.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-10-25 15:18:19, The Vault

Fallout 4 jen na konzole?

"Fallout 4 jen na konzole!"

Jen takové malé zamyšlení. Takhle by totiž klidně mohlo znít příští oznámení Bethe$dy. Proč? Podívejme se na nějaké ty žebříčky prodeje a zapojme selský rozum.

Když se podíváme na prodeje PC verze Falloutu 3 v UK v prvním týdnu, kde je obrovský herní trh (Xbox 360 (55%), PS3 (28%) a PC (17%)), prodeje PC verze Falloutu: New Vegas (Xbox 360 (60%), PS3 (30%) a PC (10%)) a ohlášení prvního DLC exkluzivně jen na Xbox 360 (DLC pro Fallout 3 byly exkluzivně i pro PC) s tím, že se vůbec neví, jestli bude DLC i na PC a PS3, můžeme se o budoucnost příštích Falloutů na PC oprávněně strachovat. Nebyl by to jediný produkt, který se na konzole definitivně přestěhuje.

Prodej Falloutu: New Vegas vzrostl v prvním týdnu oproti Falloutu 3 o 29%, takže Bethe$da v čele s Toddem Hownardem si jistě mnou ruky a s největší pravděpodobností zatím nemusí uvažovat o zrušení PC verze. Zatím. Je tu ještě jeden důvod, proč verzi pro PC zachovat a to je dobrý vztah Bethe$dy s moderskou komunitu. Nezapomeňme ovšem, že Bethe$da chce hlavně vydělat a pokud tedy budou náklady na PC verzi vyšší než vývar z jejich prodeje, komunita půjde stranou a můžeme se dočkat nemilého překvapení. Business never changes!

Najde se tady ještě někdo, kdy by chtěl obhajovat PC warez?

Sdílet na Facebooku
Autor: warezak bububuOdesláno: 17:49, 25.10.2010ID: 607ee2Nahlásit Vaultmasterům
Americania / UK su lenivci, maju dobre platy, oni mozu okaslat sa s hranim na pc, radsej si kupia konzolu a vezmi joypad, to im staci, nemusia behat po ziadnych forach nikde a riesit prkotiny, pre ktore im hra nejde. Konzola = proste plug and play.
A warez ti asi neda spat co ? Proste to co je, je vdaka nejakemu systemu. Ked budu Slovaci/ Cesi zarabat 3000 euro, bude im dat u prdele 40 eur za hocijaku hru, ale kedze kazdy chce jest, pit, byvat atd atd tak proste tie peniaze na to nemaju. A kedze vo volnom case sa radi hraju, tak si to stiahnu, cize je dopyt po niecom "warez". Kde je dopyt je aj ponuka, a pokial to bude takto fungovat, tak to bude stale. Prave preto su nase trhy pre nich nezaujimave, lebo nemame kupischopnost obyvatelstva.
Inymi slovami hadzes setkych do jedneho vreca, svet nie je len cierny a biely, proste je farebny.
Autor: KalimeroOdesláno: 17:51, 25.10.2010ID: 7fc5e2Nahlásit Vaultmasterům
Tuším že jsem na jiném webu četl že nejsou započítány kopie digitální distribuce, tedy asi steam. Tam to podle mě dělá taky nezanedbatelná čísla. Konzole to asi nepřekoná, ale o nějakých 10-20% by to zvednou snad mohlo.
Autor: jaxOdesláno: 17:59, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Lidi co piratí, jsou prostě zloději jako u čehokoliv jiného, je to smutné, obzvlášť když se samy pokaždé snaží svoje činy trapně obhajovat...
jinak ohledně prodejů, to je hodně zavádějící a začíná to být v těchto žebříčcích obrovský problém v tom, že u PC se nezapočítává digitální distribuce, která je čím dál silnější, narozdíl od konzolí, kde třeba na Xboxu nové hry jinak než krabicovkou pořizovat ani nejdou. A kór těď když je nový Fallout Steam záležitost, tak spousta lidí na PC využila/využije možnosti digitální distribuce... takže řídit se těmito žebříčky, to by musela být Bethesda padlá na hlavu...
Autor: JaWOdesláno: 18:01, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
warezak bububu - podobně infantilně debilní názory jsem tady přesně čekal. Dál na ně nebudu reagovat.

Kalimero - tušíš? 10-20%? To si cucáš z prstu.
Autor: c.dataOdesláno: 18:02, 25.10.2010ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
a jsou tam započteny prodeje z digtalí distrbuce??? Jelikož ta dělá nejvědší procento prodeje
Autor: JaWOdesláno: 18:11, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
c.data - zkus to někde najít a třeba i prodeje Fo3 a FNV na Steamu za první týden.
Autor: warezak bububuOdesláno: 18:14, 25.10.2010ID: 607ee2Nahlásit Vaultmasterům
Co uz, velmi tazko by si argumentoval. A som linuxak, hram f1/f2 a tak, a neviem preco som debil, proste vravim, vidis svet ciernobielo.
Autor: chekotayOdesláno: 18:24, 25.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Taky jsem linuxák, taky hraju F1\\2\\T:BOS a taky pravím, že jsi debil.
Autor: SothOdesláno: 18:40, 25.10.2010ID: 430910Nahlásit Vaultmasterům
Ano, warez hájím, ALE vysvětlím: Linuxák nejsem, nemám potřebu. FNV jsem si uwarezil, abych se ujistil, že je důstojným nástupcem F2, chytla mě a teď právě instaluju legální verzi a na tomhle postupu nic měnit nebudu. Hru si vždy osahám na warezu a pak teprve smažu / koupím. Nevidím na tom nic špatnýho. Uznávám, že obhajoba typu chci každou hru a páč na ní nemám, tak ji uwarezím, je cosi, co řekne jen někdo s pochroumaným morálním kompasem. A teď mi to nandejte! :)
Autor: NeoWormOdesláno: 18:44, 25.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Vždyť ono už to prakticky pro konzole je. Stačí se kouknout na interface těch her. Pokud F4 bude zase plně v režii Bethesdy tak možná ani není žádná škoda.

Ale zajímalo by mě kolik se těch her prodalo celkem. Protože je klidně možné že na PC se toho prodalo zdaleka nejvíc. Mody a addony jsou docela dobrý lákadla, podobně jako akční nabídky steamu a jako hráčské komunity, které ovšem vznikají hlavně okolo PC hráčů. Taky ti piráti co si ty hry nejdřív ukradnou to občas časem koupí když se jim to líbí (nevim jak teda u F3, já bych si radši utrhnul ruku než bych za to něco dával).
Autor: JaWOdesláno: 19:02, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Je to jen žebříček maloobchodního prodeje http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p/about/methodology/index.jsp
Kdyby někdo našel nějaký přehled digitální distribuce, sem s ním. Sám sem nic nenašel. Každopádně některé fakty jsou tady jasné, maloobchodního prodej PC her klesl od dob Falloutu 3 skoro o polovinu a nově je DLC exkluzivně už jen pro Xbox.

Soth - s tímhle postupem tady asi nikdo problém nemá. Pokud nevychází dema, nemá člověk jak zjistit kvalitu hry. Určitě ne z recenzí.
Autor: smejkiOdesláno: 19:04, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
JaWe, obecně se soudí, že krabice a digitál si jsou teď zhruba 50:50. Nemyslím, že FNV bude výjimkou, takže by klidně mohlo jít u PC dvojnásobný počet prodaných kusů ;-)

a nestraš!

Soth - nevýhoda tohoto postupu je jediná: Pochybní vykladači statistik mají dalších pár nábojů na obhajobu DRM ochran a upozadění PC hraní, protože jim to "řekne" se nějak moc krade.
Autor: smejki - JaWOdesláno: 19:05, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Ta DLC by měla mít snad jjen časovou exkluzivitu... a jinak, stejně to budou píčoviny. F3 díky nim trochu povyrostl, ale FNV potřebuje jen patche, ne DLC. Takže 8-)
Autor: JaWOdesláno: 19:15, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
smejki - nestraším, jen se na to dívám otevřenýma očima. Po konzolích před 1Oti lety nikdo ani nevzdychl a teď? Co bude za 5 let?
Autor: jaxOdesláno: 19:15, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Nemusí to být vůbec jen píčoviny, samozřejmě záleží na tom co se jim zrovna bude honit hlavou... je takových možností jak udělat i vynikající dlc, a když se to vezme kolem a kolem, tak třeba i Broken Steel na F3 nebyl jako obyčejný DLC vůbec špatný... stačí se podívat třeba i na Biowarský Mass Effect, tam je samozřejmě spousta dementních DLC co obsahují pouze nějaké to vybavení, ale jsou mezi nimy také výborné kousky, které za svojí cenu rozhodne nabízejí dost kvalitní obsah.
Autor: SothOdesláno: 19:17, 25.10.2010ID: 430910Nahlásit Vaultmasterům
JaW - cajk, jen jsem se tím snažil poukázat, že i Warez má svý kladný stránky. Btw - jsem happy za Tvůj Hummer Mk.II mod do FT:BOS :)

Smejki - asi Ti nerozumím,ale kde oni pochybní vykladači statistik zjistí, kolikrát byla ta určitá hra uwarezená? Jinak souhlas s tím, že DRM je Evil Impersonated :)
Autor: jaxOdesláno: 19:19, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
to JaW: celkově hry na PC určitě jen tak nezmizí, toho bych se opravdu nebál, konzole jsou v tomhle ohledu velký problém, protože právě spousta maníku co to má na starosti nekouká na problém s otevřenýma očima a vidí pouze prodeje krabicovek a podle toho konají... ale právě díky digitální distribuci se PC zase vrací pomalu ale jistě s plnou silou a i doteď nepřistupné firmy si toho začínají všímat...
Autor: JaWOdesláno: 19:23, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Soth - Hummer mod byl můj první počin ve FoT editoru, na který teda určitě hrdý nejsem 8-)). To spíš doporučím FT map patch.

jax - bylo by fajn, kdyby to tak opravdu bylo.
Autor: KalousOdesláno: 19:27, 25.10.2010ID: 7f281aNahlásit Vaultmasterům
Já si originálky abčas kupuju, ale opravdu si nemůžu dovolit měsíčně utratit několik tisíc za hry. Pak autor možná hraje jen Fallouty a jednou za 3 roky mu ty peníze nic neudělaj, ale já hraju i jiné hry, a všechny si kupovat, to se prostě finančně utáhnout nedá.
Autor: NeoWormOdesláno: 19:27, 25.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
I před deseti lety byly konzole a měly svoje hry, jen se v té době tak strašně nehrálo na exkluzivitu kvůli pirátění, internet nebyl a to co se zkopírovalo z disku na disk nebyl takový problém.
Naopak v dnešní době konzole pomalu přícházejí o svůj technologický náskok a zůstává jim jen výhoda nižšího pirátství a komfortnějšího hraní. Za pár let bude XBox možné plně emulovat na PC, PS3 někdo konečně hackne a PC budou mít lepší grafiku než všechny konzole dorhomady. Pokud se nějaká firma nevytáhne s nějakou Next-Nextgen konzolí tak to rozhodně nebude taková sláva.
Autor: LordusOdesláno: 19:43, 25.10.2010ID: 524d42Nahlásit Vaultmasterům
je smutny ze na steam nejde nakupovat za US dolary ale jen za eura (a pritom nereflektuji vykyv kurzu). nezlobte se na me, ale blbce ze sebe delat nehodlam.
Autor: KeinOdesláno: 19:48, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Warez hraje velice důležitou roli na poli PC her. Zabraňuje totiž tomu aby si lidé kupovali zajíce v pytli což napříklád takový FUck3 byl je a bude. Warez určuje hranici mezi tím co jsou tvůrci schopni vysmolit a tím co si lidi koupí,

Odmítám platit za hru, která se pase jen na jménu svého předchůdce. A co se týka FNV, tak ten mne také vysloveně neohromil abych za něj musel dát 1000,- českokreditů.

