.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-24 08:11:24,

Soutěž: Vítěz

První místo... někteří z nás v něm měli jasno hned, jiným to trvalo dlouho. Proč vlastně vyhrála tato práce? Bylo to tím, že přes místa, kde se odehrává děj povídky, tři ze čtyř recenzentů jezdí domů? Bylo to snad tou tajmnou atmosférou blíže nespecifikované katastrofy? Těžko říct. Na první čtení to vypadá jako tuctová záležitost, ale... ono je tam něco navíc. Osobně musím říct, že konkurence prvních pěti míst byla dost těsná, ale ono "něco navíc" v této povídce ji posadilo na trůn. Je to zvláštní dílo... a svým činem, poté, co se dozvědla o vítězství, autorka jen potvrdila jakési zvláštní fluidum vinoucí se příběhem: z nabízených cen si vybrala originálku Fallouta 1.
Jeďte do Brna, přátelé, přepásejte se bandalíry, vypucujte své simonovy a přijeďte se 28.11. poklonit vítězce soutěže O brahmíní vemeno!
Protože vaulťáci by měli držet spolu...

[ Zrůdy by měly držet spolu ODT ]  [ Zrůdy by měly držet spolu RTF ]  [ Zrůdy by měly držet spolu PDF

Sdílet na Facebooku
Autor: snorkisOdesláno: 11:37, 24.11.2009ID: 616816Nahlásit Vaultmasterům
tak tohle je doopravdy vítěz... sem se do toho začetl tak, že sem přestal dávat pozor co se řeší na přednášce (což stejně nikdy nedělam)... akorát mě tam rušilo TO opakování slova TO (při třetím už mohla napsat, že se jedná o stříbro nebo měď či kryptonit :-) ) ale je to chytlavé čtivo...
Autor: MoonfearOdesláno: 11:49, 24.11.2009ID: 7fea9cNahlásit Vaultmasterům
nějak mi uniká důvod prvního místa, na druhou stranu moc a síla vaultmasterů a jejich poskoků je bezmezná a tím to končí. Nečetlo se to špatně, ale i slovensky psaná vetrelkyňa se četla líp, a smrdí to fantasy GRRRRR
Autor: JaWOdesláno: 12:14, 24.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
Gratuluji autorce k prvnímu místu a rád bych někdy viděl pokračování...jak to vlastně vypadá po moru v samotném Brně 8-)
Autor: smejki - MoonfearOdesláno: 12:27, 24.11.2009ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Je bezmezná, ale ani já, který s vítězstvím tohoto díla nesouhlasím, s tím nic nenadělám. :D
Autor: TinaOdesláno: 13:30, 24.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
Chtěla jsem napsat něco o zrození z potu krve a špíny a pachu stříbra a znechucení lidmi, a že když se něco takového líbí, je to dost možná nejkrásnější pocit, co znám... ale nakonec jsem se rozhodla, že to napíšu úplně jednoduše: děkuji...

Moonfear: Když člověk vyrazí na brněnskou rostlinnou, opije se do němoty, skvlékne se do spodního prádla a tančí na stole před Viky a Chekotayem, někdě se to odrazit musí
Autor: MoonfearOdesláno: 13:39, 24.11.2009ID: 7fea9cNahlásit Vaultmasterům
Jdu nakupovat spodní prádlo....
Autor: TinaOdesláno: 13:46, 24.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
Moonfear: Trik není ve spodním prádle, ale v tom, že tančím líp než píšu... což ti potvrdí deset z deseti recenzentů možných i nemožných soutěží, které neustále obrážím, abych mohla vytřískané peníze investovat do alkoholu
Autor: PajaOdesláno: 14:11, 24.11.2009ID: 618df4Nahlásit Vaultmasterům
Proste Nejlepší!:-) V celé soutěži jsem nečetl lepší dílo a i to své bych teď zařadil až na druhé místo:-D
Autor: heršvecOdesláno: 14:13, 24.11.2009ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
Příště tedy doporučuji (mimo již navrhovaný jednočlenný vstupní filtr odpadních vod) rozesílat recenzentům povídky s anonymním identifikátorem namísto jména autora. Nakonec se dozvídáme, že k vítězství v literární soutěži je potřeba hlavně taneční průprava. Splendid.
Autor: JaWOdesláno: 14:28, 24.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
heršvec: V čem je problém? Nauč se tancovat a příště můžeš třeba vyhrát ty. Pro všechny jsou podmínky rovnocenné. Bohužel, někdo tančí lépe, někdo hůře. Kdo ale netančí alespoň takhle http://www.youtube.com/watch?v=oHeT-iNBWfY
nemá v naší soutěži co pohledávat!
Autor: TinaOdesláno: 14:28, 24.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
Bože, vidím, že ironie je na některé brahmíňany zbraň příliš silného kalibru, pročež už nikam nic psát nebudu... Vzhledem k tomu, že hodnocení bylo údajně stejné jako v prvním kole a až do poloviny prvního kola jsem se s nikým z VŠB neznala ani osobně, ani internetově, tak mi všechny ty řeči o protekci přijdou hrozně legrační :-)

