.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ratman, 2011-03-31 23:15:10, různá média

Malá Fukušima v každé domácnosti!

Jak se v posledních dnech zdá, jaderná katastrofa v elektrárně Fukušima rozvířila debaty nejen o bezpečnosti neřkuli plošném zákazu provozu atomových elektráren, ale i našich LCD monitorů. Veřejná stádní mentalita živená vládní propagandou o relativní dálce od celé japonské tragédie sice byla v uplynulých dnech na chvíli uklidněna, ale tento klid jak se zdá nebude trvat příliš dlouho. Včera večer totiž světovými médii jako blesk proběhla zpráva, že nadlimitní pozitronické záření produkované lehkými izotopy cesia (tzv. teta vlny) nepochází z poškozených reaktorů elektrárny, ale prakticky "sousedící" kontrolní místnosti, kde bylo soustředěno velké množství LCD monitorů!  
Jak si možná ti, co dávali ve škole pozor vzpomenou, tento druh záření je 5x škodlivější než záření alfa a 3x hůře stínitelné než záření gama, ale v přírodě (naštěstí) tak vzácné, že se prakticky nikde nemuselo pořádně měřit. Když se tedy z počátku objevila na měřicích přístrojích koncentrace 5TBq/l, předpokládalo se, že došlo k protržení teta konektoru na sekundárním reaktorovém plášti. Jak jsme vás již předvčírem informovali, tato hypotéza se nepotvrdila, takže technický tým musel pátrat po únicích i v okolí reaktoru a stopa vedla právě do stanice kontroly, což potvrdila i následná měření.
Nejlépe celou situaci popisují slova šéfa japonské agentury pro atomovou spolupráci a rozvoj Prof. Doc. RNDr.Tamagoči Fučiminavaja DrSc., který při zveřejňování závěrečné zprávy doslova prohlásil "Bohužel není pochyb, že tato masově rozšířená technologie promítání obrazu je velmi nešťastnou volbou. LCD monitory používající technologii dvojí luminiscence (pozn. red. tj. dnes prakticky každý) obsahují stopové množství radionuklidů cesiových tekutých krystalů, takže se za určitých okolností mohou skutečně stát teta zářiči a působit tak neblaze na lidské zdraví". Jak se ve zprávě dále uvádí, rizikové faktory pro vznik ozáření jsou:  počet vadných pixelů (vzhledem k snaze SW pixel znova "nahodit" vzniká emise volných neutrin, která zažehne velice slabou reakci eta) , stáří monitoru (čím novější, tím hůře - poločas rozpadu částic je totiž 5 let), velikost (více - hůře) a barva - kvůli většímu podsvícení jsou nestálejší ty černé.

Celé věci se samozřejmě chytla další média, a tak nechybělo dlouho a objevilo se srovnání ekvivalentních dávek mezi pobytem v zamořené zóně (Fukušima, Černobyl...) a práce na počítači. Tak například pro zajímavost - při čtení z 2 roky starého černého z monitoru o šířce 23" po dobu osmi hodin s dvěma vadnými pixely dostanete dávku záření ekvivalentní 30ti minutovému pobytu v 20ti metrové vzdálenosti od reaktorové místnosti ve Fukušimě (bez ochranných pomůcek). Nezdá se to mnoho, ale pokud uvážíme, že člověk bude takto pravidelně sedět každý den, potom se za pouhý 1 kalendářní rok dostáváme na číslo 5Sv/m3 živé tkáně! Netřeba snad dodávat, že při takových dávkách hrozí člověku bolesti hlavy, svědění a pálení očí, rozostřené vidění a tzv. "chvilková neschopnost zaostřit do dálky". Počítáme-li roky, pak za deset let se dostáváme na dávku 13ti násobnou (pokud monitor každé 3 roky měníte, jinak je to samozřejmě méně, nezapomeňte, že dávka záření je exponenciální funkce), což už je de fakto na hranici vytváření vzduchových bublin v mozku a zvodnatění očního bulbusu! (teď už nejspíš začínají studie o klesání IQ po dlouhodobé práci s PC dávat smysl). Samozřejmě podrobné srovnání naleznete přímo na stránkách lcdmonitorsarebad.net.  

Podobná měření se samozřejmě provedly i na stařičkých CRT monitorech, kde bylo naměřeno jen silně podlimitní vyzařování gama, proti kterému se dnes umíme velmi účinně bránit.  "Vytváření obrazu na luminiscenčním stínítku pomocí elektronového paprsku je zcela jiná a bezpečná technologie a je tedy na čase opětovně zvážit její renesanci" nechala se slyšet mluvčí Ústavu pro nejadernou energetiku ČR Ing. Jana Drápalová k tomuto vyjádření se začíná přidávat stále více politiků a čelních představitelů ekologických organizací.

O celé situaci vás samozřejmě budeme i nadále informovat!