Pro mne warez není o penězích, pro mě je warez o morálních zásadách. Nedělá mi problém koupit si kvalitní hru, ikdyby stála 2000,- českokreditů. Problém pro mne jsou ty tak zvané dnešní "kvalitní" hry...

Proč bych si měl kupovat hru jenž vyžaduje k aktivaci nějaký nesmyslný steam? A když si ji koupím dříve tak se mi objeví odpočet za jak dlouho ji smím spustit (mimochodem mega vysměch XD ), když si ji můžu rovnou stáhnout z warezu nemusím zvedat prdel a jediné co musím udělat je u instalování cracku zmáčknout ctrl+c a ctrl+v, a k tomu všemu jí budu hrát o tři dny dříve než lidi co kupujou originálku ?

A na závěr si položme ještě jednu otázku:
"Chceme opravdu Fallout 4?"
Autor: smejkiOdesláno: 20:03, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Ano, ale "FALLOUT 4", nikoliv "<insert brandname> 4"
Autor: jaxOdesláno: 20:03, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
to Kein: ale prosímtě... když ti za to ty hry tolik nestojí, tak proč je tedy vůbec hraješ warez? nevěřím ti ani hovno to, že bys všechny ty hry, hned jak si je vyzkoušíš smazal jen proto, že ti za ně je lito vysolit prachy, protože "nejsou hodny"... to, že to kradeš jen proto, že se ti za to nechce dávat ty peníze je pochopitelný, ale pořád stejně neomluvitelný

P.S.: Ano, Fallout 4 rozhodně chceme :-)
Autor: NeoWormOdesláno: 20:26, 25.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
To se dělá takhle: Stáhneš, hraješ. Pokud to hraješ i za týden začneš přemýšlet jestli ti to stojí za ty prachy. Pokud dojdeš k názoru že ano tak to koupíš. Nebo si třeba počkáš na výhodnější cenu, protože za tu uváděcí ti to nestojí. A když to máš doma většinou se ani neobtěžuješ rozebrat krabici nebo, nedejbože, reinstalovat - proč taky? A pokud po týdnu ani nevíš že to máš ještě na poči tak to fakt za ty prachy nestojí a rozhodně se nebudu cítit špatně že jsem to ukrad, protože to nikomu nechybí, jen mě by chyběly prachy vyhozený do záchoda.
Autor: NecroOdesláno: 21:11, 25.10.2010ID: 6f71ceNahlásit Vaultmasterům
Tak by me zajimalo, jestli jsou do tyhle statistiky zapocitany i verze prodany digitalne na steamu(a nejen na steamu) protoze pokud vim, tehle afer ze PC gaming umira je hromada v posledni dobe a pritom se krasne projevuje jaka je to blbost, protoze STEAM uz ma pomalu 75% podilu z trzeb
Autor: KeinOdesláno: 21:12, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
jax: Jaxi, Jaxi....Kde začít...už vím...

v první řadě si uvědom, co je to krádež: cituji "přisvojení si cizí věci zmocněním a způsobení tím škody nikoliv nepatrné, nebo spáchání činu vloupáním "

Jak sis určitě všiml tak v českém zákoně ten takzvaný "warez" krádeží není, stejně tak jako kdekoliv jinde. Není jí jednoduše proto, jelikož se nejedná o krádež. Hned ti vysvětlím proč. Při stahování "warezu" nepůsobím nikomu žádný druh škody. A nepůsobím, nikomu žádný druh škody proto, jelikož jednoduše nelze nijak určit nebo s určitostí říci, zdali bych si hru doopravdy koupil, či nikoliv ( koneckonců o tom za jakých okolností bych si hru koupil jsem psal výše, tudíž se to jen nyní potvrzuje).

Žádná škoda + žádná krádež = smutný Jax

Také se nejdená o nakládání s kradenou věcí, jelikož "warez" má počátek vždy v originální koupené hře. Tudíž se nejdená o hru kradenou.

Warez může mít a také má pouze morální ohodnocení v tom smyslu, že: "hraju něco zadarmo a ostatní za to platí a ještě to nemají exkluzivně" Porušení autorských práv se dopouští pouze tzv "uploader", navíc i to je právně napadnutelné, ale to už jde mimo stahovače.

A jaxi...Já nikdy nebyl žádnej dobrák. 8-*

Teď k tvému příspěvku ve zkratce:

"ale prosímtě... když ti za to ty hry tolik nestojí, tak proč je tedy vůbec hraješ warez"
-->Warez hry hraji jen ty které mi nestojí za aktuálni tržní cenu. Myslím, že jsem to napsal dost jasně. A hry se hrají obecně proto, že je to druh zábavy, to ale každý ví ne? Tedy krom tebe, pokud se na to ptáš.

"nevěřím ti ani hovno to, že bys všechny ty hry, hned jak si je vyzkoušíš smazal jen proto, že ti za ně je lito vysolit prachy, protože "nejsou hodny""
-->To jsem nidky neřek a nedělám

"to, že to kradeš jen proto, že se ti za to nechce dávat ty peníze je pochopitelný, ale pořád stejně neomluvitelný"
-->To jsem také nikdy neřekl a právě tvrdil jsem opak.
Autor: smejkiOdesláno: 21:15, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
á, další právník diktující morálku
Autor: KeinOdesláno: 21:20, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
You will join us, or die. :-)
Autor: JaWOdesláno: 21:27, 25.10.2010ID: 8e1d00Nahlásit Vaultmasterům
Ano, těch 10-20% jsem tipoval. Myslím že to bylo z textu jasně patrné.
Chtěl jsem jen doplnit info k vaší novince, protože byla neúplná.
Toť vše. Nevím kde berete pořád tu potřebu reagovat tak jízlivě a urážlivě. Copak sem napsal něco nevhodného?
Autor: KalimeroOdesláno: 21:27, 25.10.2010ID: 8e1d00Nahlásit Vaultmasterům
Ten předchozí příspěvek je můj.
Autor: JaWOdesláno: 21:27, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
jax - jo, Kein zas kecá. Naposledy se dušoval jak si koupí Mafii II, jak byl strašně natěšený z dema. Pak si ji "pro jistotu" stáhl z warezu, celou dohrál a poplival. Klasika.
Pochybuju, že si kdy v životě koupil nějakou hru za plnou cenu, když vyšla. Klasický warezák, který si přece nebude kupovat sračkové hry...ale zkusit (dohrát ji celou), to jo, s tím je morálně v pohodě, protože vlastně hrál hru, kterou by si stejně nikdy nekoupil, takže nikomu vlastně škoda nevznikla.

NeoWorm - takže v podstatě furt nějaké hry zkoušíš, strašně se u toho nebavíš, nadáváš na ně. To musí být k nasrání.
A taky málokdy něco kupuješ, a když už kupuješ, tak za 2 stovky, protože to ty sám si ohodnotíš cizí práci. A to musíš mít ještě "den štědrosti", když pustíš tolik peněz.

Autor: KeinOdesláno: 21:28, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
A víte taky to, že warezáci nemají varlata a jedí malé děti?
Autor: KnedlikOdesláno: 21:33, 25.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
Neoddiskutovatelny fakt je, ze vyvojari, kteri delaji zadarmo, delaji freeware, vsechny ostatni neco zivi a meli by za software dostat zaplaceno ...svet je cernobily v tom, ze mas moznost vyberu, nemas penize, nehraj, mas penize, naloz s nimi jak chces, treba si kup hru. Problem je, ze vsichni chteji hrat hned, nepockaji si rok, az bude cena tretinova (pravda, ne u vsech her). Problem je, ze vsichni se vymlouvaji, ze to je drahe, tak si bezte hrat fotbal, nebo si namalujte kridou panaka a muzete si hrat jinak...warez je fenomen, rekl bych, ze i pozitivni, kdyby ta platici mensina prestala platit, treba by to uz tem debilnim vydavatelum doslo, ze parazituji na vyvojari a chteji moc (proc se vyvojarum dostane cca 20%, to nikoho netrapi?) a chteji vydelat za vsech okolnosti, to znamena, nulova inovace a hlavne vyvar ze znacek, co uz prorazily. Nicmene, nikdo z vas pracujicich/brigadnicich nepracujete zadarmo (i z tech chudych studentu jednou vyroste platici danovy poplatnik) a delate za mzdu proc asi? ...
Autor: KeinOdesláno: 21:40, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Tak toto mě rozesmálo :-)) Já teda také nechápu socky co argumentují tím, že "je to moc drahé" ale už vůbec nechápu ty aktivisty, kteří tvrdí "Nemáš prachy, nehraj", když je možnost hrát i "bez peněz". To už snad není aní morálka, ale holá krystalická hloupost XD XD ...bože, "poctiví lidi" jsou tak srandovní :D

Warez je cool, už jen proto, že to sere lidi jako Jax a spol. :-)


Autor: AmarounOdesláno: 21:44, 25.10.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Kein: "Porušení autorských práv se dopouští pouze tzv "uploader", navíc i to je právně napadnutelné, ale to už jde mimo stahovače."

Mistře právníku nejdřív si najdi fakta než začneš frašku..... Hudba a filmy je legální stahovat za určitých podmínek, ale jakýkoliv komerční software ne

Když už, tak už:
podle ustanovení § 30 odst. 2 autorského zákona „do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.“ , přičemž uvedená klauzule se nevztahuje na software.
Autor: KnedlikOdesláno: 21:48, 25.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
ona recese, vzdor, avandgarda, vysmech, rikej si tomu jak chces, ale do doby, nez tu bude anarchie, tak bude zvykem za sluzbu mit protisluzbu (v tomhle pripade software->penize) a do te doby jsi zlodej a muzes to okecavat mnoha zpusoby a nasirat tim lidi kolik chces, kdyz se ti to tak libi ;)
Autor: JaWOdesláno: 21:50, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, právě kvůli lidem jak seš ty se vymyslely zámky.
Autor: KeinOdesláno: 22:02, 25.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
JaWe warez není krádež, tečka. To že si to myslíš ty a tobě podobní je hezké, ale to je tak všechno :)

Amaroun: omlouvám se, u software je skutečně tato vyjímka. ;)
Autor: mardukOdesláno: 22:06, 25.10.2010ID: f894Nahlásit Vaultmasterům
p*covina
do tych rebrickov sa nezaratavaju digitalne predaje, keby ano pc verzia je na urovni ps3
nikdy sa do rebrickov predaje z digitalu nezaratavali, pretoze steam ich neposkytuje a tak isto ostatni
Autor: smejki - KeinOdesláno: 22:26, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Takže krádež definují právníci?

