.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Tom9k, 2009-07-22 12:09:49, Mib88

Mib88 Megamod v. 2.35 je venku!

No, tak nejdříve poupravím nadpis. Není tak zcela oficiálně venku, poprosil jsem jeho autora (Mib88) o jeho uploadnuté soubory. Vše jsem si stáhnul a vše funguje. Takže jak na to:

  1. Nainstalujte si ČISTÝ! (to znamená verzi 1.0 bez patche!) Fallout 2
  2. Stáhněte si tyto originální soubory z Rapidshare (DATA a ART) nebo brahmíní opucovanou a navoněnou verzi v jednom jediném souboru o velikosti 116 MB. For English speaking Fallout fans: You can download Mib88 Megamod v 2.35 from this link (116 MB).
  3. Rozbalte oba soubory (jo, pár mega na hadru vám to zabere) a nakopírujte obsah do složky se hrou (vše přepište)
  4. Pokud se vám vše povedlo, měli byste v menu Fallouta 2 vidět v pravém dolním rohu verzi módu 2.35
  5. Užívejte si to!
Readme k tomuto modu je zde. Pokud chcete nějaký ten návod, tak se můžete podívat (a dokonce i editovat) na můj Czech Megamod Guide či použít tento návod. Můj návod samozřejmě bude s novou verzí upravován a aktualizován.

Veškeré bugy či chyby hlaste kdyžtak na příslušném fóru No Mutants Allowed, na otázky ohledně hraní zde (také NMA), diskutovat o modifikaci můžete u nás na fóru.

EDIT 26.července: Mapa Reddingu je poškozena, proto se do lokace nedostanete. Hra při vstupu spadne. Stáhněte si funkční mapu z předešlé verze. Soubor reddown.map rozbalte do adresáře data/maps.

Pokud vám padá mapa světa, otevřete si soubor ddraw.ini a WorldMapFPSPatch=1 změňte na WorldMapFPSPatch=0

MiB88 se také nechal slyšet, že připravuje koncem týdne opravný balíček 2.35.1, který bude opravovat několik skriptů a map. Uložené pozice by měly bez problému fungovat.

EDIT 28.července: Neberte si Klinta do party nebo budete trpět. Pokud ho máte v partě, často se zničí uložená pozice a nebudete moci hru nahrát znova. Občas se také stane, že zmizí i se všemi vašimi věcmi. Fakt si ho zatím neberte 8-) V dalším patchi by měl být Klint opraven a hratelný.

EDIT 29.července: Stahujte opravný patch 2.35.1 z Rapidshare nebo od nás. Nakopírujte na 2.35, přepište a hrajte.

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 14:34, 22.7.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Exkluzivní světová premiéra a to na brahmině 8-))
Autor: Tom9kOdesláno: 16:12, 22.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Jo, už jsem to nemohl vydržet. Jen je docela otrava ten rapidshare, ale komprese byla vynikající.
Autor: JaWOdesláno: 16:27, 22.7.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
8-) Už to natahuju na brahminu jako jeden soubor. Velikost? 116 MB
Autor: Tom9kOdesláno: 16:47, 22.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Paráda, pak to prosím tě zabuduj do aktuálky
Autor: RadiawOdesláno: 19:50, 22.7.2009ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
WTB češtinu
Autor: MayckOdesláno: 20:24, 22.7.2009ID: 607bbaNahlásit Vaultmasterům
Vzhledem k tomu, že pořád vycházej nový verze. Tak by to asi nemělo smysl jí dělat.
Autor: RadiawOdesláno: 10:05, 23.7.2009ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Tak až bude posledni verze ... takhle si to hodně lidí nezahraje =/
Autor: Tom9kOdesláno: 12:21, 23.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Vzhledem k tomu, že Megamod je vlastně souhrn desítek modů, bude poslední verze buďto:

