.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-11-02 10:12:54, NMA fórum

Modifikujeme Fallout 3

Je to teprve několik dní, co Fallout 3 spatřil světlo světa a už se objevují první mini mody a úpravy.

Jako první bych vyzdvihl Fallout 3 Classic Music Mod, který hudbu ve hře nahradí hudbou z Falloutů 1 a 2. Tady je český ekvivalent.

MTUI, UI adjustments (fórum) zmenšuje font, zvětšuje inventář a upravuje dialogové okno. Teď vidíte více a nemusíte rolovat jak blázni. Mod je navržen pro rozlišení monitoru 1024x768 a vyšší. Screenshoty 01, 02, 03, 04.

No Compass Marker
odstraní kompas.

A minimal UI mod zmenší herní interface a změní font na originální Fallout font.

Realistic Gunshot Sounds
změní jalové zvuky zbraní na realistické.

Radiation Redux skryje rozšířené informace o radiaci, tak jak je to v původních hrách. Od teď budete jen vědět, jestli jste ozáření nebo ne. Screenshoty 01, 02,

Pokud chcete mít více informací a zachytávat další nově vyšlé modifikace, stačí sledovat toto fórum nebo tyto stránky.

EDIT: U nás na fóru jsme založili speciální sekci jen pro Fallout 3 modifikace. Jste vítáni.

Sdílet na Facebooku
Autor: DrogOdesláno: 12:03, 2.11.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Nebylo by na škodu kdyby VŠB časem začal vydávat packy toho z modu nejduležitějšího, jistě by to hodně lidem, včetně mě, usnadnilo orientaci, a pomohlo odlišit užitečné od méně užitečného.
Autor: fuzziOdesláno: 12:05, 2.11.2008ID: 51d61eNahlásit Vaultmasterům
Jsem říkal, že mody tu hru ještě vylepší. Už to začíná.
Autor: JaWOdesláno: 12:08, 2.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Drog: slibit to nemuzu, protoze je na neco takoveho jeste dost casu. Jeste ani nevysel construction set. Ale jestli me to alespon trochu chytne, tak se v tom urcite budu vrtat a neco bych mohl casem ke stazeni sesmolit.
Autor: KharkowOdesláno: 12:15, 2.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Užitečné :)
Za těch pár měsíců než si zahraju fallouta se to bude určitě hodit.
Autor: FreemanOdesláno: 12:44, 2.11.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
Ano tohle bylo zapotřebý. Zároveň se musím podivit nad tím, že fandové po pár dnech dokáží vytvořit hezčí pipboy http://img91.imageshack.us/my.php?image=screenshot0ox9.jpg a mnohem přehlednější rozhovory http://img388.imageshack.us/img388/4471/mtui01nl4.jpg než "profesionální" Bethesda..
Autor: fuzziOdesláno: 13:39, 2.11.2008ID: 51d61eNahlásit Vaultmasterům
To Freeman: ne že by v Bethesde byli takoví tragédi, ale dělali to pro více platforem najednou a proto to má takový konzolový styl. Kdyby to byla hra jen pro PC, tak to vypadá tak, jak to taky modderi z NMA upravili.
Autor: Karel GottOdesláno: 13:42, 2.11.2008ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
re: fuzzi