Díkybohu, že nedefinují zákony fyziky
Autor: NeoWormOdesláno: 22:35, 25.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Jedinou hru co jsem hrál, dohrál, líbila se mi a nekoupil jí byla Trine protože je doprdele Steam only a na steamu nemůžeš ani NAKUPOVAT aniž by se ti to sralo do poče. Jinak jsem za posledních tak 5 let nedohrál jedinou hru v těch letech vydanou aniž bych jí koupil - ať už po vypirátění nebo předtím. Tolik k mé pokroucené pirátské morálce, chci kvalitu a většina herních vývojářů mi servíruje sračky zabalené v Nextgen šedi, děkuji nechci.
Autor: AmarounOdesláno: 22:37, 25.10.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
To smejki: Počkej až nějakej právník sjednotí obecnou teorii relativity a kvantovou mechaniku to budeš pak koukat :-D
Autor: knedlikOdesláno: 22:43, 25.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
Keine, takze rozvedeme tvuj postulat do absurdnosti, hrat se da zadarmo, jist se da zadarmo, elektrina se da spotrebovavat zadarmo, bydlet se da zadarmo, pocitac si vyrobis zadarmo...hezky to mas na svete zarizene, myslim, ze se tomu rika parazit :p
Autor: ErendilOdesláno: 22:43, 25.10.2010ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
Kein: ""poctiví lidi" jsou tak srandovní :D"
tak tohle mě dostalo :-D, jako ne že bych neměl podobný názor...

Amaroun: "Hudba a filmy je legální stahovat za určitých podmínek, ale jakýkoliv komerční software ne"
hudba, filmy, hry... opravdu je v tom zas takový rozdíl? a nechoď na mně se zákonama, to ti nesežeru, zákony v téhle republice (jinde taky) dávají logice pěkně na prdel :-D
Autor: NeoWormOdesláno: 22:55, 25.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Některé hry jsou dnes tak interaktivní že by strčil do kapsy i lecjaký ten film. Navíc film se dá narozdíl od her většinou dostatečně zhodnotit podle recenze či autora, u her tohle neplatí, tam dokud to člověk nepustí tak neví. Třeba Halo vypadalo jako průměrná střílečka, ale jeho debilní konzolové ovládání ho se svými 5 minutami ve hře dosadilo na druhou příčku nejrychleji smazaných her hned za Wanted.
Autor: RadiawOdesláno: 22:56, 25.10.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
Já jsem si Fallout New Vegas stáhnul už z toho důvodu, že za F3 jsem dal nějakých 1.300.- a nepočítaje WoWkem to byla moje první originálka. Jelikož jsem nedostal Fallout 3 ale Shitout 3, řekl jsem ne ... a prostě jsem si F:NV stáhl a vyrovnal jsem si to.... ukamenujte si mě :P Kdyby byl F3 super, koupil bych si i F:NV .... (jsem veterán, za originální krabice F1 a F2 bych dal třeba tři litry, protože tam je to alespoň o kvalitě)
Autor: ErendilOdesláno: 22:57, 25.10.2010ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
sry, zapoměl jsem to napsat dříve...

mě hlavně štve že si sice koupíš produkt, ale oni ti stále diktují c s ním můžeš dělat a co ne... koupím si cedko ale nesmím tu hudbu převěst do MP3 a hodit si ji do kompa... jako WTF? je to moje ne? ani to nesmím nikomu půjčit...
když potřebuješ jednou za pár let zkosit strom tak si tež nepůjdeš koupit pilu, ale půjčíš si od suseda ne? co je na tom? taky to není porušení práv... a taky to někdo musel vyrobit a vymyslet... a kdybych ji koupil tak mi tež bude ležet zas několik let v regálu...

to je prostě business... a do toho morálka nepatří (ptám se: to je nejlevnější karabinky na tenhle přívěsek? ano... no a po 5 minutách dohadování z baby vypadne že mají i o 50Kč levnější, prostě mě chtěli ojebat, kde je tady morálka? já ji nevidím...).
a můžete mě fuckovat jak chcete, ale 100% vás už někdo někdy chtěl takhle hnusně ojebat a pokud nejste naivní máminy sukně tak jste se asi i nasrali... to prostě není o morálce
Autor: RadiawOdesláno: 22:59, 25.10.2010ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
jo, s tím F3 jsem na tom stejně... předtím jsem si koupil i Gothic 3 a kvůli špatné optimalizaci se mi to kousalo i na novém compu, navíc jako hra mě to vůbec nebavilo, takže další zajíc v pytli...
Autor: Erendil - RadiawOdesláno: 23:00, 25.10.2010ID: 4309deNahlásit Vaultmasterům
:-D he, sry, jsem už nějaký zblbý, takže minulý příspěvek je ode mně pro tebe
Autor: JaWOdesláno: 23:05, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Radiaw - s tímto by se dalo souhlasit. Mám z koupě Fo3 podobné pocity.
Autor: RadiawOdesláno: 23:06, 25.10.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
V poho ... jinak s tebou souhlasím ... chci si zahrát, nejsem náročný hráč někdy se i stane že hru nedohraju, protože je to fakt shit. Pokud něco bude tak dobré, abych do toho vrazil toho litra, tak to koupím ... ale oni si nahrávají i samy, warez scéna má dnes vše rychlejší a pomalu kvalitnější ...
Autor: Cerberus6666Odesláno: 00:28, 26.10.2010ID: 516152Nahlásit Vaultmasterům
Já bych to s tím hraním a podporou PC verzí neviděl tak černě. Vždyť i Microsoft opět vyjádřil plnou podporu pro Pc verze svých Xbox titulů. A pokud se nemýlím, tak i další velcí vydavatelé taky. Navíc podle Sony a MS současné konzole musí vydržet ještě alespoň 3-5 let, teď jsou někde kolem poloviny životnosti.
Takže dle mého skromného názoru budou dál PC hry hlavnímy tahouny vývoje, pak zase příjdou nové konzole, PC je výkonem dožene do půl roku a dalších 8-10 let bude PC díky novým CPU a GPU v klidu vládnout a my si budeme hrát a hrát a hrát.
Všude se navíc srovnávají verze pro Xbox, PS3 a PC a každé studio se chlubí svou PC verzí, viz. RAGE od IdSoftu.
Autor: gtamaniakOdesláno: 00:35, 26.10.2010ID: 703456Nahlásit Vaultmasterům
No, já dohrál F3 na pc a teď hraju FNV na Xboxu, a je to PODLE MĚ lepší.Nevadilo by mi to jen na konzole.
Autor: KeinOdesláno: 00:39, 26.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
knedlik: Nepleť hrušky s jabkama. Elektřina, jídlo apod. někomu patří a nedá se sehnat jinak než koupí nebo ukradením čili někdo na tom tratí jelikož jak jistě víš jablko se nedá zkopírovat.

Warez se má tak že:
Koupí se origo hra a ta se šíří. Tím, že si tu hru stáhnu nikomu nic nekradu (naopak výrobce dostane svůj podíl za zakoupenou hru), o ušlý zisk také nemůže být řeč viz předchozí příspěvky-> jednoduše co si nevyzkouším to nechci. U aut to mám stejně tak, jenže u těch má každý prodejce tolik slušnosti, že ti zařídí předváděcí jízdu, což u her v mnoha případech není.

Navážu na JaWovu poznámku ohledně Mafia II. Byla to po dlouhé době první hra, kterou jsem si chtěl koupit, demo se mi opravdu líbilo a žil jsem ještě v tom domění, že tam bude vše co bylo slibováno a na co jsem se těšil. Bohužel nebylo a každý kdo se konkrétně o tuto hru zajímá ví jak to sní je a není...Takže zrovna toto přirovnání mi příjde poněkud úsměvné. A je to jen důkaz toho, jak jdou hry ke dnu a warez je nejen ochrana, ale také lék. (Samozřejmě JaWe ty mě znáš a víš o mne vše, ale konkrétně Mafii I mám origo jak českou tak angl. verzi, čím to? Jak je to možné? Nejsou dvě verze stejné hry zbytečné?)

Co tím chci říci, ten kdo si kupuje ať už cokoliv bez toho aby si to vyzkoušel je pro mne osobně idiot, stejně tak jako člověk, který k tomu druhé nutí. Nikdy nepochopím předobjednávky her stejně tak jako čehokoliv jiného s čím nejsem seznámen.

A to, že se tady smejki vzteká, že všichni kradou, jen on ne, je pro mne osobně uklidňující. Anebo to sem si měl taky koupit FUCK3 a být z toho nasrán jako ostatní, jen abych měl ten pocit, že jsem koupil origo a podpořil tak Todda Hownarda v jeho dalším prasopočinu?
Autor: CarlosOdesláno: 01:03, 26.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Nečetl jsem diskusi, protože už je zkrátka příliš pozdě večer, nicméně jsem chtěl dodat svůj názor a pokusím se ho docpat tak, aby byl co nejaktuálnější k současnému warezu.

Pro mě je důležité si rozdělit warez a zkušební hraní - myslím, že jsem několikrát (a teď nevím, jestli tady nebo na Sigilu) zmiňoval, že už se odmítám namočit do další debilní investice typu Fallout 3 (aj. samozřejmě), proto jsem si New Vegas stáhl z warezu, jak jsem ostatně prohlašoval dlouho před vydáním. Hru, kterou nehodlám dohrát si stáhnu, strávím u ní dva dny a kašlu na ní, bez ohledu na to, jestli jsem ji dohrál nebo ne (déle u ní stejně neydržím) - to by byl případ (ne)koupě Falloutu 3 (resp. kdybych si ho já vůl nejdříve stáhl).
S New Vegasem mám jiné úmysly - přestože se mi stále bojový systém zdá debilní (hodlám svůj názor sesumírovat do nějaké kratší dojmologie), alespoň už není dominantní částí hry, vše ostatní je úžasně komplexní. Už teď vím, že si hru zahraju jen letos více než jednou, vím, že si ji mohu pustit za půl roku a budu se skvěle bavit. Čímž se dostávám ke druhému bodu, který tvoří kritérium, zda si koupit originál či nikoli - herní doba min. 40hod. Je to možná dětinské, ale FEAR 2 či jakákoli jiná hra může být sebeúžasnějš, ale za herní dobu 8hod. odmítám zaplatit více než 300,-. Tohle je pro MĚ otázka postoje.