Jdu roztočit ty šílené peníze, co jsem svým divokým tancem vyhrála, a těžit z věčné slávy :-P
Autor: JaWOdesláno: 14:32, 24.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
Tina: A zatancuješ vítězný tanec v sobotu ve Valhalle, aby přítomní kritici, kteří určitě dorazí, viděli, proč jsi vlastně vyhrála? -)))
Autor: NovasonOdesláno: 14:55, 24.11.2009ID: 602f32Nahlásit Vaultmasterům
Velice pěkné počtení ač mně to chvilku trvalo něž jsem to všechno vstřebal...nicméně to je asi dobře. Jen tak dál rád bych se dočkal nějaké další povídky od autorky:)

ps: Jsem opravdu rád že nejsem jediný kdo čte "Mloky" ona se na mě vždycky knihovnice špatně dívá když si je pujčuju :-D
Autor: mattOdesláno: 14:58, 24.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Chtěl bych pogratulovat vítězce:-)
Jak koukám, děje se toho tady hodně, žel nemnoho se týká literatury. Je to hodně dobře napsané. Na můj vkus moc mrtvol a moc opakování, ale to se bavíme o vkusu, ne o kvalitě. Bezvadná hra s tajemstvím - a tajemství je silnější všech zrůd.
Rád si v sobotu popovídám, i štěně se na zrůdky těší:-)
Autor: TinaOdesláno: 15:20, 24.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
I když jsem se zařekla, že už tady nenapíšu, napíšu ještě jednou, že jsem moc ráda, že se Schaffer líbí (vám, co se líbí; vy, co se vám nelíbí, se nebojte ho zkritizovat, pokusím se nebýt máslo a ustát i konstruktivní negativní kritiku :-) Mám z toho větší radost, i když to možná bude znít rouhačsky, než z toho starého dobrého a rychle se blížícího Fallouta :-)

Opakování je zločin, kterého se na povídkách dopouštím a jsem si toho vědoma a zasloužila bych za to zleva zprava... Kdybych měla do toho neustálého "měl svého koně a měl ho rád a jezdil na koni, kterého měl rád" nutkání příště, popálím si prsty žehličkou, slibuju

JaW: Obvykle tančím jako drak, ale na to musím vypít aspoň jedno Frisco, a protože jsem teď na jaterní dietě, pít nesmím... ostatně nesmím ani tančit, protože to je fyzická námaha, ale až mi zákaz skončí a naskytne se příležitost v podobě hezkého, velkého stolu a tlumeného osvělení, tak každopádně
Autor: heršvecOdesláno: 15:38, 24.11.2009ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
JaWe, podle názvu to musí být panečku jó podívaná. Naneštěstí jsem byl zabržděn těsně na krajíčku: "to view this video or group, please verify you are 18 or older".
A teď mne prosím omluv, jdu se vyhoupnout na stůl a trénovat na příští ročník.
Autor: Zahartof Odesláno: 15:55, 24.11.2009ID: 51af7aNahlásit Vaultmasterům
to Tina:

Ahoj, jen pár poznámek, jestli se neurazíš - s tím opakováním mají pravdu, opravdu od toho upusť. Mě to sice taky láká, když píšu, ale měj na paměti, že čtenář není hloupý a většinou si pamatuje řečenou informaci až do konce povídky. Když jsem si v prvních odstavcích třikrát přečetl, že nemusí spěchat do Brna, dost mě to odrazovalo od čtení (nebo pětkrát info, jak se bojí o koně - přitom stačí prozradit, že kůň je zatraceně drahocenný a podle toho nechat postavu zareagovat).

