máte vše hotové, můžete postavu uložit- je teď připravena k vložení do mapy.

VKLÁDÁNÍ ENTIT DO MAPY A PRÁCE S NIMI

Spusťte editor úrovní a přepněte se do políčka ENTITY, kde najděte adresář do kterého jste uložily postavu a klikněte na ni. Položte ji na zvolené místo na mapě (pozor! Musí mít pod sebou nějaký til) a přepněte se na ENTITY EDIT. Zde navolíte chování entity v mapě a její natočení (animation rotation ). + další prkotinky, takže dodělejte co je potřeba (jinak se bude chovat podle svého originálního nastavení) a nezapomeňte zvolit player index - 0 - entita patří k mapě a nebude nic dělat, 1- hráč (dle výchozího nastavení), pokud zvolíte jakékoliv jiné číslo, tak při spatření entity ve hře se objeví neplatná operace, proto zajeďte do menu LEVEL a zvolte položku PLAYER a Add (přidat) objeví se položka č. 3 (nadefinovaná tam bude 0 a 1- u jedničky doporučuji dát nějaké jméno, aby se hráč nemusel jmenovat anonym :), a zvolte jméno (třeba protihráč) Type- obvykle počítač (pokud se jedná o nehráčskou postavu) Tým = číslo položky, ale můžete dát libovolné (kromě čísel již vytvořených týmů a více než č.8). Setip AI- navolte chování Týmu (jestli na vás má útočit nebo se k vám chovat přátelsky) a až budete s editací hotoví, dejte OK, tím skončíte. V menu LEVEL ještě najděte položku Team, kde navolte postoj k ostatním týmům- čísla menší než jedna- nepřátelé, 0- neutrální a všechna větší než nula jsou přátelé, nezapomeňte navolit vzájemě stejné chování.


Volba hráčů (editace player indexů)

Tímto jste udělali alespoň nutné minimum potřebné k hraní vaší mapy, doporučuji ji po obsazení každou novou entitou otestovat, a zkontrolovat, zda dělá to, co má, protože vracet se k několika desítkám chyb po dodělání mapy je dosti nepříjemné. Před šířením mapy do světa nezapomeňte zkontrolovat, zda vše funguje tak jak má a poproste někoho dalšího, aby ji zkusil na svém počítači, protože se stává, že vše perfektně funguje, ale jakmile ji dostane někdo jiný objeví se spousta chybek (už jsem hrál alespoň 5 map, kde prostě nebyla žádná munice)

ZPĚT

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..