PS: Nevím jak vy přátelé, ale já už tuto zprávu píšu na svém 25" "cvalíkovi" a mého černého widescreen miláška se třemi vadnými pixely jsem již odhodil na smetiště dějin.

Update: Podle posledních zpráv chystá německá vláda zákon o úplném zákazu používání LCD technologie na území EU, výrobci CRT obrazovek a olověných plátů hlásí ztrojnásobení obratu, o to je teprve začátek!

Sdílet na Facebooku
Autor: MayckOdesláno: 01:19, 1.4.2011ID: 607bbaNahlásit Vaultmasterům
vždycky jsem řikal, že LCD je slepá ulička...
Autor: BlackViperOdesláno: 04:51, 1.4.2011ID: 41f868Nahlásit Vaultmasterům
bolesti hlavy, svědění a pálení očí, rozostřené vidění a tzv. "chvilková neschopnost zaostřit do dálky"

Fuj a já z čeho to mám
Autor: DalexOdesláno: 06:48, 1.4.2011ID: 7edbeeNahlásit Vaultmasterům
Ježiši to je zase krávovina (myslím to o zákazu LCD).
Autor: ThorfinnOdesláno: 07:17, 1.4.2011ID: 42969aNahlásit Vaultmasterům
Apríl!!!!
Autor: MyslisOdesláno: 08:05, 1.4.2011ID: 3352caNahlásit Vaultmasterům
Guuud nachytávka..asi na 10 vterin sem se chtl :)
Autor: xaintOdesláno: 08:46, 1.4.2011ID: 430b6cNahlásit Vaultmasterům
uz jsem o tom chtel psat na FB, ale pak mi to doslo! Joj, chlapi, to bylo opravdu good!!!
Autor: JarekOdesláno: 09:23, 1.4.2011ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Já věděl, že má cenu schovávat to staré CRT.
Autor: FonixinOdesláno: 09:47, 1.4.2011ID: 421e4eNahlásit Vaultmasterům
Rychle si musím odmontovat ze svého notebooku a netbooku LCD monitor a namontovat na to starý dobrý CRT!!!!! :-) (ironie)
Autor: FonixinOdesláno: 09:47, 1.4.2011ID: 421e4eNahlásit Vaultmasterům
to bude přenosnost...... :-D
Autor: chekotayOdesláno: 10:12, 1.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Naštěstí má můj notebook vzadu port pro klasický CRT monitor, který také již odjakživa používám.
Co se přenosnosti týče, není to problém. Vzhledem k tomu, že za zdroj méme noťasu slouží dva 12V akumulátory a 12-240V transformátor, dohromady o hmotnosti 67 kg, nosím vše potřebné ve velké krosně, jaké používají Nepálští šerpové. CRT monitor si pak balím do té kapsičky úplně nahoře.
Vždy mobilní - vždy bezpečný, to je moje heslo!
Autor: JaWOdesláno: 11:01, 1.4.2011ID: 42bbb6Nahlásit Vaultmasterům
Che, kdes kupoval tu krosnu? Potřeboval bych na přesun ještě trošku větší než máš ty, protože používám 3 monitory.
Autor: ZobOdesláno: 11:09, 1.4.2011ID: 70d09cNahlásit Vaultmasterům
Herní notebooky se přesouvají na odpruženém vozíku. Problém je, že s ním můžete jít pouze do bebariérových budov.
Autor: chekotayOdesláno: 11:23, 1.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
JaW: No kde asi? V Malém Tibetu v Brně. :-)
Zob: O to větší důvod stavět více bezbariérových budov a užívat si bezbariérového sexu!
Autor: JindraOdesláno: 17:01, 1.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Jděte už do píp s těma článkama, bagatelizujícíma následky katastrofy v Japonsku a radši dělejte na překladu Dead Money. Fallout mám rád, ale ty kecy o neškodnosti záření a notování si s Drábovou, že je to jen neškodnej obláček páry, to mi tady leze na nervy. Píšu to za celý období, netýká se to tohoto aprílovýho článku o LCD.
Autor: VikyOdesláno: 18:05, 1.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Tak si ty články přečti a zjistíš, kdo tady bagatelizuje akdo vytřískává katastrofu z obláčku páry.
Autor: chekotayOdesláno: 18:14, 1.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Jo, tohle je archetyp fanouška F3: "Čert vem realitu, raději mi přeložte novou hru!" :-D
Autor: smejkiOdesláno: 19:15, 1.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
odkdy "my" překládáme Dead Money?
Autor: ArmyboyOdesláno: 19:22, 1.4.2011ID: 33a27aNahlásit Vaultmasterům
To Jindra: Velice jsi mě pobavil, prý "radši dělejte na překladu Dead Money" :-))).
Mám malou otázečku, jak přispěješ k překladu ty, když na něho tak netrpělivě čekáš ?
Můžeš se do toho přece dát sám, nikdo ti nebrání, nebo pošli tučný šek lidem kteří to opravdu umí přeložit, doba čekání se tím výrazně zkrátí, to mě věř :-).
Autor: JindraOdesláno: 21:01, 1.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
O překladu DM tady byl článek před měsícem, tak předpokládám, že to platí. A jestli vám za to Cenega něco dá nebo to děláte grátis je mi jedno. Já anglicky neumím, proto čekám na titulky. A o Fukušimě jsem přesvědčen, že nemáte dostatek věrohodných informací, reagujete jen na útržky z masmédií. Skutečný stav je dle některých informací mnohem horší a Japonsko mlží, tutlá, podobně jako Sovětstý svaz. Četl jsem například, že tam v areálu mají 600 tisíc vyhořelých palivových tyčí a kdyby to začalo hořet, tak to zamoří celou planetu, kupříklad. Na záchranný práce nahnali lidi bez dozimetrů, v polobotkách, bez informací, co je čeká. Prostě bordel jak za komančů a za tohoto stavu nejde vycházet z informací o neškodným obláčku páry, tomu prostě neuvěřím.
Autor: chekotayOdesláno: 21:05, 1.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
:-)
Pokud by někoho zajímalo, kde bere Blesk své čtenáře...
Autor: JustyOdesláno: 21:50, 1.4.2011ID: 60f280Nahlásit Vaultmasterům
Jindro, až půjdeš vyhodit koš, nezapomeň si alobalovou čepici, protože FEMA internační tábory už tě mají na seznamu... ONI už ví, že víš o Fukušimě a o tom, že zemětřesení způsobily USA pomocí projektu HAARP. Brahmíně můžeš věřit, jsme ve skutečnosti podzemní buňka proti židobolševickému spiknutí. Už dlouho tě sledujeme. Pokud chceš žít, sbal si čepici, jídlo na dva dny, obejdi v noci třikrát popelnici a zakokrhej.
Autor: Biggs DarklighterOdesláno: 22:04, 1.4.2011ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
A sakra, Jindra zjistil pravdu! O_o Teď to všude rozkecá a začne domino-efekt šíření informací. Musíme změnit název řepných jogurtů s přídavkem arsenu z Nimroda na něco jiného. Takhle by to lidi prokoukli a nekupovali by... To by vault přišel o fondy na chov jaků.
Autor: JindraOdesláno: 22:09, 1.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Já nejsem fanatik, beru si od všeho něco a čas ukáže... Jen se mi nelíbí, zaujatě si na něčem trvat bez dostatku interních informací. Máte ve Fukušimě svoje lidi nebo jen planě reagujete na ty střípky, co se dozvíme z masmédií? No nic, v tomto fakt platí, že se vše ukáže časem, za týdny či měsíce.
Autor: JarekOdesláno: 22:30, 1.4.2011ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Chekotayi, proč se taháš s 12-240V transformátorem, když noťas stejně jede na 20V, takže na to potřebuješ ještě další transformátor.
Autor: JustyOdesláno: 22:33, 1.4.2011ID: 60f0f0Nahlásit Vaultmasterům
"Máte ve Fukušimě svoje lidi nebo jen planě reagujete na ty střípky, co se dozvíme z masmédií?"