Měli dost času na to ty rozhovory apod. upravit, ale evidentně se na to vykašlali... "Však fandové si to udělají sami, prachy budou tak jako tak stejné..."
Autor: jerryOdesláno: 13:43, 2.11.2008ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
to fuzzi: nj ale chcou za to celkem dost penez navic majou plnou hubu piratsvi ale nejsou schopni za tolik let vyvoje udelat 10minutovou vec pro zprijemneni hrani na PC vo to de :) jinak modarum tleskam a opet se zacinam tesit na svou zaplacenou ceskou verzi :)
Autor: nasratOdesláno: 13:43, 2.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Módy jsou sakra třeba k týdle "hře".
Těšil jsem se na to jak malej,ale nejde to,počkám si tak 1/4 roku než to bude trošku hratelnější.
Autor: TTJNOdesláno: 13:48, 2.11.2008ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
nevím čím to, ale mody mi nejdou...když tam mám daný mod s hudbou ze starších falloutů + zvuky zbraní, tak se mi to při načítáni vždy sekne...nevíte někdo čím to je??
Autor: fuzziOdesláno: 13:52, 2.11.2008ID: 51d61eNahlásit Vaultmasterům
to TTJN: mě to samé dělá u češtiny. Ono se to sekne, ale když chvilku počkáš, tak se to rozjede. Jinač ta čeština s texturama má jednu vadu, ty textury jsou low kvality. Takže jsem opět přešel na anglickou verzi.
Autor: FreemanOdesláno: 14:49, 2.11.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
2 fuzzi - pěknou blbost říkáš. Pokud zvládne fanda během několika hodin upravit hru, že vypadá lépe a je přehlednější, mohla to udělat i Bethesda.. Nikdo se je neprosil, aby na PC byl text stejně velkej jako u konzolí, kde sedíš několik metrů od televize. Ale to by někdo v Bethesdě musel myslet, že? Ne ani to by nemusel, stačilo se poučit z Oblivionu, kde byla situace naprosto stejná. Vše obrovské i na PC a hráči po několika dnech vydali podobné patche..
Autor: TTJNOdesláno: 15:34, 2.11.2008ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
to fuzzi: jj, ta cestina mi to taky dělá, ale jak říkáš: po chvilce se rozjede...de o to že ty mody se proste nerozjedou
Autor: paaxOdesláno: 15:47, 2.11.2008ID: 614164Nahlásit Vaultmasterům
Z toho plyne : Hovno si koupím, pokud oni do toho nedali za x let to, co za 4dny jsou schopni dát lidi z netu, já nevidím důvod, proč bych měl do toho vrážet tolik SVÝCH peněz! Nebo se pletu?
Tím že se pustili do Fallout 3, si měli uvědomit to, jaké zlato, jaký poklad a jakou laťku musí překonat.
Autor: ScorpioOdesláno: 16:33, 2.11.2008ID: 703392Nahlásit Vaultmasterům
Hra se mi líbí a je super, chybí mi ale možnost po dokončení hlavní linie přívěhu pokračovat. Splnit další questy, dopracovat se na poslední level, najít všechny Limited Edition Postavičky....
Autor: jerryOdesláno: 16:40, 2.11.2008ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
to paax:
no dokonce kdyz se nad tim clovek zamysly este hloubeji co vlastne do toho pokracovani dali za novej zajimavej napad mesta vypadaj hur nez predtim krajina je jedno velky skladiste zadni novy mutanti myslim treba lidi se zvlastnima schopnostma zadnej obrovskej zvrat ve hre proste nic zadna fantazie vsechno vykradeny ze F2 pritom ta zeme se musela vyvijet za tu dobu od F2 jediny co pridali debilni pohled a spatnej system boju ach jo
Autor: fuzziOdesláno: 16:51, 2.11.2008ID: 51d61eNahlásit Vaultmasterům
Měl bych jeden dotaz. Mám nastavenou hru na ultra detaily a pokud se procházím po krajině, poletují vzduchem takové hnědé fleky. Teoreticky by to měl být prach, ale tohle myslím od autorů nepochází. Spíše nějak špatně nastavená grafika nebo špatné nastavení grafiky ve hře. Má někdo podobnou zkušenost?
Autor: KalimeroOdesláno: 17:16, 2.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Freeman - to co říkáš je dost vytrženo z kontextu. Musíš si uvědomit, že vývoj takové hry je několik let práce spousty lidi. Během té doby spousta lidí udělá spoustu práce a miliony takových věcí jako změnšení fontu. Tož že se tam zůstane nějaká věc, která není po chutí je statistickej fakt. Říkáš, že si mohli najít desem minut a opravit to :D dyť je to směšný. Oni každej den věnovali 10 minut tisícům dalších věcí. Toto si třeba ani neuvědomili. Co z toho plyne?
Vyjde hra, komplexní jak blázen(myslím tim engine, systém atd) a pak nějaký moder dodělá nějakou prkotinu třeba a všici děláte jak kdyby byl moder lepší jak původní autoři hry. Ten moder udělal 0,0001% práce na složitém systému který vytvořil už někdo jiný. Vytvořit takový systém je věda. Upravit v něm pár drobností je chválihodné a těším se na všecky vylepšení, ale rozhodně nikdo nemá oprávnění říkat "modeři jsou lepší jak betsheda". betsheda má za sebou milionkrát víc práce a tyto jednoduché upravy jsou jen takové flusy. Díky bohu přesně mířené.
Autor: jerryOdesláno: 17:23, 2.11.2008ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
to Kalimero:
to je sice krasny co tady vypravis ale kdysi opravdu v temne minulosti her existovalo povolani a to se menovalo betatester a pokud by to hral aspon jeden normalni clovek co hral naky rpg(klidne aji novejsi treba NWN2) na pc tak jim to proste rekne ale to rozhodne neni problem jenom F3 ale kazde druhe hry na PC v posledni dobe treba naprosto imbecilni vyhled v dead space za vsechny priklady (opet krasne vyhozeny penize po zhlednuti videa a recenzich 9/10 :D)
Autor: KeinOdesláno: 17:35, 2.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero - to co říkáš ty je také dost vytrženo z kontextu. Bethseda za to dostane zaplaceno, moder nikoli, dále, vytvořit takový systém pro Bethsedu věda není, engine je z Oblivionu téměř hotový, většina namětu je z falllout 2 , bethseda pouze udělala nové lokace, mapu, textůry, a plytký příběh - toto dělá v menším měřítku, každý moder (sám) zadarmo, Jak už tady někdo řekl, tím že se Bethseda pustila do F3 tak si musela být vědoma jakou laťku musí překonat...-> nepřekonala a ani se ji nepřiblížila...

Znovu příkám, že Bethseda moc odbře věděla, že si na tomto jménu (Fallout) napakuje kapsy a to se stalo, na oko to vypadáá dobře, ovšem realita je jiná....
Autor: FreemanOdesláno: 17:51, 2.11.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
2 Kalimero - vzhledem k tomu, že je to situace naprosto schodná s Oblivionem, jistě si to uvědomili.. A že neměli čas na to změnit velikost fontu? Nechtěj mě rozesmát :) Vždyť F3 nemá ani vlastní engine a vše vychází z Oblivionu..
Autor: KarelOdesláno: 19:47, 2.11.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero: Naprosto souhlasím, Bethesda jako firma má hlavní úkol - vydělávat peníze. Pokud by vydali dokonalou hru pro pár fanatiků, nic nevydělají. Náklady na vývoj pokryjí pouze pokud vyprodukují hru pro masu fanoušků (čemuž odpovídá marketingová kampaň). Pochopitelně ziskovost Bethesdy není důvod na F3 nenadávat :-D

V každém programu je spousta chyb a spousta drobností, které se dají upravit, ale Bethesda měla v závěru (poslední rok) pevné datum vydání, nasmlouvané odběratele a Vánoce klepající na dveře, proto nemohli opravovat každou pitomost.