Trochu jiná je situace ve chvíli, kdy jsou ohlášeny DLC - do nich jsem ochoten zainvestovat jedině v případě, že budou vydány jako celek coby datadisk. Jinak mě ani nehne. Do této kategorie řadím třeba i The Sims. DLC a pseudodatadisky z The Sims jsou věci, které buď měly být dávno zakomponované nebo jsou naopak natolik vedlejší a zbytečné, že slouží jen ke ždímání peněz. Tohle není stavění se k hráčům čelem, takhle se hráč ohne a je ojebán

Odpovědí na otázku, jak já chápu warez (a to čistě jen ve vztahu k vlastní osobě) je 'demoverze. Skutečná demoverze pro hráče. Dozvím se to skutečně podstatné a sice jestli je celek vhodný pro investici. Warez je pro skutečně dobrou hru ve skutečnosti ta nejlacinější reklama! Např. od Baldur's Gate II jsem měl zvlášť původní hru v originále, hru z NXK a nakonec jsem si pořídil platinovou edici. Kdokoli se mě zeptal, kterou hru bych mu doporučll, byly to hry ze studia Bioware. A proč? Jen proto, že mi kdysi dávno někdo půjčil své vypálené placky prvního dílu!
Autor: JaWOdesláno: 01:32, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, napřed mluvíš o tom, že si věc musíš vyzkoušet, než ji koupíš. Mafia II DEMO jsi vyzkoušel, byl jsi z něho nadšen a přesto sis stáhl plnou warez verzi. Tolik k tvému alibismu. Myslím, že už nemusíš nic dodávat a i mně se to zdá poněkud úsměvné.

Mafii I máš možná origo, ale určitě na za plnou cenu, ale někde z bazaru nebo časopisu za pár kaček. Pokud vývojáři dostanou z plné ceny hry jen 20%, kolik pak dostanou z těch třech stovek, za které sis to koupil?

A ještě jedna k tomu kradení. Tvrdíš, že ...

"Koupí se origo hra a ta se šíří. Tím, že si tu hru stáhnu nikomu nic nekradu (naopak výrobce dostane svůj podíl za zakoupenou hru), o ušlý zisk také nemůže být řeč"

Jen tak hypoteticky k tomu, že vlastně nikoho neokrádáš, když si něco zkopíruješ. Vezmeme si jeden originál, ze kterého se udělá desetitisíce kopií. Teď si vem, že je hra opravdu dobrá a vývojáři by si zasloužili být v balíku, jenže prodali jen jednu hru. Ty sis tu hru stáhnul, zahrál, bavil se a dohrál z kopie s tím, že nikomu neubližuješ/nekradeš...co se stane pak? Pravděpodobně se stejně vysereš na nějakou koupi, protože by ti nezůstaly prachy na hospodu, v tom lepším případě hru koupíš za pár měsíců někde ve slevně, protože si hru právě dohrál a nemáš potřebu hru kupovat hned za plnou cenu a vývojářům tak přijde 60 korun od Keina...Takže co se stane, A nebo B?

A) vývojáři si pak zajedou na Tahiti na zaslouženou dovolenou, vrátí se a budou ze všech sil pracovat na dalších pokračováních, protože byli dobře zaplaceni/ohodnoceni platícími hráči....mají dost peněz na to, aby se s dalším dílem pomazlili, protože vědí, že za to dostanou zase dobře zaplaceno.

B) vývojáři zavřou krám, i když udělali parádní hru. Prodeje nezaplatily výdaje. Nedostali totiž prachy od těch, co si to stáhli, bavili se, ale nezaplatili, protože si myslí, že nikomu nevzniká škoda, že nekradou.

Závěr: pokud bude pořád dost těch blbců, co za hry platí a ty jimi opovrhuješ a díky nim se zaplatí vývoj a ještě něco na tom vydělají, aby mělo smysl vůbec takovou práci dělat a dál pokračovat, firmy krachovat nebudou a ty budeš mít pořád co stahovat a zkoušet. Pokud se závaží převáží a lidi přestanou hry kupovat, stanou se parazity a začnou stahovat warez ve velkém, nebude pak už ani co zkoušet a už nebude ani žádný warez. Ti co stahují warez totiž vývojáře neživí, jen parazitují.
Autor: MRXOdesláno: 01:32, 26.10.2010ID: 611802Nahlásit Vaultmasterům
Uvědomují si warezáci, že kdyby se tak chovali všichni, že prostě jaksi nebudou mít co warezit? :)
Jsou to typičtí černí pasažéři, jízdenku si nekoupí, ale nejvíc nadávají, že se jede pomalu a moc to skáče a že za takové služby nebudou platit :)
Autor: MelichorOdesláno: 06:08, 26.10.2010ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
Hm warez versus zbytek světa. Jedinými skupinami hráčů, kteří na warez doplácejí, jsou hráči RPG a adventur.

Hráči FPS i strategií si k mp musí pořídit originální reg. klíč, tudíž si orignálku musí koupit. Na bitevním poli hájící standartu RPG stojí jediný vítěz - Blizzard s Diablem.

Hráči sportovních/závodních simulátorů mají zálohu v product placementu. Třeba se jednou dočkáme podobné situace jako u filmů, kde zváldnou pokrýt většinu nákladů. Možná Nuka colu vystřídá Coca cola...

A třeba jednou někoho osvíceného napadne, že i v EU by bylo vedle knihoven či půjčoven dvd filmů fajn mít i půjčovnu počítačových/xboxových/ps3/wii/bůhvíjakých her.

Warez je dobrá věc, ale vždy závisí na lidech, jak s ním naloží. Vlastním třeba 4 originální boxy BG 1. Jednou se mi ztratilo CD 3, pak se mi ztratila celá sada atd(léta 1999-2003). Teď jsem po 7 letech zjistil, že disky již nejdou přečíst. Jít si koupit orinálku po páté? Ne, díky.
Autor: ZimboOdesláno: 06:45, 26.10.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
a víte co? já si počkam až bude nějaká mega komplet extra supr edice kde budou zatím všechny dosavadní fallouty a to si koupím! :D F1 a F2 mám ještě stařičký levelácký :)
Autor: RadiawOdesláno: 07:28, 26.10.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
To je hřích dávat do jedné kolekce F2 s F3 :/
Autor: CarlosOdesláno: 07:32, 26.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
JaW: Realita je ale taková, že až se vývojáři vrátí z Tahiti, zjistí, že jejich studio, koupil posraný gigant typu EA a oni teď pojedou podle jiného plánu - marketing vždy a všude a to za všech okolností. Z jejich chytré hry se tak stává vemeno připravené k podojení (resp. značka).
Autor: MrakusDrakulusOdesláno: 09:51, 26.10.2010ID: 41aab2Nahlásit Vaultmasterům
K těm digidistibucim. Tenhle tejden je na steamu nejprodávanější FNV, pár tejdnů se určitě udrží ještě, než přijde cod9 (nebo 8 či 7, kdo se v tom má vyznat do pye). a vzhledem k temu, že steam je skoro monopol na polu digidistribucíí tak to nebude nezanedbatelný čislo
zdroj: http://www.slum.cz/clanky/top-10-nejprodavanejsich-her-na-steamu/
Autor: chekotayOdesláno: 10:12, 26.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Už to tady začíná připomínat Novinky.cz :-P
Autor: valcikOdesláno: 10:18, 26.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Nečuduj sa, Cheky. Davy poplašených Failoutárov prehlušili starú gardu, ale to sa zase zrovná. :-)))
Autor: JaWOdesláno: 10:35, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Carlos - Realita je taková, že pokud studio nevydělává, musí se prodat (třeba posranému gigantu typu EA).

MrakusDrakulus - rád bych tomu věřil. Jediné, co je podložené čísly je jen ten maloobchod a tam jde PC k šípku.

valcik - dávám tomu týden dva a bude klid, pokud ovšem není FoNV zázrak tak, jak všichni píšou. To by pak mohl být problém na více měsíců 8-))
Autor: KeinOdesláno: 12:34, 26.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Jawe, jak jistě víš, tak z dema jsem byl nadšen a také jak jsem !!!již psal!!! jsem se na hru těšil, jelikož v ní měly být věci jako například kupování pozemků, budování respektu, hromadná doprava zbraně nablízko minimálně deset dalších misí a hromada dalších věcí (což jsem si při hraní dema myslel, že tam budou). Což se po vydání prvních warezových verzí nepotvrdilo, začly se objevovat první stížnsoti hráčů, tak jaWe ANO, v tu chvíli jsem se hru rozhodl nekoupit.. Je to zcela logický krok, takže neodvracej diskusi do roviny, že "bych si hru ani tak nekoupil", jelikož to je naprostá hloupost a pouze tvá představa. Stačí navštívit nějaké Mafia fórum, diskuse co tam vedli zklamaní hráči, jsou velice zajímavé a snad ti pomohou "pochopit'".

Co se týče Mafie I tak tu jsem si objednal hned po dohrání warez verze (dřív si žádnou hru nikdy nekoupím, jelikož si ji chci vyzkoušet), anglickou verzi jsem pak koupil "ve slevě" cca 2roky po vydání. ALE ty přece určitě všechno víš! Všudes byl!

K dalšímu odstavci. Psal jsem (zase) , že stáhnutím se o žádný ušlý zisk nejedná! Pochop už konečně, že pokud se mi hra nelíbí, tak jí nekopupím, čili není dobrá! Takže nikdo tím pádem o zisk co by ze mne mohl mít nepříjde! Takže je můj dojem ze hry takový, že si odměnu autoři nezaslouží a že hra je pro mne špatná! Tím pádem nikdo nemůže říci, že někoho okrádám, je to naprostá hloupost, jelikož, znova, bych si ji n-e-k-o-u-p-i-l, a že je hra špatná zjišťuji právě prostřednictvím warezu! Melu to zde pořád dokola a ty pořád dokola nechápeš. Pokud by byla hra dobrá, tak bych si ji co? Koupil! (např. Mafia I, Baldury, HOMAMV apod). Takže od tvé věty "Teď si vem, že je hra opravdu dobrá" -> si odbočil naprosto do absurdna, nepochopil si o čem zde píši, jen si slepě pořád drmolíš to své.

K tvému "závěru"

Opovrhuji lidmi, kteří si hru koupí aniž by si jí vyzkoušeli a ještě k tomu nabádají druhé, ty špatné, kteří si chtějí hru zkusit. ČILI né jak se mi snažíš vnutit ty, že opovrhuji lidmi co za hry platí, jelikož bych musel opvrhovat tím pádem sám sebou.

Ještě dodatek na konec: To, že se někdo rozhodne koupit hru později ať už z jakéhokoliv důvodu (chce mít verzi se všemi patchmi, datadisky, nebo chce zaplatit méně apod.) Není přece žádná špatná věc jak ty tvrdíš. Jelikož:

1. On si tu hru nějakým subjektivním způsobem ocení a podle toho se rozhodne, kolik za ní je ochoten dát. Toto je naprosto normální subjektivní chování, někomu se líbí tak moc, že za to těch patnácet vysolí, jiný se bavil, ale nijak mu k srdci nepřirostla tak si jí koupí za 500,- aby také vývojáře podpořil.