A co ty? Promiň, ale spíš budu věřit cca dvěma stovkám poměrně seriózních zdrojů, které sem v poslední době snesl Chekotay, než člověku, který neumí anglicky ani natolik, aby si zahrál jazykově docela primitivní hru, takže pravděpodobně opravdu vychází z Blesku - nebo hůř, internetových diskusí.

Jediné, o co ses zatím opřel ty, bylo "dle některých informací" a "četl jsem, že". Svoji argumentaci jsi zabetonoval velice pádným "tomu prostě neuvěřím".

Do třetice, Chekotaye znám a mám aspoň rámcovou představu o tom, nakolik je za dané situace v obraze. Tebe znám na základě dvou spíš úsměvných příspěvků, které zní jako výkřik do tmy někde na Novinkách, tvé jazykové znalosti a krátké ukázky argumentační logiky, a bez urážky, ani jedno ve srovnání nevypadá moc dobře.
Autor: JindraOdesláno: 23:04, 1.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Dobře, to ukáže čas, kdo měl pravdu. Kdy bude hotovej ten překlad? Dělá se na tom, nebo práce stojí? 1.3. jste psali, že to bude za 4-6 týdnů.
Autor: JarekOdesláno: 23:09, 1.4.2011ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
V tom případě to tu bude někdy během následujících dvou týdnů, takže není důvod stresovat.
Autor: ChekotayOdesláno: 00:01, 2.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Justy, děkuji, že ses mne zastal, a ještě tak vtipně.
Jarkelde, tzen druhý transformátor nosím v brašně na prsou. :-)
Jindra: V zásadě máš pravdu, já reaguju na ty střípky, které servírují masmédia ubohým lidem, kteří třeba ani neví, že existují orgány jako INSA, MAAE, SÚRO nebo SÚJB. A protože umím docela dobře anglicky (a špatně německy a ještě hůř francouzsky) a protože existuje třeba Google Translator, jenž přelouská i tu němčinu, a protože existuje internet (a taky třeba velmi dlouhé vlny, na kterých mohu za nocí poslouchat anglické zpravodajství v Číně, teda pokud zrovna není bouřka) - což jsou všechno věci, které za totality nebyly - tak mohu trávit dlouhé hodiny zjišťováním informací. Zdroje těchto informací pak uvedu v článku coby odkaz a přidám k němu nějaký kratší komentář, aby se to lépe četlo. Takže na Madbrahmíně se objevily odkazy jak na dokumenty INSA, tak i na původní dokumenty TEPCO. V nich je vše. Není to úplně lehké čtení, neboť to jsou stohy dokumentů, ale pokud jeden chce, může se jimi prokousat.
K tomu se přidalo také zpravodajství Greenpeace, která tam své lidi má. Na to všechno jsem uvedl odkazy a předpokládal jsem, že si je čtenáři pročtou, aby pochopili, proč tvrdím to, co tvrdím.
A ještě jedna věc: Atomová elektrárna není koloběžka. Každý jaderný provoz na světě emituje stopu, kterou velmi mnoho velmi dobře zajištěných organizací velmi pečlivě sleduje. Když si Temelín pšoukne, do tří dnů to ví celá Evropa a do dvou týdnů celý svět. Příslušné agentury o tom vydají příslušné zprávy. Akurát že bulvární tisk si jich nevšímá, ono to konečně není důležité a navíc se to děje každou chvíli (schválně si projeďte archív SÚJB). Kromě toho jaderná fyzika není magie. Vše, co se děje, má nějaký důvod a bude se vyvíjet nějakým směrem. Díky výpadku senzorů v samotných reaktorech nemáme všechny potřebné informace, ale odhady i tak mohou být natolik přesné, že je možné vytyčit tak tři-čtyři eventuality. Když upustíš kladivo, taky netrávíš čas dumáním nad tím, kam asi bude směřovat, protože v tíhovém poli bude vždy padat (na nohu). Je to prosté. Stačí si pročíst odkazy.
Pokud by zprávy byly lži, pak by museli lhát úplně všechny státy, které si mohou dovolit vlastní radiometr, což jsou úplně všechny státy kromě Zimbabwe a Náhorního Karabachu.