P.S.: pokud vám někomu vadí, že hra je pro "běžné hráče", zaměřte prosím svojí pozornost třeba na Novu - tam je tolik sr****, že Fallout 3 je proti tomu slabota...
Autor: paaxOdesláno: 20:09, 2.11.2008ID: 614164Nahlásit Vaultmasterům
Karel : no, pár fanatiků? Já myslím, že kdyby si každý ten fanatik tu hru koupil, tak vydělají poměrně dost, navíc by byli nošeni na rukou jako králové. Tohle není špatná hra, ale skutečně mi to připomíná spíš Doom, než Fallout (po dvou dnech testovacího hraní) a úplně jsem ztratil chuť si to koupit. To je jako mít auto z bazaru doma na víkend a najít na něm poměrně dost závad a pak si ho jít koupit i když to auto už vlastně nechci.
Neplivu na F3, snaha tady byla a pár vylepšení ta hra bude muset prodělat a pak to bude snad OK. Bohužel jak to jednou projedu a pak ty vylepšení výjdou, už se mi to znovu nebude chtít hrát... proč ptám se?
Odpovím si sám...
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 20:28, 2.11.2008ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Podle výše uvedených komentářů to skoro vypadá, že nakonec ta nejhorší věc na celým F3 jsou velký fonty. OH MY FUCKING GOD! To je toho, musíte otočit kolečkem! =O Za to tě Bethesdo proklínám! Bla bla. Ten modder co udělal tenhle mini-mod, na tom strávil cca 5 minut (přepsání pár řádků v nějakým souboru s nastavením + přibalení původního Fallout fontu) a vy ho za to vynášíte do nebes. Jak banda dementů...
Autor: FreemanOdesláno: 20:30, 2.11.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
2 AiMLEzZz - co kdyby se pán uklidnil? není to o otočení kolečkem, ale o celkové přehlednosti dialogů a inventáře.
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 20:36, 2.11.2008ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Freeman: A co je na těch předchozích dialozích nepřehlednýho? JE to prostě jenom otázka otočení kolečka, pokud teda F3 nehraje někdo, kdo zapomene větu hnedka po přečtení a tak je musí vidět všechny naráz. A inventář? To stejný, prostě těch předmětů máš jenom víc nad sebou (beztak si sebou většinou nosím jen to nejdůležitější). Netvrdím, že ten mini-mod je blbost, ale nechápu proč kvůli velkým fontům hned tak zuřit...
Autor: FreemanOdesláno: 20:49, 2.11.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
2 AiMLEzZz - já nezuřím jen říkám, že tohle mohla udělat i Bethesda.. Přehlednější to prostě je, pokud pod sebou vidíš všechny věty, které můžeš zvolit o tom se snad nebudeme hádat, jestli jo nebo ne..
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 20:53, 2.11.2008ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Well, nijak zvlášť. At tak či tak, původní font tam stejně působí divně.
Autor: KalimeroOdesláno: 21:26, 2.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Proč se pletete kdo za co dostal zaplaceno probůh??? Copak já tu ubírám zásluhy moderům? Nikoliv. Jakákoliv práce moderů je záslužná a to že to dělají zadarmo je bod na víc.
TO o čem tu mluvím je že vy si tu stěžujete na veliksot fontů. Ale to je jedna malinkatá drobnost z 1000. Když bethseda optimalizhovala pro pc, měla na seznamu nejméně stovky položek, který musí udělat oproti konzolím. Zapomenou(nebo jim nepřijde oproti ostaním tak důležitá) jednu a vy ji hned vypíchnete a označíte je za lajdáky a že kdyby si to aspoň jednou projeli tak bla bla by to zvládli.
Pokud bysme to brali s takovým přístupem, jak to berete by - tady t uchybku to přece musí vidět, to měli opravit, tka za chvelu dojdeme k tomu že uděláte dokonalou hru...a proč asi ještě něco takovýho není? protože .
Snažím se říct, že změn na pc oproti konzolím betsheda udělala určitě spousty. 95% jich byla určitě náročnějších a důležitějích než velikost fontu. To že máte na pc ostřejší textury a větší dohled, to nikdo nenadáváte co? :D Jenže vy přes ty kompletní věci vidíte jen ty drobné chybky a zprominutím takovou blbůstku jako větší font, kterej moder během pár minutek až hodnin spraví, označíte za skandál a pohbíte betshedu a modera označíte pomale za dokonalého, jak kdyby on naprogramoval tu hru.
A hlášky o tom že bezsheda nic na fallout u nědělalla protože engine měli námět měli atd....jéééééééééé...ta hra se asi x let dělala uplně sama že??? Občas mi připadá, že pár lidi jakmile vidí můj nic u příspěvku tak při jeho čtení automatický hledají jak mě oponovat, aniž by zpaojily mozek.
Autor: smejki - to allOdesláno: 21:52, 2.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
vzpomeňte třeba na potvrzovací tlačítko v F1. museli jste trefit pidimidimini červené kolečko. vedle něj nápis jako kráva, kterej mohl být součástí aktivního objektu, ale nebyl. sralo mě to velice, pánové. v tomhle teda neplivejte na F3. velký font je podružnost.....
Autor: Karel GottOdesláno: 22:55, 2.11.2008ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
re: smejki