2. Uvědom si, že ta první cena, není cena počáteční, ale cena nadsazená. je to u každého nového výrobku naprosto normální jev. Dejme tomu, že jedna hra v přepočtu vyjde vývojáře při jimi určeným průměrném počtu koupených kusu na 100kč (třeba). Jelikož je hra, ale nová a lze u ní předpokládat velkou poptávku tak se cena nadsadí třeba na 1000kč aby za prvé se snížila poptávka a výrobci stíhali vyrábět originální kopie a aby měli co největší marži. To, ale pořád neznamená, že po nějakém čase, když se bude hra prodávat za 500kč dostanou výrobci 20% z ceny kolik je stála výroba (vývoj). Další věc, kterou naprosto převracíš, ve svůj prospěch. A jako ovečka ve stádu považuješ výrobce, potažmo distributory za chudáky co nemaj co do huby.
Autor: JaWOdesláno: 12:44, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, Keine, jeden alibismus za druhým. Je to přesně tak, že když bude zloděj pořád dokola opakovat, že není zloděj, nakonec tomu sám uvěří a ty seš zářný příklad 8-))
Autor: KeinOdesláno: 12:54, 26.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Naopak JaWe. Ja si myslím, že už spíše nemáš co "napadnout". :-)
Autor: RadiawOdesláno: 13:15, 26.10.2010ID: 70d09eNahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=yQssHdYfGyQ&feature=related Původně jsem hledal video "Oni s náma prostě chtěli vyjebávat, tak jsme vyjebali my snima" Tommy Angelo na otázku proč si nekoupil hru Mafie 2 od 2K
Autor: ZimboOdesláno: 13:29, 26.10.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
kdo nekrade neni čech! :D každé stáhnutí warezu je zlodějna! Já bych jinak svůj skill kradení nevylepšoval.. ale jsem takovej falloutí závislák, který žije z ruky do huby, že jsem to prostě musel udělat.. nevydržel bych to.. I'm guilty! :) ::podařilo se ti ukrást FNV získáváš 10 zkušenostních bodů::
Autor: JaWOdesláno: 13:29, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Ano Keine, máš pravdu, protože s takovým člověkem jako seš ty se diskutovat nedá. Vsadil bych své boty, že tam kde pracuješ se ztrácí kancelářské potřeby 8-)))
Autor: JaWOdesláno: 13:31, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Zimbo - good one 8-))
Autor: NeoWormOdesláno: 13:34, 26.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Půjčovny her, jak se tu někde objevilo, je to nejhorší pro vývojáře co se může stát, protože z toho jsou zisky naprosto nulové. Vydělávají půjčovny nikoliv výrobci. Stejně tak funguje i přeprodávání her, z toho mají autoři taky prd. Jenže řešení pomocí DRM které tohle zakazuje je prostě špatně. Vývojáři by se měli snažit aby hráči chtěli mít hru doma, aby jí nechtěli prodat po prvním dohrání a nebo ještě lépe aby se jim ani nevyplatilo hru prodávat. Ve chvíli kdy se dostanou do téhle situace bude DRM zbytečné. Zařídit se to dá třeba internetovou distribucí. Vtipný byl třeba podnik autorů World of Goo s dobrovolnou cenou - něco se zaplatit muselo, ale člověk si mohl vybrat kolik. Kupodivu na tom vydělali, přestože to lidi kupovali za průměrnou senu dvou dolarů. Koupilo to totiž mnohonásobně víc lidí.

Objevilo se tu i že 1000 za hru je moc, ale ono není pokud je ta hra dobrá. U některých her mě mrzí že se už po půl roce prodávají za nějaké 200 v tescu. Bohužel jsou hry momentálně nastavené jako spotřební zboží, takže se na začátku napálí cena a pak se zkrouhne na minimum. Což podle mě trochu ničí prodeje u soudných lidí, kteří nakupují opatrně a mají peníze. Stalo se mi že než jsem sehnal prachy na Borderlands tak stály jen 400. Ale jak tady už někdo psal, stejně z každé kopie jde autorům přibližně stejně, jen marže pro obchody se snižuje...
Autor: CarlosOdesláno: 14:19, 26.10.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
JaW: Bioware určitě nepatřilo mezi nevydělávající studia a stejně je EA de facto pohltilo :-(

A může mí říkat kdo chce, co chce, ale projevilo se to na hrách - nejcitelněji na mém oblíbeném Mass Effectu 2 a o to hůře to nesu.
Autor: Zhu ZhiOdesláno: 14:19, 26.10.2010ID: 429512Nahlásit Vaultmasterům
Rád bych připoměl, že na torrentech se jako první oběvila verze FNV pro konzole. Čili mi nějak uniká logický smysl tohoto článku.
Autor: CarlosOdesláno: 14:34, 26.10.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
NeoWorm: Vodou na tvůj mlýn je např. Zaklínač od CD Projektu. Jednalo se o naprosto geniální prodej - hráči hru chtěli mít doma z jednoduchého důvodu - velmi inteligentní, cílený a nevtíravý marketing (reklama), opravdu příjemná komunikace s potenciálními zákazníky, či zákazníky obecně (vrcholem všeho budiž, že mě, který si koupil hru v základní ceně 999,-, nechali stáhnout zdarma Rozšířenou Edici), hráči chtěli mít doma hru v originále - hezká mapa, opravdový manuál, kompletní průvdoce hrou (a kompletní znamená kompletní), povídka od Sapkowského, vytištěná mapa a soundtrack! Za 1000,- miloval jsem CD Projekt, protože to byla podle mě jedna z opravdu mála firem férových k zákazníkům.

Obdobné je to např. pro Jade Empire od Bioware - podobné bonusy navíc.

Ono se řekne boj proti pirátsvtí, ale když dva dělají totéž, není to totéž ;-)
Autor: valcikOdesláno: 14:43, 26.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Presne tak, Carlos. Zaklínača mám aj ja, kupoval som ho krátko po vydaní (viac-menej preto, že Sapkowskeho poviedky mám rád a na herné stvárnenie som sa naozaj tešil). Voči autorom a distribútorom mám jedinú výčitku - pri 945 MB patchi nie je dopredu uvedené, že inštalácia patchu vyžaduje pripojenie k internetu. Pri tomto zádrheli som chvíľku uvažoval, že si objednám rozšírenú edíciu a predám svoju originálku na inzerát (mnohí ju dnes zháňajú, pretože neskoršie edície boli cenzurované, hehe) ale nakoniec som odolal. :-)))
Autor: CarlosOdesláno: 14:49, 26.10.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
A ještě jsem chtěl dodat, že i přesto, že Zaklínače považuji za hru hodnou hodnocení cca 82%, přesto mě ty peníze nemrzely. Neměl jsem totiž pocit, že mě někdo vytahal za cecky. Naopak, přišlo mi, že jsem dostal hodnotu optimální ceně.
Soundtrack si čas od času poslechnu, povídku jsem přečetl několikrát. Průvodce hrou tahá trny z paty pravidelně při každém hraní, kdy si nepamatuji sloučeniny těch kterých lektvarů.
Kompletní servis!
Autor: JaWOdesláno: 15:08, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Zhu Zhi - a ty ses tu odkud oběvil? A máš pravdu, logický smysl tohoto článku.ti opravdu uniká 8-))
Autor: KeinOdesláno: 17:06, 26.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
No JaWe já být tebou tak pomlčím tobě zde taky leccos uniklo :-))
Autor: JaWOdesláno: 17:15, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, tak zrovna ty by ses neměl vůbec ozývat ;-)
Autor: KnedlikOdesláno: 18:04, 26.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
myslim, ze vsechno podstatne uz zaznelo, takze Keine, jeste jednou, energie taky neni hmotna vec, ale vyrabi se, software neni hmotna vec, ale vyrabi se a zatimco energie se vede kabelem/baterkou a prodava se, software se vede kabelem/datovym nosicem a prodava se, pokud je v jedne veci pro tebe kradez a v druhem pripade neni, zjevne neni potreba dal rozvijet nekonecne tema "jako kdyz hrach na stenu hazi".
Autor: JaWOdesláno: 18:28, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Knedlo, nemá to cenu. Kein to buďto nechce a nebo neumí pochopit. Ať tak nebo tak, dál bych to už neřešil. Je to zbytečné plýtvání časem.

Nejdůležitější ze všeho teď je, aby neměl Kein poslední slovo (příspěvek) 8-)))
Autor: KnedlikOdesláno: 19:00, 26.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
ano, dyt to je vlastne resume meho prispevku, kdo nechce nepochopi, ale aspon mame evidenci ;) kazdy si nazor udela sam a jeho vykrucovani taky neni od veci ;)
Autor: ach jajOdesláno: 20:24, 26.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Jaw robis diskusiu o debiline, sam nechces prijat opak, lebo uz vies, ze ty si ten spravny, niet lepsieho ako teba, ty mas absolutnu pravdu, zozral si vsetku mudrost svete, si boh.
Rovno napis topic, toto je moja mudrost a musite ju prijat. Ostatni ste debili.
Autor: KeinOdesláno: 20:46, 26.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
JaWe, tak že se zrovna ty snížíš k trapnému poplacávání po zádech a jednoduchých urážek, když už nemáš co říci, to jsem opravdu nečekal, vypovídá to mnohé B-)

Knedlik: Znova opakuji. Nepleť jabka s hruškama.
Autor: valcikOdesláno: 21:32, 26.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Páčili sa mi decká z Denu - človek im prehrabal vačky, objavil tam hromadu svojich vecí, ale tí malí experti opakovali furt len jediné: "Já to nebyl!"
Autor: NeoWormOdesláno: 21:59, 26.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Už to začíná být dost trapný. Pirátství prostě není krádež v pravém slova smyslu a všechny ty přirovnání co se tu pohazují aby se dokázal opak jsou mimo. Pirátství je nefér, ale to DRM taky. A jako boj proti lživému marketingu je to podle mě tak akorát. Ten se taky nedá zákoně trastat a přitom je to stejný svinstvo...
Autor: PaulOdesláno: 22:03, 26.10.2010ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
ale no ták, co to je za strašící článek..
Howard řekl v interview že podle nich je PC živá platforma a jednoznačně jí budou dál podporovat (link po mě nechtějte, už to pár měsíců bude).

Navíc ty mody, to by nasrali velkou část svých fanoušků

a navíc ty prodeje budou solidní, NV je furt number 1 na steamu, collectorky na PC už jsou vyprodaný (narozdíl od PS3) atd
Autor: valcikOdesláno: 22:07, 26.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
NeoWorm,
každá počítačová hra je duševným vlastníctvom autora (resp. vydavateľstva, ktoré odkúpilo autorské práva). Ak si vytvoríš kópiu bez súhlasu a bez zaplatenia, privlastňuješ si (duševný) majetok, ktorý ti nepatrí.
Autor: KnedlikOdesláno: 23:04, 26.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
ja myslim, ze to je celou dobu o uhlu pohledu, co je pro tebe hrusky s jabkama, je pro me jabka a jabka. Coz jsem se ti snazil demonstrovat. Abstrahovanim nehmotneho dochazis pouze k tomu, ze i za pouzivani se plati. Neni otazka kolik, ale o princip. Zatimco pro tebe je to spatny princip, ktery nehodlas akceptovat, pro me je to naopak. A dokud spolecnost nezmenis, aby uznavala tvoje principy, do te doby budes zlodej, ktery parazituje na praci nekoho jineho...
Autor: KnedlikOdesláno: 23:15, 26.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
je sice hezke, ze se omezis na konstatovani "hrusky s jabkama" (a to 2x), ale porad neuvedes argumenty na podporu, proc to jsou hrusky a proc jabka. Jeste jednou ti zopakuji, ze pouzivas sluzbu/praci nekoho jineho a dokud ten jiny, za to bude chtit zaplatit (a neda ti to zadarmo), tak jsi v hajzlu a smej se komu chces(protoze popiras princip dohody mezi nabizejicim a vyuzivajicim- tzn. neni dohoda, neni narok na pouzivani...), vybrals sis sam a ten, kterej chce za to zaplatit se logicky bude branit. A z tohodle pohledu je uplne jedno, jestli ti to projde, nebo nebrojde, aspon nepouzivej alibismus, ktery se snazi obhajit neobhajitelne. Oba se neshodnem, to je evidentni...
Autor: JaWOdesláno: 23:32, 26.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
ach jaj - eh?