1.) Mib88 s tím sekne
2.) MegaMod bude obsahovat všechny dobré módy a hra bude dotažená do dokonalosti - vzhledem k tomu, že moding scéna neutichá, ještě si pár let počkáme. A pak dalších několik let na češtinu. Za tu dobu je lepší se naučit anglicky :)
Autor: Tom9kOdesláno: 15:25, 25.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Už jsem aktualizoval v mém návodu Arroyo, Klamath, Den, Primitive Tribe a přidal Collyweb.
Autor: JaWOdesláno: 15:52, 25.7.2009ID: 7f9f9cNahlásit Vaultmasterům
good job!
Autor: billboOdesláno: 18:30, 25.7.2009ID: 6167b2Nahlásit Vaultmasterům
lol, fallout 2, už vyšiel Fallout 3
Autor: DeštníkOdesláno: 19:29, 25.7.2009ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
Ano, vyšel, z trávicího traktu prasete.
Autor: ViSiOnArOdesláno: 19:41, 25.7.2009ID: 41d220Nahlásit Vaultmasterům
Nedari se mi rozbehat 2.35ku... cisty instal a vzdy pri pokusu odejit z Arroya to vyhodi error hlasku. Nechapu...
Autor: martin3389Odesláno: 19:56, 25.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
VisiOnAr: otevri ddraw.ini, najdi lajnu WorldMapFPSPatch=1 a jedničku zmen na 0 a povali to
Autor: Tom9kOdesláno: 23:09, 25.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Jup, taky se mi to dělo. Metodou pokus/omyl při měnění ddraw.ini se mi to povedlo rozchodit.
Autor: ViSiOnArOdesláno: 00:49, 26.7.2009ID: 41d220Nahlásit Vaultmasterům
2 martin.

THX!!!!!
Autor: martin3389Odesláno: 11:18, 26.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
ViSiOnAr: jestli umis anglicky, tak sleduj nma bug fora, vetsinou tam najdes odpoved
Autor: HudsonOdesláno: 21:30, 26.7.2009ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
mám problém hned na začátku, nemůžu dostat z tety ten brousek, jen mi tam nadává a to je všechno,žádný velký vybavování s ní není
Autor: JaWOdesláno: 23:19, 26.7.2009ID: 7f9f9cNahlásit Vaultmasterům
Hudson: Tak jí ho ukradni, babě 8-). Na to abys ji překecal, musíš mít asi vyšší řeč.
Autor: Tom9kOdesláno: 00:16, 27.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Ukrást jí ho již nejde. Naber si úkol on Mynoca, promluvi si se Slikem, ze stanu poblíž Slika seber hrnec (pot) a vyměň ho s tou starou harpyjí.

Řeč podle mě není třeba. Překecat jí myslím že už nejde, prostě dá jen za ten blbej hrnec.
Autor: HudsonOdesláno: 06:56, 27.7.2009ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
aha s tím Slikem jsem předtím nemluvil vůbec, tak snad to pomůže
Autor: JaWOdesláno: 09:23, 27.7.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Tom9k: Aha. Sem zapomněl, že celé Arroyo a Klamath je převzaté z New Vision.
Autor: TemplayerOdesláno: 16:02, 27.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Výborný super mód ale těch bugů je tam moc..... dávejte si pozor na Klinta, je pěkně zabugovanej, pokuď mu dáte/vyměníte brnění a uložíte hru, tak vám to poškodí save ( 100% pravděpodobnost) takže nesejfat když mu vyměníte brnění a řešení je vylézt z lokace na mapu světa a zase zpátky a pak uložit....u ostatních členů to funguje normálně, myslím že je to tím že klintovo level a statistiky jsou závislé na jeho levelu, a musí se vylézt/zalézt z lokace aby se to pořádně aktualizovalo...... a také občas mizí, to je způsobeno tím, že při výměně brnění (20%, stává se když se mu občas vymění brnění na žádné) a vylezete z lokace a zase nekam zalezete, a už ho nemáte... je to bug, občas při výměně brnění se změní jeho vlastnost že je členem týmu na to že není, něco jako byste mu řekli že má stát na místě. řešením je říct mu že má čekat a hned ho zase nabrat. Ale ostatní chary fungují skvěle, Vic vypadá drsně v brněních :) nevíte někdo jestli může lenny brnění?? a jak v něm vypadá?? :D a Marcus?? má tu totiž quest na brnění pro supermutíka tak jsem zvědav jestli se změní jeho vzhled :) a ty nové potvory....šváb z FT:BOS je celkem podařeny :)
Autor: TemplayerOdesláno: 16:04, 27.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
oprava: chtěl jsem říct že klintovo level a statistiky záleží na jeho brnění
Autor: HudsonOdesláno: 16:11, 27.7.2009ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
má to vůbec cenu hrát?mě to připadá dost nedokonalý, teď mě zas nasralo, že se nemůžu stát šamanem, udělal jsem všechno podle návodu, karma 30, jdu za Hakuninem v termínu a nic, není tam žádná možnost, pořád se hakunin jen modlí nebo co to dělá, o ničem jinným se nedá bavit :-(
Autor: JaWOdesláno: 16:16, 27.7.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Hoši hlaste ty chyby MiB88 na NMA fóru a pokud jsou to chyby, tak to opraví.
Autor: martin3389Odesláno: 16:20, 27.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
Hudson:datum je 12. srpen, tak to vypipboyuj treba na pulnoc a pak se to pusti. Jestli si jel klasicky (ukoly v arroyu a shack= karma 30) tak by melo bejt datum 11. srpna
Autor: Tom9kOdesláno: 18:20, 27.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Templayer: Klint bude normální v příštím patchi. Byl udělanej tak, aby pomohl při testování.