ty seš dobrej vtipálek.
Autor: alibiOdesláno: 23:34, 2.11.2008ID: 328eb4Nahlásit Vaultmasterům
Vznikající mody jsou důkazem, že je to v jádru dobrá hra - kdyby nestála za nic, každý by se na to vykašlal.
Autor: byFOdesláno: 00:04, 3.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Neee, vzali mi moji nejmilejsi hracku a udelali z ni raketomet, neee, búúú :'((((

Někteří jsou pomalu horší jak voliči ČSSD.
Autor: KeinOdesláno: 00:11, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero - Ostřejší textůry?? tak to beru jako vtip dne :-D :-D

Jinak z pohledu člověka co hry děla, udělala Bethseda hovno, neboť měla vše potřebné už před sebou, jen to dávala dokupy v porovnání, například s MassEffectem, kde se začínalo od píky, akterý je omoc propracovanější...navíc bethseda není jeden člověk, ale tým, o to větší má šanci udělat lepší prvek ve hře, než moder bohužel tomu tak nidky není....ale abych neodpočoval, v podstatě souhlasím že font je "nemusel" napadnout (ovšem napadnout je měl, když to jsou "profesionálové"), ale ta další tuna chyb, spíše nedodělků, je fatální...proto bethdesu neuznávám od odby Morrowindu, ani Oblivion nebyl tak hrozný jako Fallout...tam se dalo aspoň volně procházet...
Autor: jerryOdesláno: 05:43, 3.11.2008ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
no kdybych chtel byt diplomat tak to zhrnu asi takhle Fallout 3 je urcite zajimava hra zvlast teda na konzole dajou se tam najit aji pozitivni veci a clovek se u ni muze pobavit ale legenda proste nevznikla ,jinak si odvazim si tvrdit ze kdyby fallout vysel v dobe system shocku deux exu a treba aji vampire:bloodline tak nemuze nikdy dostat 10/10 ale tak max 5-6/10 :) ono tohle spojeni vlastniho pohledu a rpg je proste problem a u zadne hry nebyl uplne dokonale vyresen proste 3d to neni, v krvavosti akcnosti,nasili a vubec zabave z boju ve 1st person ho strci do kapsi aji starickej soldier of fortune 1 no a jako rpg ma taky radu der ale clovek si to proste probehne a kdyz zapomene na rok vydani a radu nedodelku tak verim ze na konci si rekne byla to celkem zabava :)
Autor: KalimeroOdesláno: 08:26, 3.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Kein: ano, ostřejší textury. Bavíme se tady o rozdílnosti PC verze a konzole verze a o tom co vše museli měnit. Větší rozlišení textur oproti konzolové verzi je jedno z vylepšení. Že to ve výsledku vypadá o něco hůře než jsme zvykli nemění nic na faktu, že je to věc, co se musela vylepšit.

A dál se s tebou o čemkoliv rozumně bavit nemá cenu, protože jak sám říkáš bethseda ti je trnem v oku už pěkně dlouho a seš prostě zaujatý.

Kdybych měl byt stejný jako ty, tak ti začnu kritizovat fallout jedničku, kterou zrovna teďka hraju. Začal bych pěkně u pustiny, kde ste si stěžovali, že je ve F3 moc pustá, pokčačoval bych přes AI (haha) postav a zakončil byhc krásnými boji, které jsou jen o tom, že stojíte rozmýšlíte čím na koho vystřelíte, popř zamíříte.

Ale neudělám to, protože já narozdíl od tebe poznám, kde je podstatné jádro hry a nebudu jak malé ditě kritizovat sebemenší blbosti jako velikost fontu.
Autor: jerryOdesláno: 08:53, 3.11.2008ID: 50ecf2Nahlásit Vaultmasterům
no ono bylo hlavne naivni si myslet ze bethesda pokud tady ma konzolovej oblivion bude vyvijet uplne novej engine nebo ze snad licencuje cizi treba zrovna z NWN2 ,takze kazdymu muselo byt jasny ze to bude oblivion s jinyma modelama texturama a tak to aji dopadlo nic vic nic min k te averzi elder scrolly se jiz od zacatku absolutne odlisovaly od cehokoliv cemu se rikalo do te doby rpg a nekomu to sedlo nekomu ne tot vse a pokud se nekomu nelibil ani Morrowind natoz hodne zjednodusenej a konzolovej oblivion tezko mohl ocekavat ze z F3 padne na zadek :)
Autor: KeinOdesláno: 08:58, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero cucáš si z prstu hovadiny ;) za prvé fallout 3 podstatné jádro hry má ze všech dílů nejhorší (pokud tam to jádro vůbec je stejné jako u F2,1myslím, že vůbec) to je to co mi vadí, to by sis měl uvědomit, to že textůry jsou hnusné i na PC verzi svědčí jen a pouze o tom že to behteda odflákla, neboť se daly udělat omoc lépe jen se jim "nechtělo", co se týká AI tak ve Fallout 1 se mi nikdy nestalo, že by se postava o něco zasekla - v tom enginu to ani nejde.