Mimochodem, mezi posádkou VŠB by se taky nějaký ten radiometr našel, takže kdyby na mě padal nějaký nebezpečný spad, už bych o tom věděl. :o)
Autor: JustyOdesláno: 00:21, 2.4.2011ID: 60f0f0Nahlásit Vaultmasterům
Jindra: Překlad momentálně nezávisí (a vlastně ani nikdy nezávisel) na nikom z VŠB. Jakmile se odmávne a přijdou texty, začnou pověření lidé překládat. Dřív to prostě nejde. Ventilovat tady můžeš cokoli, ale to si můžeš rovnou stěžovat na lampárně, výsledný efekt bude stejný.
Autor: JindraOdesláno: 00:45, 2.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
To nebyla ventilace (tu dělám jinudy, většinou po jídle), ale dotaz, čili zájem o věc. Jinak nevím, jak moc se dá věřit TEPCO, co se dočítám, tak je to čímdál míň důvěryhodná organizace. Dále, asi nevíte, že EU v tichosti zvedla limity pro radiaci v potravinách a USA o pár dní později připravuje to samé. http://www.tennessean.com/article/20110316/NEWS08/110316027/1969/NEWS/Group-warns-EPA-ready-increase-radioactive-release-guidelines-?odyssey=nav%7Chead
a taky:
Autor: chekotayOdesláno: 10:38, 2.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Máš i nějaký odkaz na konkrétní zákon (rozhodnutí Rady EU)? Protože Tenessean mi přijde jako takový "Zpravodaj pro Horní Kotěhůlky" a nemá žádné odkazy na zdroj, vyjma PEER, ale na kterýchžto stránkách o tom není ani slovo - nejbližší věc, která má co dočinní s energetikou, je stěžování si na toxické zplodiny z uhelných elektráren.
Na stránkách EPA také žádná zmínka.
Autor: JindraOdesláno: 12:54, 2.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Já dostal odkaz na tohle, v tabulce jsou vidět zvýšené limity: http://foodwatch.de/kampagnen__themen/radioaktivitaet/lebensmittel_importe/index_ger.html
Autor: smejki - JindraOdesláno: 14:05, 2.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
brahmína jako taková nemá s překladem DM nic společného. To bys rovnou mohl psát na Rektorát ČVUT, aby s tím překladem trochu pohnuli, já tam totiž studuju a Justy to tam taky nemá daleko! :D
Autor: JindraOdesláno: 14:41, 2.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Aha, tak v tom případě nemaťte veřejnost. V článku o překladu DM již za okamih z 1.3. je toto: Tentokráte bude mít hlavní slovo v překladu brahmína samotná (tedy já jako pan šéfko, Justy jako expert na zbraně a slang... já neznám jednotlivý lidi, kdo patří do jakýho týmu a kde studuje nebo pracuje. Prostě jsem pochopil, že lidi stojící za tímto webem budou dělat překlad. Ale to je jedno, nikoho nehoním, jen jsem se zajímal o stav překladu.
Autor: chekotayOdesláno: 14:54, 2.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ha, Smejki, wyswetlovcz! Fofrosz! :-D Já myslel že zase proženeš Google Translatorem pár kubíků textu a dostanem za to od Cenegy dalších dvě stě tisíc pro Vault a zájezd na Island pro každého. Už jsem zaúkoloval petruschku, ať nám sežene nějaké pěkné kluky na oslavu!
Autor: smejkiOdesláno: 15:51, 2.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Od veřejnosti očekávám jistou elementární dávku inteligence, takže je pravda, že některé konstrukce mohou býti matoucí, trpí li čtenář jejím nedostatkem. Jeden by i očekával, že člověk, který se stoicky vážnou tváří znalce obsahu posledního čísla Blesku zpochybňuje odbornost paní Drábové a vykřikuje konspirační hesla pod vlaječkou obligátního "Spaste duši!", je schopen si na jednom webu najít jména adminů, aby pak v souvislosti s jiným banálním tématem na tomtéž webu netrepal píčoviny.