Hudson: Zkust to ještě 13. srpna si promluvit s Hakuninem.
Autor: TemplayerOdesláno: 08:12, 28.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
No, mně už je to stejně jedno, když mi ten parchant zku**il save, a já neměl žádný záložní (a to používám všechny sloty :( ) a od začátku nebo od posledního save (asi 5 hodin hraní ... ) se mi opravdu nechce... alespoň by to v megamodu chtělo u Klinta nějakou cedulku že se nemá brát do party.
Autor: martin3389Odesláno: 08:17, 28.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
Templayer: ja ho s sebou nikda nebral, pouze pokud jsem byl zenska tak na chram zkousek, pac ten black scorpion se fakt nedal
Autor: TemplayerOdesláno: 09:37, 28.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Tjn ten black scorpion se opravdu nedal....tak těžký na začátek a taklehký později, to jsem u fallouta neviděl...ono je to tak lehký pozdějí asi kvůli tomu že se daj brnění z těla mrtvejch obětí vzít, celkově jsem si naspořil 30 tisíc prachů, ovšem vyskytl se další neduhl a asi tak i myšlený, neměl jsem je za co utrácet ! v obchodech pěkný nic málo nábojů a žádný pořádný zbraně. Pak jsem potkal skupinu highwaymanů kteří měli lovecký pušky, utočný pušky a jeden z nich měl sniperku i s nábojema, každej z nich měl 160 HP 8/ . Po několika hodinách se mi je povedlo zničit beze ztrát (kritičák - save, vedle - load) tak jsem si hru uložil ... do do další mapy a hups... Klint je fuč-sakra loadnu hru a zjistím že je poškozená a že jsem ty hnusáky zabíjel zbytečně :F . V době kdy má člověk 10 mm pistoli (kolt) a kopí tohle naštve. Mám taky sejf jak mi klint zmizel kterej bych mohl použít, ovšem je tu problém že jsem mu dal některý ukolový věci abych je netáhl sám (má velkou nosnost) :F :F :F
Autor: TemplayerOdesláno: 09:40, 28.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Ve hře by měla stát cedulka hned vedle klinta že se ho nevyplatí brát....a nebo ho smazat uplně (nebo nechat pro obě pohlaví na chrám zkoušek ale na potom už ne) :F
Autor: martin3389Odesláno: 11:52, 28.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
No tedka jsem na pokus udelal zenskou se silou 10 a hlaska: woman, you have more muscles than a HORSE, to me fakt dostalo:) Samozrejme ze mi odmitl pomoct...
Autor: TemplayerOdesláno: 13:53, 28.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Tak mně tak napadlo, když Klint zmizí, dá se prodat do otroctví?? no, mně už to může být jedno když metzger leží v potocích krve .. ale i tak. Nedá se někde ve hře najmout ženská ?? (která by aspoň za něco stála :) )
Autor: Tom9kOdesláno: 13:59, 28.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Podle mě máš špatně nainstalovanou hru. Nic takového nikdo s Klintem nezaznamenal a pochybuju, že by se to mělo tak dít. Už jen podle toho, že jsi v combatu save/loadoval si se musel hrabat v ddraw.ini. Udělal jsi instalaci správně?
Autor: martin3389Odesláno: 14:05, 28.7.2009ID: 6f9750Nahlásit Vaultmasterům
Templayer: naber Miriu, je dost vylepsena(musis ale pockat az vyleveli)
Autor: Tom9kOdesláno: 14:18, 28.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Jsem se koukal do Bug listu a opravdu to tam je s Klintem a armorem. Musí se to udělat přesně, jak řikal Templayer. Děje se to jen u Klinta. Osobně to nepovažuji za extrémní problém, kolikrát ve hře mu hráč mění armor?
Autor: TemplayerOdesláno: 22:17, 28.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Párkrát, ovšem větí problém je, když si klint přepíná brnění sám... např když přebíjí nebo hlavně když si přehazuje zbraň (třeba mu došli náboje ..) , funguje to tak že v těchto chvílích si přepne brnění na žádné a občas zpět. problémem je, že na rozdíl od cílené změny brnění tohle se nedá očekávat, a tak si člověk uloží po boji a má poškozený save. asi dvakrát se mi to už stalo, tak jsem to vyzkoušel... chodil jsem po náhodnejch setkáních a bojoval, a po bojích kontroloval nastavení klinta. Když při bojich vícero přehazoval/přebíjel tak jsem se podíval na ten jeho combat status či co to je, a měl brnění na žádné .... uložil jsem hru, vylezl z lokace a znovu uložil hru na jiné mapě. Výsledek?? První save byl poškozený...a kdybych si nedával bacha tak bych ten druhý neměl... ale nejsem si jistý čím to přesně je, jestli je to opravdu nabíjením/přehazováním či čím ale je to hrůza. Stáhl jsem si editor inventáře, vzal nejnovější save (jak jsem předtím vysvětlovat, v tom savu mi už utekl..) a přidal jsi do něho ukolove věci které mi nesl abych mohl pokračovat ve hře. NENAVIDIM HO. Taky jsem se chtěl zeptat jestli vylepšili Miriu a na to už mi bylo zodpovězeno..už jen zbýva postoupit o level ( no jsem na15ce takže chvilka .. :) ) jinak muj tým miria se 14 mm pistolí vic s .223 pistolí (je s ní excelentní) sulik s trhačem a se super kladivem (povedlo se mu dát kritičák se s. kladivem za tisíc hitbodů, chudák nepřítel odletěl za mapu :D ) já s desert eaglem (kritičáky za 80 / 90 ) a s phazerem
Autor: Tom9kOdesláno: 22:44, 28.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Co se týče Mirii, vše o ní by jsi měl najít v Miria readme.
Autor: marborgOdesláno: 08:56, 29.7.2009ID: 426f90Nahlásit Vaultmasterům