Ty umíš jen překrucovat argumenty a zpochybňovat tvrzení ostatních, to že bethsedu nemám rád nemění nic na faktu, že pokud by byl F3 kvalitní hra, tak bych ho nekritizoval, jenže F3 je břečka , a každý trochu soudný člověk si to musí uvědomit

Bethseda si prostě řekla uděláme F3 uděláme tomu velkou reklamu a ti co F3 znají si to koupí ze zvědavosti a ti co ne tak si to koupí kvuli akci....
Autor: ToxarOdesláno: 08:58, 3.11.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
Keinovi se ta hra nelíbí, protože se mu seká!!!!! HAHAHA, to jsem se zase nasmál!!! Kup si lepší comp-měl bys na to mít,když neplatíš za hry.
Autor: LuciferOdesláno: 09:01, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
" porovnání, napríklad s MassEffectem" - no LOL !!!!! To se fakt da porovnavat teda :)) ME je v srovnani s FO3 TRAPNA mlaticka - a to se mi libi, dohral jsem a mam v me sbirce originalku. "zacinali od piky" - ale kdepak, chlapecku! Vzal se Jade Empire, dali se jine meshe a textury, pridalo se par novych levnych efektu. Ovladani TOTALNE konzolove i na PC - daleko hur zoptimalizovane, nez Xbox-to-PC FO3! Prober se!
Autor: KeinOdesláno: 09:13, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Toxar: jasně tím to bude!!! teď si na to káp!!!

Lucifer: čekal jsem kdo stím příjde, ale uvědom si chytráku, že vesmír, rasy, úkoly, města/planety, jsou krapet o něčem jiném, než ve F3, ano v Mass effectu sice byly planety mimo dějovou linii vesměs stejné, ale byly jich kvanta, prpracované rozhovory, boje ve F3 oproti těm v mass effect jsou vysloveně trapné, a vedlejší ukoly byly narposto vynikající s porovnáním F3 , dále si uvědom že Mass effect byl opravdu od píky musel se vymyslet zcela nový vesmír apod, ano engine byl převzat, vše ostatní je naprosto narozené u F3 byla pustina dána, prostředí, potvory také a jen je stačilo uděla dále engine mass effectu byl omoc propracovanější než oblivion engine, jen si porovnej grafiku a mohl bych pokračovat....takže si své "probuď se" nech pro svůj mozek až ho budeš opravdu potřebovat...
Autor: LuciferOdesláno: 09:28, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
Aha, tak ME se delal od piky, akorat uz meli hotovy engine. Hehehe. Jasne, a autori FO3 meli taky hotovy engine, uprdli si a meli hotovo - z tech par spritu z 1 - 2 meli najednou cely herni svet :)) ME me NESKUTECNE sral tim ze je tam MILIONKRAT zreplikovanych par objektu, na X planetach, X mistech ABSOLUTNE ty same meshe, ty same stavby do nejmensiho detailu - proste copy/paste, Vedlejsi ukoly az na par vyjimek jsou k UZOUFANI nudne, a hlavni linie sice skutecne dobra, ale dohratelna za par hodinek. (odhadem - 7-8? mozna min.) MAKO musel vytvorit nejaky totalni zhulenec - hruza! Atd. atd. A to na ME nijak moc neplivu, jak jsem psal, bavilo me to, je to dobra hra. ( = u mne 8/10) Stejne jako je dobra hra FO3. U toho je hafo chyb a nedodelku, stejne jako u ME, ALE zapominate na to ze na rozdil od ME je to hodne "otevrena" hra - autori vam dali do rukou "instantni kaši" aby chutnala vetsine a neprodelali na tom, ale muzete si ji - na rozdil - dochutit jak chete!