"Jděte už do píp s těma článkama, bagatelizujícíma následky katastrofy v Japonsku a radši dělejte na překladu Dead Money."
A jestli je tohle projevením zájmu o stav překladu, tak si vážně nemáme co vyčítat.
Autor: JindraOdesláno: 16:57, 2.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Fakt vás nechápu. Češtinu slibujete, hláška, že na tom pracuje Brahmína tam je, tudíž jako laik čekám, že to děláte vy nebo se na tom výrazně podílíte. Místo toho tady je každej den článek o Fušukimě, zlehčující situaci, což mě poněkud tlouklo do očí. Že čtu Blesk je vaše pomýlená dedukce, nikdy jsem tento brak nepodpořil jedinou korunou. Z různých diskusí občas získám odkazy, mj. na zvýšení limitu pro radiaci v potravinách nebo uskladnění 600 tisíc palivových tyčí na místě, kde to nemá z bezpečnostních důvodů co dělat. TEPCO má máslo na hlavě, na bezpečnost pracovníků serou, radioaktivní vodu vypouští přímo do moře atd. Takže Drábové nevěřím, když plká o neškodnosti atd. Dál to nemá asi cenu rozebírat, protože jste se pasovali na odborníky na atomovou energetiku a každý vyjádření nesouhlasu vás rozzuří.
Autor: smejkiOdesláno: 18:53, 2.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
češtinu neslibujeme, bylo oznámeno, že je znám tým (významná spoluúčast místních lidí) a že Cenega učinila objednávku prací. Termín nikdy nebyl slíben, jde výslovně o můj odhad. Páč je mi známo, že po objednávce se na texty nějakou dobu čeká, dovolil jsem si trochu zakalkulovat ale nikdy (!) to nebylo postaveno jako oficiální termín vydání. Dále Brahmína není (!) organizačně ani nijak jinak za češtinu zodpovědná, zkus prosím v myšlenkách oddělit brahmínu, její adminy, její aktivní a pasivní komunitu a Cenegu, potažmo externí lokalizační firmu.

tvoje právo nevěřit "plkům" paní Drábové je stejně silné, jako právo všech ostatních (nezávisle na sobě) posuzovat z tvých příspěvků tvůj intelekt.
Autor: chekotayOdesláno: 02:15, 3.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ten trollík je úžasný! Smejki, viď že si ho můžu nechat, že jo? Budu ho občas krmit a sem tam mu vyčistím klec. Je to tak roztomilé! :o) ::jump
Tohle mi zvedlo náladu.
Autor: NovasonOdesláno: 13:31, 3.4.2011ID: 513b0cNahlásit Vaultmasterům
Pánové taky už jsem se hodně dlouho takhle nepobavil :-D
pro Jindru - Prosím tě než začneš psát, tak se chvíli rozmýšlej komu píšeš a co je náplní tvých duševních výlevů.
Pro vás odpovědné : Děkuji, že přinášíte světlo do současného mediálního temna okolo Fukušimi - díky tomu, že jsem již dlouholetým návštěvníkem Brahmíny a celkově se zajímám o problematiku radiace tak vím, že čas na panické pobíhání v olověném saku s dozimetrem v ruce ještě nepřišel...
Takže díky a teším se na další novinky :)
Autor: JindraOdesláno: 16:08, 3.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Ano, u nás díky vzdálenosti čas na slušivý skafandr ještě nepřišel. Ale jste si jistí, že v Tokiu to vidí stejně? Jinak jsem rád, že to berete s humorem, nemám v úmyslu nikoho nasrat. Jsem přece fallouťák a jako pamětník jsem hrál první díl v době vydání.
Autor: JindraOdesláno: 18:57, 3.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Toto mi dnes přišlo mailem: http://www.suro.cz/cz/rms/aktualni-radiacni-situace-na-uzemi-ceske-republiky

