.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-11-19 18:23:12, VŠB

Nová anketa

Stará anketa nám tady vydržela na den přesně jeden měsíc. Dnes se vás zeptáme: "Pokládáte Fallout 3 za kvalitního nástupce původních dílů?"

Výsledky z minulé ankety hledejte zde. Archív s anketami najdete tady.

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 20:17, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Hlasoval jsem NE, protoze i kdyz povazuju hru za velmi dobrou a zabavnou, kvality predchozich dilu nedosahuje.
Autor: moonfearOdesláno: 20:25, 19.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
stejně jako jaw, hra dobrá, ale nejslabší díl série (i když počítám FOT)
Autor: JaWOdesláno: 20:29, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Jen me trosku prekvapuje, ze tolik lidi v te ankete hralo vsechny dily. Je to tady samy HC fanda 8-)
Autor: bilOdesláno: 20:31, 19.11.2008ID: 7f035cNahlásit Vaultmasterům
to si ale protirečíte lebo otázka znela či je to kvalitný nástupca a nie či dosahuje kvality predchádzajúcich dielov alebo či je to najlepší diel série. Malo tam byť viac možností.
Autor: moonfearOdesláno: 20:32, 19.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
se divíš ? vždyť je to sajta šílené brahmíny :-D si pamatuju jak sem tady před pár (hodně) lety vyhrál cedlo s modama a blbinama pro všechny díly a pak týden sháněl mechaniku co přečte overburn CD (ste tam nacpali přes 800MB)
Autor: bilOdesláno: 20:34, 19.11.2008ID: 7f035cNahlásit Vaultmasterům
prečo by bolo treba hrať všetky diely na to aby to človek dokázal posúdiť, ja som napr. jednotku nehral ani tactics. A snad je jasne ze F3 nemá byť nástupcom tacticsu lebo to bolo žánrovo trošku mmo klasického rpg.
Autor: JaWOdesláno: 20:36, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
bil: proste odpoved na otazku a neremcej 8-)
moonfear: jj, tehdy jsme setrili na cedeckach, byly silene drahy 8-)))
Autor: JaWOdesláno: 20:37, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
bil: Tak jsi mel hlasovat za bod tri. Nikde neni napsane, ze musis hlasovat. Tahle anketa je jen pro opravdove znalce sveta Falloutu.
Autor: moonfearOdesláno: 20:38, 19.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
ano, žánrově "lehce" jinde, ale bohužel je to falloutům pořád blíž než F3 :(
Autor: JaWOdesláno: 20:39, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
bil: Vsemi dily jsem samozrejme myslel jen jednicku a dvojku.
Autor: DrogOdesláno: 20:52, 19.11.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Po dnešním objevení bratrstva jsem znechucen, a hra u mě klesla o poznání níž - z fanatických inkvizitorů se stalo stádo naklonovaných chucku norrisu potirajicích zlo, a ty jejich hloupe dobrácké dialogy, panečku to je snad za trest, nedá se to poslouchat ! Takhle hra nemá duši a ani hloubku, je to prachsprosty černobílý epický příběh ve stylu hvězdných válek a jiného amerického odpadu.
Hlasuji pro ne ! Takový patetický naivní odpad si to nezaslouží.
Autor: Calis XarnOdesláno: 21:00, 19.11.2008ID: 700f42Nahlásit Vaultmasterům
No asi se zachovám stádovitě :))
Hrál jsem snad všechny Fallouty četl knihu (Desert Rat), vyděl pár krátkých filmů. A ze všeho toho mě F3 zklamal nejvíc.. Ale měl jedno velký pozitivum - začal jsem se více těšit na BGE a Resurrection. Těšil bych se i na Yurop, ale to bych se asi nikdy nedočkal...
Autor: KalimeroOdesláno: 21:11, 19.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
:D:D:D:D
Tak z původně plánované otázky, zda jsme s F3 spokojení, redakce velice pěkně zvolila otázku tak, aby se dalo odpovídat pouze jedním směrem. Myslel jsem, že v redakci jsou pořád objektivní lidé. Asi nejsou. Ta formulace otázky snad nemůže být průhlednější. Styďte se.
Autor: RychtarOdesláno: 21:13, 19.11.2008ID: 70846eNahlásit Vaultmasterům
Hrál jsem F3 a podle me je to velký propadák.Z tahové strategie udělali paskvil. Je pravda, že se to nejlépe prodává, když je to střílečka u které se tak moc nemusí myslet, protože hra postrádá náročnost a inteligenci.F1,F2 úžasné :) nejvíce se mi líbil někde na etu příspěvek co jsem četl o F3: Hrál jsem F1 objevil jsem se nekde před jeskyní a nevěděl co dělat.Třikrát mě zabila krysa než jsem se někam dostal.Naprosot echápu jak to někoho může bavit.Konečně F3 je něco pro mne,kde se cítím jako borec a bůh.Všichni umírají jak na ně namířím.Tohle byl výborný kometář .Docela jsem se pobavil.Inteligence pisatele asi nebyla na úrovni,protože si ani nedokázal přečíst o čem ta hra je.Sry nefunguje mi n na klavesnici pokud jsem ho někde vynechal.