Nechcem príliš mudrovať...:), ale o tom celý Fallout 2 je. Na začiatku veľmi preťažko, zlý pohľad a ste mrtvý. Neskôr s vývojom postavy malý namakaný poloboh, ktorý si to rozdáva s enklávackými hliadkami. Osobne v tomto megamode volím teraz prístup hard hned od začiatku. Tojest po vylezení z Arroya šup do Reddingu najmúť sa ako strážca karavány do California republic musí sa stihnúť do 11. v mesiaci. Sajvnuť v stane pred odchodom a loadovať až kým karavána nestretne hneď claim jumperov /v rôznych mutáciach, hneď od začiatku ťažké a energetické zbrane, tu záleži hlavne od zálesáka a od hodnoty štastie/, potom veselé potyčky s floatermy,kentauramy a následne perlička programu boje karaván s mutantami, rangermy a mutantami atď... Následne prídete nabušený do Californie s chudáka na začiatku cesty s 30HP na pomerne slušného borca ovešaného zbranami a brnením /vo vlastnej karavane majú všetci combat armour MkII., alebo od iných mrtvych neštastníkov...:)/ V Californii urobíte zatiaľ tak 2 questy alebo 1. Napríklad, necháte si zväčšiť štastie u hubologistu a spravíte quest s vybuchujúcim policajtom. Len tak mimochodom za tento quest sa dostavá dokopy 10.000 EXp keď ho ukecáte nech to nerobí /speech min. 90%, opravár min 55% inak sa s Vami ani nebaví...:)/ + ,,zopár,, užitočných kníh do začiatku. Keď toto urobíte ste plne pripravený znovu sa najmúť na spiatočnú cestu ako strážca karaván do Reddingu /stačí sa opýtať vo vnútornom meste v obchode na prácu/. Potom hor sa plniť úlohy do rodného Aroya. Stíhate to do 1 roka, samozrejme sa nestanete šamanom ani lovcom. Prečo to takto robím? Pretože je to strašššnéééé maaassssoo....:). Skúšali ste niekedy ukilovať floatera oštepom, alebo uťekať pred 2 supermutantami s dalekonosnou laserovou puškou a pos....mi 33HP, bez stimpackov a následne sa ich pokúšali zabiť? Maaassssoooo....:). Bežne sa zomiera na radioaktivitu, otrávenie, ľahký priestrel plúc,hlavy atď..:). A musíte strašne taktizovať, ak ustúpim o dva štvorce ten floater ma síce lízne iba 2krát ale zase sa dostanem do palebného pola kolegov /panboh daj aby aspoň 1 floater minul..:) atď/. Mám to rád pretože je to neuveriteľne ťažké, ale s vysokými odmenami na konci. Samozrejmý je save and load, pretože stretnuťia príchádzajú pomerne náhodne, ale existuje určitá postupnosť ak hned na začiatku narazíte na claim jumperov, nasledujú buď floateri alebo kentauri potom s vysokou pravdepodobnostou budú nasledovať mutanti. Pozor tu už veľmi záleží od nastavení hodnôt postavy ako som písal hore. Fuj nejako som sa dostal do švungu a napísal viac ako som myslel...:).