Kde je nejaka moderska komunita kolem ME? Neni. Proc? nejde to (ne jednoduse). Proc nevzniklo milion modu pro puvodni Fallouty? Protoze je ten engine prisernej, a poradne nastroje nejsou. A ted viz Oblivion Original hra neurazi, ale hafo hracu ani nenadchne - po OOO je to ale UPLNE jine kafe! Dejte Falloutu trojce par mesicu, a uvidite...
Autor: HerrerOdesláno: 09:33, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Já nevím jak vy,ale já se zhulím a jdu dát Planescape-Torment bez jediný smrti. Tak! Teda kromě těch třech povinnejch v tý zapasťovaný hrobce pod městem... Holt zákon je Zákon Tří:-) Počkám si pár měsíců,budu to tu sledovat a pak si z modů udělám Fallout 3,kde budu mít malý fonty a začnu střílet děti:-)
Autor: HerrerOdesláno: 09:36, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Mimochodem,k tomu oslavovanýmu rozhovorovýmu systému v Mass Effect... Chtěl bych vidět to blití,kdyby nám tohle předhodila Bethesda:-)
Autor: KeinOdesláno: 09:39, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Lucifer: neříkám že ME neměl své vady ale rozhodně byl na tom lépe jako fallout, a také jsem říkal že Oblivion je nehratelná srajda s OOO je to ale už o něčem jiném a bavil mě, ale proč si kupovat hru která se musí dodělat?? a pevně doufám že něco jako OOO na Fallout bude tak jak jsem řekl ve foru , ale v takové formě v jaké ho na mě vyprdl todd, tak s cenou 1200kč může jít do prdele, nehledě na to že mi vadí to že do GNR vede jen jedna cesta a to podzemím....a bohužel to není jediné místo kde se dá pouze takhle dostat, navíc lokace jsou nemastné neslané...
Autor: ToxarOdesláno: 09:46, 3.11.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
Vždyť jsi psal na fóru že se ti F3 seká,ne?
Autor: KeinOdesláno: 09:59, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Toxar: ano ale chyba bude někde jinde než ve špatném PC neboť mi to jede na 60fps a sekat se začne až po 15min dělá to více lidem, takže že by špatná optimilizace??? čti pořádně ;) a tohle minimálně ovlivňuje můj názor na hru takže zcela irelevantní...ale chápu na foru se stebou už nikdo nebaví tak sis musel někde ulevit
Autor: HerrerOdesláno: 10:02, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Toxar: Já mám pocit,že to myslel tak,že se zasekávaj nepřátelé a to o neviditelný zdi... Tuším,že Kein neměl na mysli náročnost na hardware.
Autor: HerrerOdesláno: 10:02, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Toxar: Aha,tak myslel:-) Sorry
Autor: KeinOdesláno: 10:05, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
tak jestli to toxar pochopil takhle tak to by mě ani vesnu nenapadlo :-D
Autor: KeinOdesláno: 10:05, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
tak jestli to toxar pochopil takhle tak to by mě ani vesnu nenapadlo :-D
Autor: KeinOdesláno: 10:06, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Herrer: toxar psíš reagoval na můj psot ve foru ja to myslel zde tak jak si to řek ;)
Autor: HerrerOdesláno: 10:06, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kein: No tak většina lidí se o tom nezmiňuje,tudíž myslím,že problém bude někde v tvým compu... Nic podobnýho nedělal ani Morrowind ani Oblivion. Buď makal a nebo nemakal... To,žes na holý pláni v Morrowindu měl 60fps a v členitý Balmoře třeba 15,na tom není nic až tak moc divnýho... Ale aby ti to půl hoďky chodilo plynule a pak se to začlo sekat všude,to bude problém v harwaru a ne v optimalizaci,počitám:-)
Autor: LuciferOdesláno: 10:12, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
na nejake kousani si stezuje vic lidi, ale - nevim, doma vyzkouseno na obou desktopech, oba s pretaktovanym E2180, jeden s nVidia 8800GT, druhy s ATi 4850, na obou to jede stabilne, bez cukani, kousani, padu... ? Tim netvrdim ze tam nejaky lapsus nebude, mozna se to zase hada s nejakymi kodeky (i mimo znamy problem s FFDSHOW) nebo certnevi cim. Holt verze 1.0, kdyz si vzpomenu treba na prvni - neopatchovanou verzi Fallouta 1, 2 .... (pamatujete si jeste? ;) )
Autor: HerrerOdesláno: 10:16, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Lucifer: Já to hrál už opatchovaný a stejně to dost padalo. Původní verze musely bejt hrozný maso;-)
Autor: ToxarOdesláno: 10:17, 3.11.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
To Kein: pokud si dobře pamatuji, tak vy jste se se mnou bavili velmi ochotně....Já jsem s tím přestal.:-)

p.s. Tady není počítadlo příspěvků, tak to nemusíš psát dvakrát:-))
Autor: KeinOdesláno: 10:19, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
osobně si myslíjm že to budse mít co dočinění s nastavním že se něco má nebo nemá zaponout ale hodně lidí tvrdí že se ji mto po nějaké dobe začne sekat, jinak mám 8800GT OC verzi a nezdá se mi že ta hra by představovala pro tu kartu nějaký problém...
Autor: HerrerOdesláno: 10:25, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kein: Třeba zapnout hardwarovou akceleraci;-) Jo,to byly časy... Tahle karta by to měla zvládnout v poho... Já mám 8800GTX a tuším,že ta tvoje je ještě o něco málo výkonnější a o hodně levnější(fuck),ale možná se pletu. Já jsem se těšil jak to dám na full v 1680x1050 a vůbec si nechci připouštět,že se mi to bude dít taky;-)
Autor: LuciferOdesláno: 10:31, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
2 Herrer - pokud se nepletu tak dvojka - normalni pultova krabicovka bez patche snad ani nesla dohrat... :) Ad. padani - pred mesicem jsem zase hral jednicku, a zase - 90% hry uplne v pohode, ale akorat v "pohrebisti" hafo padu zpatky do win.
Autor: KeinOdesláno: 10:41, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
mo je je slabší o něco málo než ta tvá GTS je slabší než ta moje ale to je jedno stejně by to jet mělo grafika na to stačí v pohodě, jinak bych neměl 60fps na startu a po 15 sotva 10
Autor: <b>Super</b>Odesláno: 10:44, 3.11.2008ID: 41f996Nahlásit Vaultmasterům
<b>super!</b>
Autor: byFOdesláno: 10:58, 3.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Problém "Sekání po 15 minutách" je skutečně spíše záležitost optimalizace. Pokud máte dostatečně velkou VRAM na grafice a velký RAMky, tak byste tenhle problém měli mít minimálně.