všiměte si tabulky č.3 - Aktuální informace o objemových aktivitách
radionuklidů ve vzdušném aerosolu v ostatních lokalitách ČR
http://www.suro.cz/cz/rms/ovzdusi/aktualni_informace_Praha.pdf

specielně 29-30.3 kdy pršelo na většině území ČR.

Hodnoty v Ostravě:
izotopů jódu zvýšeny 4-5x
izotopů cesia134 cca 25x
izotopů cesia137 cca 32x

V Brně lze mluvit 3x vyšším jodu a 5x vyšším cesiu134
Ikdyž je to hladina relativně nízká - určitě nelze mluvit o tom,že se to na
našem území neprojevilo !
Až čas to ukáže na problémech lidí se štítnou žlázou....
Autor: smejkiOdesláno: 18:59, 3.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
jsem si jist, že v Tokiu se nechovají jako banda kreténů a pomatených socialistickopopulistických mozků
Autor: chekotayOdesláno: 21:10, 3.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ano, to je ten odkaz, jenž jsem zde již několikrát uvedl. Je to skoro v každé mé aktuálce, spolu s žehráním na mamlasy, kteří napíší kvanifikovanou hodnotu, ale neuvedou základ. Takže třeba že aktivita Cs 137 možná je 32x větší, ale pořád to je nula celá nula nula nula nula nula nula čtyři milisieverty za rok - oproti třem milisievertům průměru z přirozeného pozadí. Což konečně ten článek jasně říká.
Takže pokud by nastal hon na rakovinu štítné žlázy, dostávali by lidé větší dávku z diagnostických přístrojů, než z množství radioizotopu iodu. :-)
Dnes jsem si dal několik banánů, takže moje ozáření vzrostlo circa stonásobně oproti tomu, co jsem za dnešek při pobytu venku nachytal z "fukušimského spadu". Na druhou stranu nekouřím, takže jsem oproti republikovému průměru radiačního zatížení trvale "podzářený".
Autor: JarekOdesláno: 10:43, 4.4.2011ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
A proto, Chekotayi, jez banány!
Autor: valcikOdesláno: 14:00, 4.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Též bych si dal radbanána.
Autor: smejki - Jindra mudrcOdesláno: 02:50, 5.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
když už sem dáváš nějaké odkazy, tak je nejdřív pořádně čti:

"Pokud bychom přepokládali, že maximální hodnoty aktivity 131I a 137Cs naměřené v uplynulých dnech setrvají v ovzduší po dobu 1 roku, byla by dávka z vdechnutí 131I 0,00007 mSv a dávka z vdechnutí 137Cs 0,0000004 mSv. Přitom ze stále přítomných přírodních radionuklidů 7Be je tato dávka 0,000002 mSv a z 210Pb 0,009 mSv. Vedle dávky z 210Pb je dávka z jódu 131 a cesia 137 zanedbatelná, a zejména je zanedbatelná vedle průměrné roční dávky 3,3 mSv, kterou obyvatel ČR obdrží v průměru z radonu, z kosmického záření a od radionuklidů, jež se nacházejí v půdě i v našem těle (40K)."

po tomhle mluvit o štítné žláze, to chce hodně měkkej mozek.
Autor: VikyOdesláno: 10:14, 5.4.2011ID: 518738Nahlásit Vaultmasterům
Jindra má nejspíš problém s chápáním rozdílů mezi jednotkami a s počítáním nul, tak jako mnozí čeští novináři.
Autor: JindraOdesláno: 00:16, 6.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
05.04.2011

Ve zkratce ze světa:

Německý atomový expert a spisovatel Holger Strohm se na internetu a v rozhovoru vyjádřil o fatálních následcích pro Japonce žijící v Tokiu. Řekl, že spodní voda a voda z vodovodu je již kontaminována. Vláda neustále tají zmíněné skutečnosti. Holger Strohm na internetovém interviu potvrdil, že vláda Japonska lidem skutečnosti tají a lže jim masivně přímo do očí. Podotknul, že brzy zemřou milióny lidí na rakovinu. Uvedl příklady z Iráku, Somálska, Kosova a v současné době i Lybii. Jsou zde použity munice s ochuzeným uranem. Všichni žurnalisté, kteří se snaží napsat pravdu o katastrofické situaci v Japonsku, a rovněž tak katastrofických následcích vlivu munice ve výše jmenovaných zemích jsou okamžitě zbaveni licence. Ba dokonce někteří vydíráni. Nakonec se vyjádřil, že zacházení s tak nebezpečnými radioaktivními materiály je skandál, který na světě nemá obdoby.