Keine jestli sis nevšiml, tak já už sem debatu s tebou ukončil. Teď už budu jen poplácávat ostatní po zádech, rýpat a jednoduše urážet ty, kteří si myslí, že krást je normální a neví kdy přestat.

Už máš FoNV dohrané? Stojí ti za koupi nebo to bude jen další hra, kterou jsi spapal až do konce a nedal za ni autorům, kteří ji pro tebe upekli, ani korunu?

NeoWorm - pokud za to ostatní musí platit a ty si to seženeš zadarmo, tak je to krádež. Minimálně z morálního hlediska je to krádež. Ten člověk co na tom pracoval, by chtěl být za svou práci odměněn. Kdo ho odmění, když si jeho práci nikdo nekoupí, když si to všichni stáhnou z warezu?

Paul - Hownard toho nakecal. On je totiž za řeči placený atak furt mele pantem.
Autor: NeoWormOdesláno: 23:42, 26.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
Já bych řek že jabka jsou aktuální zákony a hrušky je jejich častá amorálnost a nesmyslnost. Kein evidentně mluví o tom druhém (i když dost blbě) a z toho pohledu je obrana kterou nabízí pirátění naprosto přijatelná.
Když někdo něco prodá a ty doma zjistíš že to stojí za hovno, pudeš to vrátit. Zkus to udělat s hrou - "to je rozbalený, to už máte zkopírovaný, to máte smůlu" - a můžeš bejt poctivej jak chceš. Zákony ti nedovolují se účinně bránit? Tak je chyba v nich. Existuje tu řešení? Proč ho nepoužít. Nadávat kvůli tomu do zlodějů? To bych moh Bethesdě takykdybych si jak blbec ten F3 shit koupil...
Autor: NeoWormOdesláno: 23:48, 26.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
JaW> A otázka - Když vezmeš v potaz všechny ty druhy lidí co pirátí a nikdo si jeho dílo nekoupí, stálo za ty prachy vůbec? Lidi zase nejsou takový kurvy jak se mnohdy zdaj. Když si koupíš hru podpoříš autora, ale podpoříš ho i když ta hra stála za hovno. A to je třeba v případě F3 to poslední co bych chtěl. A právě z tohohle hlediska to krádež není.
Autor: CarlosOdesláno: 00:03, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Můj poslední příspěvek k tématu. Pak ho jen budu pasivně sledovat a bavit se.

Warez je knihova. Otočím stránku, udělám level. Knihovna potřebuje koupit výtisk, aby ho mohla půjčit. Spousta warezáků uploaduje cracklá isa z originálních CDček. Knihoven je hodně, warezáků taky.
Knihkupci nezkrachovali a studia také nezkrachují a také se nevyserou na PC, jen ta studia musí přehodnotit přístup k celému byznysu - ceny, způsob přidané hodnoty a také to, jak vlastně jejich prodejům v reálu škodí jejich nepravdivý marketing (protože jak už jsem řekl - warez může být dokonalá zbraň ke zničení hry nebo naopak k jejímu kanonizování). Možná se dočkáme dokonce trendu, kdy se sice vývojářská studia nezmenší, ale na straně marketingu nebude v kreditech více jmen než v celém studiu - bez předražených sak, drahých aut a manýrů Marie-Antoinetty se totiž náklady nemálo smrsknou.

Toť vše, co k tomu řeknu.
Autor: smejkiOdesláno: 00:04, 27.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=3khTntOxX-k
Autor: JaWOdesláno: 00:09, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
NeoWorm - "Stálo by to za ty prachy vůbec?" To je dost blbá otázka, když už to má člověk dohrané, ne? Samozřejmě, že nestálo. Warezák má jen plnou hubu keců, že hru jen zkusí a když se mu zalíbí, tak si ji koupí. Není ale většina her na jedno použití, tak jako třeba filmy, na které se podíváš a nemáš většinou potřebu se dívat znovu? Tzn. dohraješ ji/dodíváš se na film, zkritizuješ a jdeš dál? Takže tady máme warezáky, kteří opravdu hru jen zkusí na hodinku dvě a když se jim líbí, tak si ji koupí, když ne, tak ji dál nehrají (ty bych nikdy zloději nenazval) a pak tu máme ještě tu druhou skupinu, kterým klidně můžeme říkat různými názvy, od vychcánků až po zloděje, a ta hru stáhne, zahraje, poplive a jede dál. Tohle jsou zloději, na které je potřeba ukázat. Několik takových tu v komentářích taky často hrdinně vystupuje.
Autor: JaWOdesláno: 00:18, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Carlos - máš to popletené. Warez si nevybírá komu ublíží. Jestli je to malé vývojářské studio nebo giganická firma. Warezáci nejsou žádní hrdinové bojující proti špatnému systému, je to jen banda lidí, kteří nechtějí za nic platit...proto tam najdeš všechen software a ne jen soft těch zlých firem, proti, kterým ty tvrdíš, že je zbraní.
Autor: CarlosOdesláno: 00:30, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
No tak dobře. Tak ještě napíšu...

JaW: Mně ale nejde o to říct, že warezáci jsou intergalaktičtí hrdinové létající kolem světa a přilehlých planet a zachraňují nebohé a zneužité hráče. Chci jen upozornit, že tvá generalisace je nesprávná - všichni warezáci nejsou takoví. A jejich cílem není ublížovat komukoli, může jim sice být nějaká firma trnem v oku, ale nemusí. Dovalí hru/software/hudbu nebo prakticky cokoli lidem a to, jak s tím lidé naloží, to je přece, jako ostatně všechno v životě, jen na nich.
Já chápu warez jako reklamu, Kein jako příležitost, ty jako zločin, ale je to prostě jen o tom, jak se k tomu kdo postaví. Nebýt warezu, nepřišel bych nikdy k BG a nemohl podpořit jejich autory koupí spousty dalších her, za investici mi to prostě stálo.
To, že si zahraju např. Chrome a dohraju ho, mě nedonutí koupit si originál - nestojí mi za to. Pro tebe je to krádež, pro mě vyhnutí se blbé investici.
A abych se vrátil ke knihovnické metafoře - přečtu si Petru Neomillnerovou a zaujme mě. Koupím si ji, ne tu samou knížku (leda by byla tak moc dobrá). ale nějakou jinou, popř. antologii, na níž se participuje. Přečtu si Viewegha a mám pocit, že bych mu chtěl utrhnout hlavu a pomočit hrob jeho domácího mazlíčka, nejenže si ho nekoupím, ani si ho nepůjčím. A u her to přece funguje stejně. Když mě hra chytne z warezu, ale nemám pocit, že stojí, nakolik si ji cení autoři, počkám na slevu - nevypláznu pro mě nesmyslnou částku - podobně jsem třeba číhal na Dragon Age (které jsem teda měl předtím půjčené - ejhle! Warez!) nebo třeba na Bard's Tale.
Autor: CarlosOdesláno: 00:32, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
A pokud takový warezák přispěje ke změně dementního systému s přeceňovanými hrami, pak mu budu jen vděčný.

Systém který popisuješ ty, funguje totiž jedině tehdy, pokud cena odpovídá kvalitě produktu. Ne jeho marketingu a ne zmanipulovaných recenzí. Ty sám jsi velkým kritkem Falloutu 3 a jeho manipulovaných recenzí. Ale z čeho se má teda člověk objektivně rozhodnout, jestli mu hra stojí za investici?
Autor: KnedlikOdesláno: 00:34, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
"á bych řek že jabka jsou aktuální zákony a hrušky je jejich častá amorálnost a nesmyslnost. Kein evidentně mluví o tom druhém (i když dost blbě) a z toho pohledu je obrana kterou nabízí pirátění naprosto přijatelná.
Když někdo něco prodá a ty doma zjistíš že to stojí za hovno, pudeš to vrátit."

Tak jeste jednou, neresim cenu, ale princip hodnoty za protihodnotu (praci -> pouzivani). A v tomhle ohledu jsi vybaven informaci, ze to muze stat za hovno, jsi vybaven informaci o stavu sveho konta. Je opet na tvem svebytnem rozhodnuti, jak s informaci/rizikem špatné koupe nalozis. Nekdo se riziku vyhne warezem a nekdo se rozhodne hry nekupovat vubec, je svobodnejsi ten, co krade, ale je obohacen o zazitek z her a doplnuje jej dalsim warezem, nebo clovek, ktery se rozhodne koupit (i s rizikem spatne koupe) nebo nekupovat vubec? A kdyz to oddelis od jednotlivce, je spravne, kdyz vsichni warezuji, nebo kdyz vsichni plati? Uz chapete, proc zadna stredni cesta neni a neda se to okecat? Bylo driv vejce nebo slepice, byly driv blbe zakony nebo blbi lide a na ochranu proti nim vznikly zakony, kteri titiz blbi lide jsou schopni zmenit (viz Kein- zlegalizujme warez)?
Autor: valcikOdesláno: 00:36, 27.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Carlos, ruku na srdce - nedá sa to väčšinou odhadnúť už pri hraní demoverzie? Mňa na Fallouty upozornilo práve demo, tú mapku z Junktownu si pamätám dodnes. (motal som sa po nej snáď 10 hodín.:))
Autor: Knedlik-.CarlosOdesláno: 00:37, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
ano, to je zpravna otazka smerujici na dementni system s precenovanymi hrami a jeho reseni a kde najit objektivitu. Nicmene na to byt soucasti systemu musi byt dva- jeden nabizi za protihodnotu, druhy to akceptuje... Resenim neni warez, na tom se snad shodneme.
Autor: valcikOdesláno: 00:41, 27.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
(Aj Original War som si kúpil hneď po odohraní dema, jednoducho mi tie dve mapky stačili na rozpoznanie dobrej hry. Bioshock napríklad - tam som spustil demo, po minúte odinštaloval a dodnes som tú hru nehral, jednoducho ma neoslovila.)
Autor: JaWOdesláno: 00:42, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Carlos - je vidět, že si každý z nás bude mlít to svoje, proto jsem to už chtěl dávno ukončit.

Jen dodám, že nechápu, jak si můžeš myslet, že můžeš sám ohodnotit (zaplatit kolik uznáš za vhodné nebo vůbec nezaplatit) něco co použiješ/užiješ a co má pevnou cenu, danou tím, kdo tu věc prodává a myslet si, že je to v pořádku.
Autor: Knedlik -> Carlos z 00Odesláno: 00:44, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
Tady se neshodneme, zatimco pro tebe je to jediny zdroj, pripadne jedine setkani s autorem (kniha, knihovna), tak nedostatek zdroju zastupujes warezem s poukazem na to, ze to je jedine reseni. Jenze neni, nejsi na svete sam a pri fenomenu her muzes jit do herny si vyzkouset ty nejvetsi pecky, pripadne googlit a lozit po forech, ale proc asi, kdyz nejjednodussi je si to stahnout a zahrat, ze? Ani se neda pouzit, ze prvni setkani zadarmo te bude motivovat si neco dalsiho koupit, cela premisa by byla spravne, kdyby ti to viewegh nabidl zadarmo...