Autor: TemplayerOdesláno: 09:51, 29.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
já jsem po odchodu z arroya klamathu denu chodil a prozkoumával a zabil jsem 68 dospělích Deatclawů pomocí kopí a 10 mm pistole :D tohle se mi v normal F2 nikdy nestalo...
Autor: Tom9kOdesláno: 14:09, 29.7.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Není dospělý jako dospělý.
Autor: TemplayerOdesláno: 16:36, 29.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
to je pravda, občas je to daný blbě a ikdyž vypadá jako dospělí má statistiky malého. Opravdu dospělí mají 200 HP, malí 60, pokuď se nepletu
Autor: TemplayerOdesláno: 20:34, 29.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
To Tom9k: málem bych zapomněl odpovědět, ano instalaci jsem provedl správně, pokuď se člověk neprohrabe v ddraw.ini tak i tak může ukládat v boji ale pouze na začátku kola. Stejnak sem se musel prohrabat a trochu přepsat pár hodnot. Vím co dělám. Ale jinak se mi nikdy nestal bug s ukládáním hry při boji, a to už jsem fallouty hrál dostkrát, o co přesně jde? Na některých místech se píše že mohou nastat problémy při ukládání hry v boji ale mně se nic podobného nestalo... až možná na toho klinta :)
Autor: TemplayerOdesláno: 20:37, 29.7.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Stejnak mi schází v megamodu pár věcí... perk Přítel zvířat (animal friend) aby na mně neutočili divocí psi a podobné zvířata (s výjimkou ukolových samozřejmě)
Autor: HudsonOdesláno: 13:12, 1.8.2009ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
hm tak nic, posrali se mi všechny savy, tahle hra se ještě hrát vůbec nedá :-(
Autor: JaWOdesláno: 13:22, 1.8.2009ID: 7f9f9cNahlásit Vaultmasterům
Hudson: Tos asi nabral Klinta, že? viz edit 28.července
Autor: HudsonOdesláno: 18:37, 1.8.2009ID: 60cc98Nahlásit Vaultmasterům
jo nabral, a ten edit sem teda mohli napsat dřív, no hrát znova se mi to nechce...
Autor: JaWOdesláno: 19:05, 1.8.2009ID: 7f9f9cNahlásit Vaultmasterům
Hudson: Ty seš docela vtipnej. To si myslíš, že sem čekal s tím editem až ty to rozehraješ, aby sis ho nemohl přečíst a aby se ti to mohlo kurvit? 8-))) Dyť se to tady řešilo v diskuzi. Sorry kámo, ale to je tvůj problém, že to tady nečteš ;-)
Autor: MarwOdesláno: 12:57, 4.8.2009ID: 429512Nahlásit Vaultmasterům
Uz je dalsi verze patche. Jeste jsem ji nezkousel..
Tak ze 2.35.2
http://www.nowak-kominy.nazwa.pl/Testowy/download.php?view.198
Autor: JaWOdesláno: 13:22, 4.8.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
V tom patch není nic nového. Je to jen patch 2.35.1 plus mapa Reddingu, kterou tam MiB88 zapomněl přidat.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.