Autor: smejkiOdesláno: 01:48, 6.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
šikovný klučina, takže tu máme celostátní ba všesvětovou konšpiráciji, o které všichni vědí, ale je tajná, její oběti jsou nedohledatelné, byť nikdo nechybí. Podle dohledatelných zdrojů nejde o experta na jadernou problematiku, ale o experta na psaní rozličných kospiračních teorií.

Cheky by se měl naučit japonsky, až si pro něj přijdou... ne, moment, pro chekyho si nepřišli... a on je dokonce barví na růžovo... takže tím pádem pravda je to, čemu Cheky oponuje... Znamená to tedy, že celá naše republika přijde o novináře? Já už se v tom ztrácím.

Není to náhodou tak, že jim řachla elektrárna a aby to zamaskovali tak drživše se filosofie "bolí váz hlava? tak já vám zlomím ruku" spustili umělou tsunami? Jestli něco prdne Rusům, tak jako zástěrku nechají na Zemi spadnout kometu. Bože chraň!
Autor: JustyOdesláno: 03:34, 6.4.2011ID: 60ccfcNahlásit Vaultmasterům
Jindro, uvědomuješ si doufám, že při styku s ochuzeným uranem zdechneš nebo budeš mít z dětí zrůdy kvůli otravě těžkým kovem a ne kvůli ozáření? Strohm si tyhle dva mechanismy totiž trochu plete, ale to nevadí, konspirační teorie mají jednu velkou výhodu - nemusí dávat smysl, aby je lidi žrali.

Holger Strohm je atomový expert asi jako já laureát Nobelovy ceny, spojení chemtrails + 11. září na druhou stranu ukazuje dost jasně, do jaké sorty autorů patří. Jeho varování jsou vzhledem k jeho pozici a vzdělání dost úsměvná (a příhodně obecná, miliony lidí už na rakovinu umírají a jeho čtenáři nikdy nebyli moc dobří se statistikami).