PS: Dema by byla resenim pouze tehdy, pokud by obsahovala plnou cast programu, jinak je to nedotazena beta, kdy konecny vysledek se muze lisit od prezentovaneho.
Autor: CarlosOdesláno: 00:45, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
valcik: Nedá. Demoverze jsou cílené jako reklama, která má zlepšit prodeje. Nejhorší věci samozřejmě prokoukneš, ale pořád si nemůžeš udělat skutečně objektivní obrázek.

Knedlik: Jako koncovému hráči je mi vcelku jedno, jakou cestou se k řešení dojde. Neřeším teď morální hledisko z tohoto pohledu, můj postoj je jinak ještě absolutně jiný, ale nehodlám ho tu filtrovat.
Nechť autoři vydávají hry ve stylu prodejů Zaklínače (cena a to, co za ni dostanu; netýká se přímo kvality hry) a warez bude fungovat tak, jak si myslím, že je akceptovatelné pro všechny - tedy jako reklama (tohle si snad nechám vytetovat, píšu to už asi posté :-D) s minimálním podílem chronických neplatičů.
Autor: Knedlik -> JaWOdesláno: 00:50, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
ale proc, dyt je to krasna (misty ne) "cesta do hlubin studakovy duse". Takovych vymen nazoru jeste bude... na rohlik ti tyto diskuze nevydelaji, do prace za tebe nepujdou. Jak vidis, pro tebe je to plytvani energii, protoze to je nekonecne omilani tehoz bez reseni a jini se tim bavi :))) Kdyz uz nic, udelas si obrazek, jak jsou na tom v nazoru ostatni ;) (coz, pravda, nevim, jestli o to stojis, za sebe muzu rici, ze ano)
Autor: Knedlik- CarlosOdesláno: 00:55, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
ok, beru. Moralku urcuje spolecnost, ja resim princip davej ber, ten je vice pragmaticky a sobecky, takze az budou vyvojari brat warez jako reklamu, tak ok, do te doby jsi neplatic ;) Zopakuji taky po ste, nejedna se o vysi ceny, ale o akceptovani faktu, ze nekdo vynalozil usili, praci a ty za pouziti platis protihodnotu. No nic, gramofon se u me zasekl, sorry. Sice nevim, proc se o svuj cely nazor nepodelis...
Autor: CarlosOdesláno: 00:59, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
JaW: Tak tedy doplním jen něco a asi se přátelsky rozejdem. Už to vážně motáme dokola. Docela bych to rád pořešil někde v klídku u piva, ale takhle je to zbytečné.

Tak tedy, podle mého názoru záleží jen a pouze na morálních hodnotách - nepopírám, že jsem zloděj - ukradl jsem GTA:SA stejně jako žvejky v první třídě. Rozdíl je v tom, že s mým morálním kompasem to nijak nepohne. Nemyslím si, že bych někomu podstatně ublížil, vyčíhnu-li si zlevněnou verzi, jelikož to znamená, že o hru stojím, ale nemyslím si, že by měla stát tolik a tolik - můžeš mi říct, že jsem autorům ukradl stejný obnost z kapsy, kolik dělá rozdíl oproti základní ceně. Nepopřu to a nechci. Je mi to jedno - chci dát najevo autorům podporu, že to bylo dobrý, ale ne třeba tolik jako to BG či F:NV, které jsem koupil za plnou cenu. Jasně autorům může být můj pohled u prdele (a nemusí) a v tom jsme na na tom stejně.
Jiné je to v případě, že si hru třeba dohraju - nešířím ji, maximálně nabídnu pohled na ni a doplním, že to byla pirátská verze, že tedy nemusí odpovídat finálnímu produktu, hru smažu a tím pro mě tato 'láska na jednu noc' hasne. Možná jsem zloděj, ale se mnou to prostě nehne - mám svůj kodex a jím se řídím, podporuju to, co se mi líbí, podle toho, na kolik se cítím že můžu\\chci autorům dát.

Knedlik (00:44): Recenze na knihy jsou přece také běžné, běžně jsou k nahlédnutí části knihy a to minimálně v knihkupectví. Viewegh samozřejmě není rád, že si někdo jeho bichle půjčuje v knihovně, stejně jako studia nejsou ráda, když si stáhnu jejich hry. Princip je naprosto stejný.
Tím chci říct, že primární rozhodnutí jestli budu do autora\\studia sypat učiním podle setkání se s jeho dílem, nicméně mám zároveň zásadu, že za to dílo slepě nezaplatím.
Autor: CarlosOdesláno: 01:08, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
presne jsi na to kapl a neni to stejne- v knihovne za to platis, z warezu neplatis; v knihkupectvi nahlednes do knihy (tzn. pokud demo bude splnovat specifikace plne hry, nemam nic proti demum, jinak jsou na hovno), to jsou rozhodujici informace pro koupi.
A ta posledni veta mi nedava smysl, protoze tim popiras, cos napsal vyse, ze te to muze motivovat k dalsi koupi, takhle mas zasadu, ze stejne nezaplatis... Tvuj moralni kompas je mi fuk, Kein ma taky svuj kompas, kazdy ma kompas, jak uz jsem rekl, moralka je fuk-jde o protihodnotu(muzeme se hadat, ze amoralni je zaplatit 1500 za hru, ale o tom neni moje podstata veci o ktere celou dobu pisu)- to, ze na tebe nedosahli, neznamena, ze bys mel pouzivat cizi veci bez dovoleni...
Autor: Knedlik to CarlosOdesláno: 01:08, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
njn, clovek se obcas upisne a pak pise pod cizim jmenem.
Autor: CarlosOdesláno: 01:26, 27.10.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik: V knihovně platíš knihovně. Neplatíš autorovi - když se to rozpočítá, tak jsem autorovi zaplatil třeba taky 0,01 koruny, což, jak jistě uznáš, není cena knihy (dobře, u Viewegha by to odpovídalo hodnotě textu). Navíc tuto částku platím provozovateli - můžeš to považovat za maloobchodní marži, chceš-li.
V poslední větě jsem nenapsal, že nezaplatím nikdy, vůbec a v žádném případě. Napsal jsem, že za dílo zaplatím, pokud mě dílo, reps. jeho podstatná část přesvědčí, že stojí za koupi. Je totiž nutné brát v potaz jednu naprosto podstatnou věc- většina lidí vnímá kulturu (v tomto případě hry) jen a čistě jako zboží jako třeba televizi - jenže od televize si přečteš technická specifika, porovnáš třeba dvě recenze, které se nebudou nijak extrémně lišit (především bych rád jen tak mimochodem zdůraznil, že v obchodě ti ji ZADARMO předvedou) a ty se rozhodneš; s kulturou je to složitější - jde o tvůj dojem a ten je ryze subjektivní. Vždyť tady se celá stará garda a spousta jiných lidí rozčilovala, jestli třeba Tuček nehrál nějakou úplně jinou hru, než tu, která právě jim vrní v mechanice s nápisem Fallout 3.
Autor: smejkiOdesláno: 01:50, 27.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
bože, to jsou ekonomické teorie, toto
Autor: KnedlikOdesláno: 02:30, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
peace :)
Autor: KeinOdesláno: 04:13, 27.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
""To, že si zahraju např. Chrome a dohraju ho, mě nedonutí koupit si originál - nestojí mi za to. Pro tebe je to krádež, pro mě vyhnutí se blbé investici.""

->Krásně a ve zkratce řečeno to o čem jsem tu mluvil. :::poplácání po zádech::

Knedlíku nechtěj mě nasrat, já že nemám argumenty? A ty dvě A4 textu jsou co? Jestli si to z toho nepochopil, tvůj problém.

JaWe zalez do boudy. FNV jsem ještě nedohrál, zatím ho jen papám. Až dopapám, rozhodnu se zdali bylo jídlo dobré. I když musím přiznat, že teď už bych si najust tobě nekoupil i kdyby byl sebelepší jelikož tvé příspěvky při kterých hnědneš vzteky jsou nevyčíslitelné. ;-D
Autor: JaWOdesláno: 10:04, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, ty hlavo, takže teď další velký argument, proč si hru nekoupit? 8-))) Kdyby to nebylo mně na truc, taky by sis stejně něco našel, abys nemusel pustit ani korunu. Kein never changes.

Ty jsi přesně ten případ z té druhé skupiny warezáků, o které jsem tady psal. Buďto hrdinsky trestáš zlé vývojáře, distributory nebo systém a nebo nasíráš do hněda JaWa, Tady na tom příkladu je přesně vidět, co jsi zač a jaké zastáváš hodnoty.

Teď se asi cítíš jako hrdina, který to nandal mně i Bethe$dě, co? Ou jé 8-)))
Autor: NeoWormOdesláno: 11:59, 27.10.2010ID: 6fe762Nahlásit Vaultmasterům
K Demoverzím - fungovaly v době DooMa kdy ti do dema strčili pomalu třetinu hry, podle toho dalo dost dobře rozhodnout zda ano či ne, dnes ti tam strčí dvě podřadné featury a půl mise. Pokud vůbec. F3 demo nemá dodnes pokud vím. Ještě jsem slyšel že třeba na steamu nabízejí třeba trial verze, což je vlastně časem omezená plná verze. Jo, to by mohlo být fajn, jenže ouha - ono to začíná ten tříhodinový limit počítat od začátku stahování, nikoliv od prvního spuštění!

JaW> Kein už tě pěknou dobu dost drsně trollí, to poslední byla rudá vlajka do kretý si naběhnul čelem. Ignoruj ho.

K tvé reakci: Většina her je na jedno použití (což je špatně) ale i tak se dá taková hra zahrát víckrát (stejně jako můžeš víckrát kouknout na film, když se ti líbí, koupit DVD atd.), jenže ouha když to za to nestojí tak proč to kurva dělat? Navíc existují hry co dohraješ dřív než si to pomalu uvědomíš (ehm - Mirror Edge se svýma rekordníma 6 hodinama, kamarád to dal za 4,5). Prostě fakt jestli si to dohrál nebo ne je úplně irelevantní a tím je to tvoje dělení úplně mimo. Pokud chceš pořád dělit piráty na ty poctivce a nepoctivce měl by se spíš rozhodovat podle toho jestli dokáží ty prachy za hru vysolit když se jim líbila nebo ne.

Knedlík>
"Nekdo se riziku vyhne warezem a nekdo se rozhodne hry nekupovat vubec, je svobodnejsi ten, co krade, ale je obohacen o zazitek z her a doplnuje jej dalsim warezem, nebo clovek, ktery se rozhodne koupit (i s rizikem spatne koupe) nebo nekupovat vubec?"