K akčním scénám - piš je rychle, dej najevo, že probíhají ve zlomcích vteřiny. Dlouhá a rozvleklá souvětí si můžeš dovolit v přemýšlivých pasážích, ale akce je rychlá, dynamická (stejně je nevhodné v akcích vkládat informace v závorkách). Zrakem těkám po rozích, kulky sviští okolo. Zásah, pak druhý, v hrudi cítím lehko. Nemůže mě to zastavit. Tři lidé vele náspu, jejich oči za mířidly už mě hledají. Příliš pozdě, než první stiskne spoušť, už jsem mezi nimi. Jsou silní, ale já jsem silnější. Procházím přes ně, lámu ruce, kosti....Můžeš samozřejmě boj prodloužit v čase, udělat nějakou delší akci, přestřelku, nebo honičku, ale piš to rychle. Nech čtenáře, ať zapojí fantazii.

Jinak je to slušný a jak to tak čtu, ta druhá akce před vlakem je už o dost líp napsaná.
Autor: LmslaverOdesláno: 19:48, 24.11.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
Dobrá povídka. Vše bylo řečeno v recenzích, takže není třeba dále komentovat. Gratuluji k vítězství a získání zlatého vemene :)
Autor: CarlosOdesláno: 23:36, 24.11.2009ID: 6f99a6Nahlásit Vaultmasterům
Velmi pěkné, nemám výtku. Rozhodně nezávidím vaultmasterům, protože povídky, které se umístily na prvních třech místech byly přinejmenším rovnocenné.

Gratuluji vítězce a hodně zdarů v literární tvorbě i čemkoli jiném.
Autor: PedroOdesláno: 09:13, 25.11.2009ID: 4246eaNahlásit Vaultmasterům
Povidka dobra, na to ze to psala zenska :D ale muj favorit je Vetrelkyna se svoji vtipnou pointou :)
Autor: Rudi.BOdesláno: 09:34, 25.11.2009ID: 511332Nahlásit Vaultmasterům
JJ pacilo sa mi to ale votrelkyna ma bavila viac.... chcem pokracovanie :D
Autor: chekotayOdesláno: 11:41, 25.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Tina: Beru tě za slovo. Nejpozději v březnu si zatančíme. Taky rád tancuju na stole :-D Pogo mi jde skvěle! :-D
Autor: AlicOdesláno: 18:45, 25.11.2009ID: 60a394Nahlásit Vaultmasterům
TINA: jedno frisko? jaj co bych za to dal blbnout uz z jednoho...jinak samozrejme pekna povidka, ale ta opera F3 me dostala vic :) Ale jak se rika jeden vdolky, druhy holky
Autor: TinaOdesláno: 20:44, 25.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
Chekotay: Id březnových se střez, neb budou divoké, pokud najdeme stůl pro nás dva dost velký...

Kdysi dávno jsem vyrazila s kamarádkou na Majáles, v čerstvě vyžehlených šatech a heboučkých balerínkách, náhodou se připletla na koncert Zóny A, byla vypogována a odpotácela se rozcuchaná, pomačkaná a s rozdrcenými prsty... a od té doby mám ráda pogo ;-)
Autor: s0fOdesláno: 14:49, 26.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
Dobrá poviedka, aj keď tvoja vlajková loď je inde. Na moj vkus moc akcie, ale nestratila si sa v tom :thumbs up:

Si bola v kotlu na Zone? Tam mam problem aj ja, keďže to tam furt zaberu Ultras a to je potom o hubu...
Autor: AlicOdesláno: 15:20, 26.11.2009ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
sice envim presne o co jde, ale ze zkusenosti vim, ze chlap chlapovi loket da, ale na ty holky se dava vetsinou bacha
Autor: s0fOdesláno: 16:27, 26.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
Alic - heh, no ver tomu ze tie ozrate, potetovane, vygumovane, holohlave plesky so skalenym zrakom by nerozoznali cloveka od holuba...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.