Jde o to, že engine načítá textury a objekty víceméně ve směru pohybu (tedy spíše v rozsahu asi 60°). Pokud jdete dostatečně dlouhou dobu rovně, předpokládá, že už se nebude chtít otáčet a zahodí z kešky skoro všechno, co je za vámi. Takže když najednou změníte směr a nemáte dost paměti, musí rychle znovu načíst všechny textury a objekty, kolem kterých jste už prošli a provést hromadu pár dalších kalkulací.
Autor: HerrerOdesláno: 11:07, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kein: GTX,ne GTS. Mě stála 8800GTX 768MB ve svý době skoro 14000,- a byl to high-end jako prase. Když pak začly vycházet verze GT za polovinu,tak jsem z toho měl osypky...:-)
Autor: MarcoOdesláno: 11:41, 3.11.2008ID: 6fc0b8Nahlásit Vaultmasterům
Mam taku blbu otazku a viem ze to sem nepatri..Ale....nedokazal by niekto nieco vykuzlit z toho povodneho falloutu 3 VAN BUREN-u??? s tej hratelnej ukazky?? ked som ju hral zdalo sa mi ze je tam toho pomerne dost a je tam nieco mozno s cim by sa dalo pracovat..je tu vela sikovnych ludi tak sa len pytam...
Autor: HerrerOdesláno: 11:46, 3.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Marco: Myslím,že by něco takovýho chtělo opravdu hooodně šikovných lidí,kteří umí programovat,mají hafo času a stejně by potřebovali nějakej ten toolkit,se kterým pracovali původní vývojáři. Taky mě strašně štve,že van Buren nevyšel:-(
Autor: LuciferOdesláno: 13:51, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
byt k tomu nejaky construction set tak ciste teoreticky vetsi team s HAFO volneho casu, ale - az POTOM by remcalove pochopili co to je za drinu, udelat hratelnou (a dohratelnou) - dobre vypadajici - zabavnou - FUNKCNI!!! - hru tohohle rozsahu. By uz vic neprskali nad banalnimi kravinami ala "velky font". ;)
Autor: KeinOdesláno: 14:40, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
jenže oni remcalové nepovažují fallout 3 za "dobre vypadajici - zabavnou - FUNKCNI!!! - hru" v tom bude asi ten háček, někomu to stačí, někomu ne....
Autor: LuciferOdesláno: 14:58, 3.11.2008ID: 618f82Nahlásit Vaultmasterům
Ja mluvim samozrejme o te hypoteticke na "Van Buren" zakladu kterou bys zvladl ty a podobni vytvorit s jednim prstem v nose smejic se trdlum z Bethesdy jake jsou lamy... ;)
Autor: DeštníkOdesláno: 16:21, 3.11.2008ID: 7fc4b6Nahlásit Vaultmasterům
A Kein psal, ze by to zvladl s prstem v nose? Jeden na nekoho, komu se F3 nelibi rve, ale sam si vsechno prekrucuje jak se mu libi :).

Btw je nejaka moznost, jak si ten MTUI mod zapnout tak, aby mi nevypadavaly cz fonty? Treba dlouhy Y se mi nezobrazi vubec :(
Autor: KeinOdesláno: 16:23, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Lucifer: já se programováním neživím narozdíl od trdlů z bethsedy, přibarvuješ to ;)
Autor: KalimeroOdesláno: 17:33, 3.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
dokola tu opakujete něco o přibarvování a překrucování a už ste tím trapní více než je zdrávno. To že člověk v ironii napíše myšlenku, která vyplývá z vašeho chování neznamená že překrucuje. Píšete tak všichni. Chytáte se za slovíčka.
Víš co? použiji tvůj přístup "hledám chyby za každou cenu" a zkusíme jak obstojí tvůj(náš) Fallout. OK?
AI - dementní, všici stojí na místě, nijak se nehejbou. Pokud mě někdo následuje, je to celkem vp ohodě. Ono namapovat cestu 2D je hold jednoduší jak v 3D. F3 je v tomto očividně variabilnější
Souboje - dementní AI postav, kdy spolubojovník střílí klidně přezemně, nulová možnost taktizování, krití atd. Boje jsou jen o tom, jak rychle stihnete střílet do stupidně nabíhajících nepřátel. Jedna věc je obliba tahového vs raltime soubojů, ale zde si F nemůže nijak vyskakovat.
Questy - jeden příklad za všechny - první quest v prvním městě klasické jdi a vybij, pak vybij a dones. Ve městě všehovšudy 3-4 questy...hm..kdepak si na toto někdo stěžoval :) Rádi si vzpomenete na dobré questy ve F a ty méně dobré raději vypustíte a opak děláte u F3 - dobré questy ignorujete a na světlo vytáhnete ty slabší
Nejstupidnější inventář, který kdy spatčil světlo světa. Jedno rolovací políčko, nucené přetahování předmětů po kouskách. Nemyslím si, že by měl F3 horší inventář. Přesto si stěžujete
Pustý svět, pustá pustina - pustina je zde vyobrazena jako píssek, občas keř či kámen. Na stejnou věc si stěžujete u F3. Nemluvím teď o technické stránce věci ale o stylu. Očividně sami nevíte co chcete, protože u F3 plivete na stejné věci jako jsou u F stejné.
Bugy - hra si ráda občas spadne. To si ale nikdo nepřipouští. Raději se zaměřmě na nedokonalosti F3.
Stupidní ovládání společníka i s nainstalovaným updatem.
Mapa se skládá z pár lokalit azbytek světa jsou pár šablonovitě poslepovaných prázdných formátů mapy. Nemá absolutní cenu je procházet. - A pak kdo tady překrucuje. Že má F3 kompletně zpřístupněnej celej svět do posledního šutru vymodelovanej, to nevidíte, je to velikánská plocha. Vy jen vidíte že ve F je více měst (a okolo hovno). Mno tak stejně tak já řeknu že čistá herní plocha, po které má smysl se pohybovat je u F3 minimálně 100x větší a smaozřejmě mám pravdu. U F to je pár měs a lokalit a zbytek pouze výplnň pro náhodná setkání.