Znamená to že správně je nechat se ojebávat a nebo nepodporovat autory ani za dobře odvedenou práci? Oni by byli rozhodně radši kdyby jejich hry nikdo nekupoval, ale zato by nebyli piráti. Rozhodně by pak dělali lepší hry bez DRM a podobnejch vojebávek. Rozum! Spousta lidí si tu hru koupí! Třeba v tý posraný slevě, nebo výhodnější edici, ale jen pokud jim to za to stojí!
Autor: JaWOdesláno: 12:14, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
NeoWorm - Kein trolí od doby, kdy přišel na brahminu. To, že to dělá teď, není nic nového.

Moje dělení pirátů je úplně v pořádku. Úplně mimo je spíš ta vaše scestná myšlenka, kterou omlouváte svoje kradení, že můžeš užívat práci někoho jiného zdarma, i když on chce za to peníze.
Autor: KeinOdesláno: 13:40, 27.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
JaWe přesně jsem věděl, že takto zareaguješ a budeš sám sobě dokazovat, že máš tímto pravdu. Ale nemohl jsem si to odpustit, za to mi to prostě stálo :-) A znova ti zase řeknu, že warez není krádež, jelikož nevzniká škoda. Připomínáš mi ty levicové EKO matky co jsou proti internetu a celému světu - pořád tvrdí to samé pořád dokola, ale argument pro své tvrzení nemají. prostě "JE TO TAK A BASTA!" poor child...

Neoworm: jasně já trolím :) Až na to, že říkám to samé co ty, jen stím rozdílem, že sem tam pošťouchnu Robina Hooda ;-) Problém trollení je pro zdejší osazenstvo to, že trollí kdokoli kdo má jiný názor. Jednoduše se naučili slovíčko, které použijí kdekoli, kde nemajíco říci.

Ve zkratce. Nutit mne, abych si koupil hru, která je pro mne špatná je prostě krystalická demence. A snaha o argumenty typu "pro tebe je každá hra špatná" to je něco co by uzemnilo i trolla.

Autor: JaWOdesláno: 14:13, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Keine, nejseš ty snad jasnovidec, když jsi věděl jak zareaguju na něco, co tady omíláme už třetí den?

Já, že si dokazuju, že mám pravdu? A co děláš potom ty, co tady dělají všichni ostatní, ty rozumbrado? Začínáš mě opravdu bavit, čím dál víc, fakt, že jo 8-)))

Argumentů tu už padlo několik, jak ode mě, tak od jiných. To, že ty je nevidíš nebo nechceš vidět, je už věc druhá. Ty "argumentuješ" jen vytáčkami a výmluvami.

Ve zkratce. Demence je, když po několika hodinách poznáš, že jde o špatnou hru a stejně ji z nějakého, mně neznámého důvodu, hraješ, dohraješ a nakonec za ni stejně nezaplatíš. Přesně to co jsi udělal u Mafie II a teď uděláš u FoNV. Tomu já říkám čistá demence. Normální člověk by totiž tu hru zahodil po pár hodinách hraní a ne dohrál celou a pak po ní plival, tak jak to děláš ty.

Můžeš teď psát celé příspěvky se zapnutým Caps lockem, stejně to nic nezmění na tom, že kradeš.
Autor: Knedlik-> NeoOdesláno: 14:50, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
to chce klid, to byla recnicka otazka.
Mam narozdil od JaWa trochu jiny nazor (mozna vic krystalicky blby), cena je dana poptavkou, takze pokud je gamesa ve sleve, je ve sleve a je to ok, zvysuje se atraktivita nakupu. Jak uz jsem rikal nekolikrat predtim, neni mym cilem s vama resit cenu, proc jsou vydavatele nenazrani a chteji za hry moc, proc je tam DRM a podobny picoviny. Lidi delaji svobodny rozhodnuti (to autori taky), to taky nenapadam, naopak zduraznuju (kdyz mi nekdo zabejcene tvrdi, ze warez je only way to get out from this shit, ja rikam, ze neni)- porad celou dobu melu o tom, ze dost lidi neni schopno rozlisit zadarmo a pouzivat neco bez vedomi toho druheho a to mi prijde hodne ujete a zvracene, co se do uvazovani tyce. A je mi jedno, jake vas k tomu vedou pohnutky, jestli je to moralka, nebo cokoliv jineho, tady slo o ten "princip" (to slovo nemam rad, tak podstatu) ber/dej. Takhle tady opravdu padaji hrusky a jabka. A Keinova argumentace typu skoda nevznikla je stejne pochybna, jako Kein sam, protoze se mota v kruhu- "stoji to za hovno a zakon mi to umoznuje, takze co blbe kafrate"...
JaWe, neda se diskuze uz uzavrit, clanek zaarchivovat a vysrat se na to? Stokrat opakovana lez se stava pravdou, znas to...
Autor: JaWOdesláno: 14:58, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik - uzamčít se to tady nedá. Jediné řešení je počkat, až to zaleze pomalu do archivu nebo všechny účastníky tohoto ohraného flašinetu zabanovat 8-))
Autor: KeinOdesláno: 15:01, 27.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
JaWe máš naprostou pravdu. Jak jsem mohl být tak hloupý, omlouvám se ti.

Hned teď si objednám Fallout3 jelikož jsem ho dohrál, takže se mi líbil. Je to přece správné a logické.

Vůbec to nesouvisí stím, že někdo hru soudí až po dohrání. Je to tak jak říkáš ty, nechápu jak jsem si mohl myslet něco jiného.

A příští hru si taky koupím, a až potom vyzkouším. Však co se může stát? Kdyžtak zde budu stebou brečet jak jsem se při koupi hry spálil. Je to přece správné a logické.

Omlouvám se ti JaWe máš ve všem naprostou pravdu. odpustíš mi? :'-(
Autor: KnedlikOdesláno: 15:03, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
A to je Konec!
ccoccocco? Vzddyt tto jsem mel pprecce rrict jja!?!
Tak to rekni!
tadydadydyda!
Autor: JaWOdesláno: 15:10, 27.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Kein - Odpouštím ti tvé hříchy ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. Amen

No ale trvalo to. Du si na tuto počest otevřít dobře vychlazený lahváč.
Autor: RýmičkaOdesláno: 16:56, 27.10.2010ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
Přidám svou trošku do mlýna. Abych byl upřímnej , taky stahuju warez a jen někdy si hru koupím. Pro poctivý kupce prostě zloděj. Jednodušší už to být nemůže- za zboží se platí, nic není zadarmo, takže stahovat warez znamená krást (pokud si ji po očmuchání nekoupím). Proc to tu s máslem na hlavě vůbec píšu? Protože narozdil od právníka jménem Kein mám ale aspon tolik seberefexe, že jsem si toho vědom a nesnažím se tu obhájit neobhajitelný. Přiznejme si- je to fajn dostat hru až pod rypák za pár desítek minut a zadarmo. Někdo má morální zásady tak vysoko, že warez ze zásady nestahuje (respekt.. ). Já je mám zřejmě trochu níž a s rychlým připojením a vrozenou leností byl problém odolat a "nesosat". Takže držím hubu a hraju. Keinova obhajoba warezu je ale směšná, málem jsem si hlavu ukroutil a musel jsem na ty výplody nějak reagovat. Berte to jako názor z druhé strany tábora..-)

Autor: KnedlikOdesláno: 18:12, 27.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
Thats my boy :) za me dobry :) Vis, co delas a nestydis se to priznat, narozdil od Keina. Je fakt, ze u me se warez/origo stav prekulil s prvni vyplatou a od te dobry radsi bud nekoupim, nebo kdyz uz tak si ten rok pockam na slevu (jakoze do EA ma ted v podstate vyprodej a spousta her je za 250 a min),...
Autor: valcikOdesláno: 18:22, 27.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..u mňa to isté, Knedlíku. Keď som študoval, kúpené programy tvorili výnimku, väčšinu som si jednoducho ukradol. Odkedy mám finančný príjem, doháňam staré resty a za softvérek poctivo platím. (Keine, ak chceš, pošlem ti svoju čiernu pásku cez oko a aj papagája; už ich príliš nevyužijem, hehe)
Často dokonca nekupujem hry pre seba, ale ako darček pre decká z rodiny.
Autor: FattalErrorOdesláno: 14:21, 28.10.2010ID: 605510Nahlásit Vaultmasterům
Zas někdo dělá z výsledků v UK vědu a dává jim 100x větší důležitost než majů. Tento trh je čistě konzolový (to stejné USA), prodeje čehokoli na PC sů tam zanedbatelné. Ale presuňte sa trošku směrem na východ a tam je situaca presně opačná. Enomže tady sa žádné statistiky nevedů; ani o to néni snaha. (UK a USA výsledky sů pro MS a Sony perfektní, dělajů si reklamu a možů potom tvrdit, že PC nemá budoucnost a každý jim na to skáče). Navíc, jak už bylo rečeno, výsledky digitální distribuce zná enom vydavatel. Stejná věc byla nedávno v diskuzi u BC2 na Eurogameru; někdo tam podlá jakéhosi odhadu tvrdil, že na PC sa prodalo 300k kusů; ale realita sů 2M - stejně jak na každej konzoli...
Autor: KeinOdesláno: 16:01, 28.10.2010ID: 708406Nahlásit Vaultmasterům
ten ban jste si mohli ale odpustit, že vás to až tolik rozhodí, bych neřekl. ;)
Autor: JaWOdesláno: 16:09, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Asi někoho přestalo bavit číst ty tvoje zvratky. Já od toho dávám ruce pryč. Mimochodem, vítám tě zpět, parazite 8-))
Autor: JaWOdesláno: 16:20, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Co to máš za IP adresu? http://whois.smartweb.cz/ říká že seš členem nějakého zen.spamhaus.org blacklistu. Teda ne, že by mě to překvapovalo 8-)
Autor: JaWOdesláno: 20:03, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Kein - jako propagátor warezu sis už mohl pomalu zvyknout, ne? Jak už sem řek, vůbec se nedivím, že někoho jiného přestalo bavit číst ty tvoje kecy. Tohle není warez fórum.
Autor: KeinOdesláno: 20:26, 28.10.2010ID: 7f2a6eNahlásit Vaultmasterům
Sorry, ale já zde nikde warez nepropagoval. Obhajoval jsem jej před tvrzením, že to je krádež a je v dnešním světě her jednoduše potřeba.

Ale relax. Samozřejmě máte všichni pravdu. ;-) Zase tolik na této stránce nelpím, abych zde musel praktikovat rektální alpinistiku a nemohl říci co si myslím.
Autor: JaWOdesláno: 20:33, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Jenom tím, že kradeš hry a říkáš, že to není krádež, warez propaguješ. Tečka.
Autor: smejkiOdesláno: 20:39, 28.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
otevřená huba nese následky... děti nad 10 let se tohle pomalu učí
Autor: JaWOdesláno: 20:46, 28.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Já si myslím, že minimálně jedno pravidlo diskuze Kein porušil a za to je u nás permanentní BAN.

Keine, taky na tobě tak nelpíme, neboj. Podobných trollů se najde vždycky dost. Jsou jich tady celé zástupy a jen čekají, aby tě nahradili, takže žádná ztráta se nekoná 8-))
Autor: KnedlikOdesláno: 01:15, 29.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
hm, IP adresa se da zmenit, MAC adresa se da zmenit, ale Kein se nezmeni, uz jste si taky mohli zvyknout :)))
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.