Autor: JaWOdesláno: 21:16, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero: Boze muj, ty ses fakt vypatlanej.
Autor: vilmaOdesláno: 21:19, 19.11.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Bratrstvo ? Vytrilim, jen co me naucej nosit energo zbroj. Ve hre jsem zabil uz snad vsechno, jinak bych se unudil k smrti :-) Neee kecam, potkal jsem jeden vtipnej rozhovor ze jsem tu brecel smichy, ale byl jenom jeden, zatim zadnej bratricek :-(
Autor: heethenOdesláno: 21:35, 19.11.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
No tak vzhledem k tomu, že za kvalitního nástupce původních dílů nepovažuji ani Tactics, tak sem hlasoval NE. Avšak lepší než Tactics to podle mě je.
Autor: heethenOdesláno: 21:36, 19.11.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
A kdyby anketa zněla jestli je to dobrá hra, tak bych hlasoval pro ano ;-)
Autor: KeinOdesláno: 21:37, 19.11.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kalimero: Nehraj si pořád na důležitýho a smiř se stím, že více lidem Fallout nekoštuje, už si stím více než trapný, anketa je jasná, dá se hlasovat ANO/NE/NEVÍM, všichni už víme, že se ti Fallout 3 líbí tak si ho hrej a ostatním lidem to pořád necpi, nevím co by se změnilo kdyby tam bylo "Jste s Fallout 3 spokojení?" stejně by lidé hlasovali stejně, tak si zastrč špunt do analního otvoru a přestaň tady pořád srát, ty tvoje pomluvy a bláboly....opravdu zamysli se, ten kdo F3 nepovažuje za opravdový Fallout sním logicky nemůže být spokojen...
Autor: JaWOdesláno: 21:39, 19.11.2008ID: 7eb4d8Nahlásit Vaultmasterům
heethen: To jestli je to dobra hra...znamkovani od 1 do 5 muzu udelat za tyden.
Autor: heethenOdesláno: 21:46, 19.11.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
OK :-)
Autor: smejki - to KalimeroOdesláno: 22:08, 19.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Milý Kalimero, ani tvá oblíbená masturbační odpověď ANO není objektivní. Je čistě subjektivní. Mohu ti pozvednout sebevědomí tvrzením, že býti v menšině není nespravedlnost ale pouze čistá informace (stejně jako odpovědi na tuto anketu). Sám bys, jak mezi řádky přiznáváš, nyní hlasoval pro NE. A právě pro jasnost zde za týden bude anketa z druhé strany - "považujete F3 za kvalitní hru?". Věřím, že v druhé anketě bude převládat kladné hodnocení a tobě konečně prdnou trenky blahem nad ukojením zvrácených představ o objektivitě. Osobně nyní hlasuji NE ze stejných důvodů jako JaW. Naopak za týden dostane F3 ozdravný stimpack ANO. F3 je kvalitní hra.
Autor: KharkowOdesláno: 22:11, 19.11.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Dějová linie... zklamání, nevyužitost světa... zklamání, nevyužitost potenciálu... zklamání, pokládám F3 za kvalitního nástupce? Ne, dávám ho do pytle s Tactics.
Nicméně jestli se mě zeptáte, jestli je Fallout 3 dobrá hra, tak vzhledem k herním dílům co jsou k dispozici okolo bych hlasoval určitě ano.
Autor: ace rimmer Odesláno: 22:44, 19.11.2008ID: 42e19cNahlásit Vaultmasterům
Jasné a zřetelné NE , F3 není kvalitní nástupce F1 , F2 , to spíše už tactics (z něj alespoň vyzařovala atmosféra Falloutů , i když to byl jiný žánr) .
Pokud bude anketa zda je F3 kvaliní hra tak taky nejspíše budu hlasovat , že není , mám jí 14 doma a hrál jsem jí tak 10 hod (a to jsem měl času dost) , nic mě k té hře netáhne , když to srovnám s tím jaký byl pro mě problém se jít najíst od F1 či 2 tak je mi skoro až do breku .
Autor: RosiOdesláno: 01:38, 20.11.2008ID: 41d284Nahlásit Vaultmasterům
Ja toho Kalimera nechapu :-) ...vzdyt mu uz tady X lidi reklo, ze F3 je sice kvalitni hra, nicmene pro fanouska F1/2 je bohuzel neprijatelna. Nestoji mu tady nekdo z vas na vedeni?
Autor: JDOdesláno: 02:22, 20.11.2008ID: 524c16Nahlásit Vaultmasterům
Musim se priznat ze F3 me hlavne ze zacatku dost bavil, ale bohuzel jakou ma clovek na 20 lvl s prakticky maximalni vyzbroji, polovinou skillu na 90+, co prakticky cokoliv zabije na 1 az 2 rany do hlavy motivaci dale prozkoumavat svet i kdyz jsou tam jeste desitky lokaci k prozkoumani ? Bohuzel ma fallout stejny problem jako oblivion, pomerne slusne udelany a rozsahly svet, ktery ale autori nedokazou zakomponovat do kratkeho a slabeho pribehu hry. Proste vas nedokazou vtahnout do hry a ztotoznit se se svoji postavou a hra vas po pocatecnim nadseni zacne nudit a vy uz se jen stezi premuzete alepson dohrat hlavni pribeh. A jen tak bezduvodne chodit po mape, abych nasel nejakou lokaci, kde by pro me mozna mohli mit nejaky quest (vsechny co jsem nasel jsem udelal), kdyz ve vetsine lokaci na me jen ceka 10 raideru/ghoulu/mutantu na ranu do hlavy, pro me neni motivace k dalsimu hrani.

