Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
... vstup do vaultu ... orientace ... vaultmasteři ... kontakt ... poslat novinku ... fórum ... archiv ..

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.
Agent JFK 5 - 7Agent JFK 5 – Chladná hra

Autor: Tomáš Němec
Stránek: cca 128, Paperback
Cena: 89 Kč
Rok vydání: 2006


Pátý díl zaběhnuté, ryze české scifi/fantasy série je něčím zvláštní. Nejenže se poprvé v cyklu objevil další autor, kromě zakladatelů Miroslava Žambocha a Jiřího W. Procházky, ale také je velmi zajímavý daný svět. John Francis Kovář totiž tentokráte zavítá do světa poničeného nukleární válkou, v současné době sužovaného novou dobou ledovou. Dočkáme se tedy nepředstavitelně krutých mrazů, krutých lovců, krutých mamutů a krutých tvrďáků.

Ještě ne až tak ostřílený agent agentury EF, se vydává do ledového světa vypátrat agenta sbírajícího důležité informace, který se už delší dobu nehlásil ústředí. Když se konečně podaří Johnovi dosáhnout zamrzlého Praagu (podobnost není čistě náhodná) a vniknout do prázdného obchodu ztraceného agenta, zjistí, že někdo tuší o existenci cestovatelů mezi dimenzemi.

Samotný příběh se docela dobře vyvíjí, čtenář může očekávat nějaké to překvapení, detektivní pátrání, dobře rozepsanou akci a jinak nenáročné čtení. JFK je projektován jako levné, krátké vlakové čtivo, čemuž odpovídá rozsah i cena. I tak je lepší než většina rodokapsové tvorby, která je k sehnání v trafikách.

Jako oddechové čtivo můžu jen doporučit.

Agent JFK 6 – Se smrtí v zádech

Autor: Miroslav Žamboch
STRÁNEK: CCA 160, PAPERBACK
Cena: 99 Kč
ROK VYDÁNÍ: 2006

JE DOCELA ZAJÍMAVÉ, ŽE I NÁSLEDUJÍCÍ DÍL SPADÁ POD POSTAPO ŽÁNR. TENTOKRÁTE SE OVŠEM NEJEDNÁ O DESTRUKCI LIDSTVA VLIVEM TVRDÉHO ZÁŘENÍ, ALE MNOHEM ZÁKEŘNĚJŠÍCH NEBEZPEČÍ. JFK, TENTOKRÁTE I S POMOCNÍKEM – TYPICKOU BLONĎATOU KRASAVICÍ S DOKTORÁTEM – SE VYDÁVAJÍ DO SVĚTA, KDE DOŠLO K PŘEMNOŽENÍ A MUTACÍM KMENŮ CHŘIPKOVÝCH VIRŮ. LIDSTVO JE TAK ROZDĚLENO NA NĚKOLIK SÍDEL, VĚTŠINOU CO NEJDÁLE OD SEBE, PROTOŽE KAŽDÝ TÁBOR MÁ ČÁSTEČNOU ODOLNOST JEN NA KMENY Z JEJICH OKOLÍ.

Johnovým úkolem je tentokráte zjistit, zda chřipková pandemie je původní nehoda či zda se náhodou nejedná o zkoušku virových zbraní z jiné reality. Na všechnu tu vědeckou práci sám nestačí a proto dostane na pomoc doktorku Lavassi. Aby toho nebylo málo a snad i proto, aby JFK nevyšel ze cviku, musí se mrknout i po agentu, který dělal vyšetřování před nimi. Ale jak to tak už bývá, když se skupina lidí snaží přežít v tvrdém světe, vždy se najde nějaký blbec, který touží po moci a bohatství a nezastaví se před ničím.

Abych nezapomněl dodat, ještě se celým dílem táhne příběh o Kristýně Rustové, kterou na začátku John na své dovolené skoro sbalí, ale pak musí do akce. A agentura EF začne mít o Rustovou zájem. Jako bonus navíc je i povídka Melouch Vincenta Vegy, což je takový milý, krátký příběh o jednom kolegovi JFK.

Žamboch je dostatečně zkušený a vypsaný autor, takže tento díl je čtivý a napínavý a rozhodně neurazí. Je o něco delší než díl předchozí, hlavně i kvůli té povídce, a také o deset korun dražší. Ale co, místo normálního piva si dáte jedno malé.


Agent JFK 7 – Hořící andělé

Autor: Miroslav Žamboch
STRÁNEK: CCA 160, PAPERBACK
Cena: 99 Kč
ROK VYDÁNÍ: 2006


Znalce řady nejspíše zarazí, že dva díly po sobě psal stejný autor, a můžu je uklidnit, že to není náhoda. Sedmý díl je totiž pokračování dílu předchozího, autorovi děj kapánek překlenul do další knihy. Vše se sice minule dořešilo, ale město kde prováděli pátrání bylo napadeno vzdušnými piráty a otrokáři a John se po té, co dořešil agenturní problém, rozhodl zůstat(ne až tak dobrovolně) a pomoci s dopadením otrokářů.

JFK s několika lidmi z města jako posádkou se vydává za vzducholoděmi pirátů v kopřivnické nadvzducholodi a hodlá zajatce osvobodit. Aby toho nebylo málo, výcvik agentky Rustové pokračuje a náhodou se zjistí, že očkování, které agentura poskytla svým agentům, není až tak košer, jak by mělo být a John tak běží závod s časem, který nemůže vyhrát.

Tento díl se mi zdál oproti předchozím o něco slabší, nejspíše proto, že JFK je omezen jen na pobyt ve vzducholodi + několik výsadků na izolovanou souš, čímž měl autor docela malý prostor k manévrování. Všechny postavy jsou navíc známy z minulého dílu a tak se dozvídáme historii jen jedné z nich. Oživení je tedy ze strany Rustové a pátrání agentky Villefortové, trpící slabostí pro JFK, po machinacích v agentuře.

Akční i pátrací scény jsou kvalitně zvládnuté, ženské postavy jsem autoru stejně nikdy nevěřil (od dob Líhně), samotné průsery dějící se na vzducholodi jsou jen další variací průserů Voyageru ze ST. Ale za ty prachy je to dobré čtení, které se na nic nehraje a pobaví cestou domů.
Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Stránky v EN

No Mutants Allowed
Fallout Wiki
Fallout Database

Modifikace v CZ

Fallout:Resurrection
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout:BGE (dead)
Fallout:Yurop (dead)

Modifikace v EN

Vault-Tec Labs
Fallout 2 Restoration Project a neof.patch
Fallout of Nevada
MIB88: Megamod
Last Hope
Fallout et tuSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..