Mimochodem, jakpak se vlastně takový žurnalista zbavuje licence?
Autor: chekotayOdesláno: 11:32, 6.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Možná podobně jako když se zbavuje análního panictví. :-) Ne, zatím si pro mě nikdo nepřišel, ale stejně jsem do Sčítání doomů, pošuků a krytů napsal Tíninu adresu.
Jo, ochuzený uran, bílý fosfor, válečný stres, nášlapné miny, spaliny v ovzduší, ty jo, skoro to vypadá, že by ve válce mohl jeden přijít lehko k úrazu!
Otrava těžkým kovem nebo ozáření, bože, již jsem jednou držel v rukách Hospodářské noviny, kde na první stránce byl článek o tom, kolik ozónové vrstvy ročně ubude díky našim emisím oxidu uhličitého. To jsem vážně uvažoval, že bych autora zbavil análního...ehm, licence.
Autor: TinaOdesláno: 12:43, 6.4.2011ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
To mi nevadí, komandére, už pátou noc obcházím popelnice pro případ, že bych u nich potkala Jindru, protože mám slabost pro alobalové čepičky. Až si k nám pro tebe přijdou, narazí jenom na mambu, s evakuačním zavazadlem, v plynové masce a prsačkách, nadopovanou jodovými tabletami. Ona totiž ví, že pravda je tam venku...
Autor: valcikOdesláno: 13:17, 6.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Tíno,
co sú to tý prsačky?! To sem ešte nečul. :-)))
Autor: smejkiOdesláno: 14:28, 6.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
ve spojení s Tínou mě to taky zajímá :D
Autor: JustyOdesláno: 15:11, 6.4.2011ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
No, pravda tam venku právě je a sama o sobě je dost na nic a plná reálných hrozeb, se kterýma každý prd udělá, proto obdivuju všechny konspirační teoretiky, kterým to nestačí a život jim přijde moc nudný, takže si k němu musí přidávat i ty nereálné. Možná by měli popřemýšlet o změně prostředí a společenské vrstvy, v takovém nigerijském slumu by možná přišli na jiné myšlenky a hrozba chemtrails, bilderbergu, FEMA, HAARP, JIDF, ochuzeného uranu, elektromagnetických vln a mysl ovládajících paprsků z odvrácené strany měsíce by se jim na žebříčku hodnot propadla na nižší místa, někam mezi vymírání sněhuláků následkem globálního oteplování a osud populace hovniválů v zemi postižené epidemií zácpy.
Autor: VikyOdesláno: 17:02, 6.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Prsačky jsou gumáky po prsa. Používají je rybáři a rašelináři.
Autor: chekotayOdesláno: 17:33, 6.4.2011ID: 70cf70Nahlásit Vaultmasterům
Když jsem to zjistil, byl jsem zklamán. Pořád jsem žil v přesvědčení, že gumová věc, které se říká prsačky bude mít i jiné uplatnění.
(Naštěstí se mi poštěstilo zahlédnout značně vyvinutou kolegyni oblečenou toliko do prsaček.)
Autor: JindraOdesláno: 20:01, 6.4.2011ID: 5139e6Nahlásit Vaultmasterům
Vidím, že se v konspiracích všeho druhu velice dobře orientujete. Já to sem dávám jen jako zajímavost, netřeba hned rozdávat alobalové čepičky. Zatím se mějte, ještě určitě něco přihodím.
Autor: TinaOdesláno: 20:51, 6.4.2011ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
Takže teď musím svou alobalovou čepičku Justymu vrátit? Ach jo : ( Vyvinuté ženy toliko v prsačkách jsou běžným jevem, nebo sis snad myslel, že všichni chodí na přehrady OPRAVDU rybařit, komandére? Sladká naivito...
Autor: JustyOdesláno: 23:22, 6.4.2011ID: 513b74Nahlásit Vaultmasterům
Nevracej, já mám palladiové prýmky a hroty na šňůrách, ty by měly stínit dost. I když je teda mám vyzkoušené jen proti mysl ovládajícím paprskům, s ochuzeným uranem si nejsem jistý, možná budu potřebovat ještě alobalovou vložku pod brigadýrku.
Autor: valcikOdesláno: 07:49, 7.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Treba myslieť najmä na potomstvo! Namiesto čepičky by som vsadil na alobalové trencle.
Autor: Biggs DarklighterOdesláno: 08:15, 7.4.2011ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
Blázni, noste olovo! Hliník způsobuje Alzheimera ::knez
Autor: chekotayOdesláno: 09:40, 7.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Tína: Ach! Jsemť naskutku naivní!
Justy: Řekl bych něco o odolnosti zelených mozků vůči mysl ovládajícím paprskům... vůči všemu, co se týká mysli... ale jsem zcela oslněn tvými prýmky - fakt jsou z palladia? Vau!!
Valcik: Vault jumpsuit VŠB obsahuje azbestové podvlékačky. Já ty své nikdy nesundávám!
Autor: JustyOdesláno: 13:27, 7.4.2011ID: 513b74Nahlásit Vaultmasterům
Cheky: Ve stopovém množství... měřeno spektrometrem. :)
Kdyby byly z čistého palladia, tak jsem teď na Bahamách.
Autor: chekotayOdesláno: 15:24, 7.4.2011ID: 50ee1aNahlásit Vaultmasterům
A proč tam vůbec je?
Autor: VikyOdesláno: 19:14, 7.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Aby dodalo lesku? ;)
Autor: chekotayOdesláno: 21:13, 7.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Není na Zemi dost palladia, aby dodalo lesku naší skvělé armádě potácející se z jednoho průseru do druhého :-)
Autor: valcikOdesláno: 23:46, 7.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..preto myslím, že je to vojnová korisť. Armáda získala paládium zo zubných náhrad padlého protivníka!
Autor: chekotayOdesláno: 20:48, 8.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Hm, v tomto ohledu má Slovensko, jakožto jediný stát, jenž za Druhé světové války bojoval proti všem protivníkům a dodnes je ve válečném stavu s USA, nad Českou republikou výhodu. I když možná když konečně češi po skoro dvaceti letech odevzdali všechno zlato, které po rozdělení mělo připadnout Slovensku, tak možná i Slováci odevzdali část válečné kořisti.
Mimochodem, tato diskuse je vydařenější než původní apríl! :-)
Autor: valcikOdesláno: 22:38, 8.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Dohody o ukončení bojov s Američanmi uzatvoriť nemôžme. Je ich tam hrozne veľa, to značí ohromnú kopu paládia!
Autor: valcikOdesláno: 22:56, 8.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
(..a troška vážnejšie by som dodal, že viac než neukončené vojnové vzťahy s USA ma serú tie naše následné bratské vzťahy s Rusmi.)
Autor: chekotayOdesláno: 14:37, 9.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Rus umí být skvělý přítel. Ale Rusko neumí a nemůže být nikdy přítel ničeho.
Je zvláštní, že u nás v jednom měsíci pan prezident prohlásil, že Rusko není nepřítel a současně vyšla zpráva BIS o alarmující aktivitě ruských tajných služeb na našem území...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.