Tak. Mám pokračovat? :) už vidíte tu směšnost co t uděláte? hledáte záměrně chyby. Kritizujete Fallout 3 za věci, které jsou ve F1 mnohdy o dost horší (a není to časovým rozestupem). Jenže vy si nevidíte na špičku nosu a F1 je pro vás modla model a zapomněli jste na všechny jeho negativní věci, které si teď vybíjíte na F3. Je to fakt směšný.

Já F1 hraju, baví mě a přestože kdybych na něj psal recenzi tak tam tyto chyby napíšu, ale hodnocení bude i tak velké, protože hra jako celkem chytne nepustí.

Ale pánové jako kein a podobně zde uvidí velký font, pak si najdou pár dalíšch maličkostí a hra si odnáší šílené známky. A víte co? zkuste si zpětně zrecenzovat F1. Objektivně, ano? :) myslím to smrtelně vážně. Rád bych viděl co z vás vypadne na moudra, kritici.
Autor: EstangolOdesláno: 18:02, 3.11.2008ID: 7f0108Nahlásit Vaultmasterům
Ale oni to nedělají záměrně. Je to psychologycký jev. Na to špatné se zapomene a vzpomíná se jen na to dobré.
Autor: KalimeroOdesláno: 18:37, 3.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Já to znám, proto tolik lidí rádo komunisty :)
Ale tak když už něco kritizuji, tak by se měl člověk nejdříve pořádně zamyslet, než něco napíše.
Autor: KeinOdesláno: 19:55, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero: nečtu :)
Autor: byFOdesláno: 20:42, 3.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Kein: No jo, na čtení potřebuješ minimálně INT 3 :)
Autor: KeinOdesláno: 22:06, 3.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
to bylo z toho slabšího soudku :)
Autor: DadakOdesláno: 00:11, 4.11.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero to presne vystihl.
Mimochodem s tim padanim. Ja kdyz zapnu 12x aniso, tak mi to pada v intervalech 5 min. Ale nastesti mam na vic, takze 15x aniso to resi a hra mi padne, tak jednou do hodiny.
Nevim cim to je. Treba tim, ze mam Visty 64 bit home premium. Fakt nevim, ale i tak se jedna o kvalitni hru, ktera jak psal Kalimero chytne a nepusti.
Autor: byFOdesláno: 00:15, 4.11.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Kein: Hm, tak tady mi psenka nepokvete :)
Autor: DadakOdesláno: 03:24, 4.11.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
lol uplne nahodou jsem narazil na svyho fotra...
a to ne v ramci questu. LOOL

nebojte nic Vam prozrazovat nebudu :)
Autor: KalimeroOdesláno: 09:50, 4.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
byF: trefné ;-)
Kein: máš pravdu. nečti, to bys pak skolaboval, jako když věřícímu řekneš, že bůh neexistuje ;-)
Autor: KeinOdesláno: 10:50, 4.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero: nemá cenu to číst když z toho bude 3/4 překroucený nesmysl jak to milerád neustále děláš ;)
Autor: KalimeroOdesláno: 14:56, 4.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Až mi někdo ukáže jednu jedinou věc, co jsem překroutil, budiž. Zatím jen do mě rýpeš, nic jiného.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 16:02, 5.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero: S tim všim co je na starejch falloutech špatně máš pravdu. Ještě bych přidal třeba to, že když si tagneš opraváře a vědu nebo třeba gambling, tak to moc daleko nedokopeš, střeliva a stimpaků je ve hře jak nasráno a spousta a spousta dalších věcí...
Nicméně po 10 letech očekávám více než jen vylepšenou grafiku. Hratelnost, AI, technické provedení a vymazlenost světa (uvěřitelsnot) by mělo být také lepší. Bethesda má v současnosti mnohem větší tým, lepší technologie a víc peněz. Pokud jediný co udělaj je, že zlepšej grafiku, převedou celou věc do 3D a na této cestě zbastlej co se dá, tak mám právo být nespokojen.
Autor: patrikOdesláno: 19:59, 6.11.2008ID: 41d0f2Nahlásit Vaultmasterům
to kain
mna na tebe fascinuje, ze si zasrany zlodej, ktory hru ukradol, ale mas tu snad najviac prispevkov. uz pal do prdele
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.