Tim sice nechci rict, ze je to vylozene spatne hra, rekneme 75-80% si zaslouzi, ale nechapu ty oslavny recenze a hodnoceni 90 ci vice %. Za dustojneho nastupce F1 a F2 tedy F3 nepovazuju, cekal jsem vice.

PS: Doufam ze bethesda, za ty prachy co ted na F3 vydela, konecne najme nekoho, kdo jim bude schopny napsat smyslupny pribeh a dialogy do jejich pristich her :)
Autor: KalimeroOdesláno: 02:36, 20.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Kein: :) uklidni hormon nevárku. Přečti si co přesně před tebou psal heethen a to je přesně situace, která bude nastávat.

smejki:
- proč masturbační? :)
- nástupce se dá vyložit spousty směry. pokud se myslí kvalitativně, hlasoval bych zřejmě pro ano. pokud se myslí okopírování, jak tu čekala většina, tak samozřejmě pro ne
- pokud tu bude i druhá anketa, je to v pořádku. Já reagoval proto, že tu kdosi dal nápad s anketou a redakce si přetovořila otázku tak, aby se více vypovídalo na jednu stranu. Náhodný kolemjdoucí pak koukne na výsledek a bude si myslet že je F3 špatná hra. Takoví lidé bohužel jsou
- osobně mi je jedno zda jsem v menšině. Klidně budu sám, komu se ta hra líbí. Co je na tom špatného? já se za své názory nestydím.

Navíc si uvědomte, že hráči F3 nejsou pouze takové malilinkaté uzavřené komunitky okolo starých dílů co tu diskutují. Hráči F3 (a současně výbalí hráči F2) pobíhají po světě a na tuto stránku třeba vůbec nejdou a nezapojují se do diskuze. Čili přestože jakékoliv hlasování samo o sobě není nikdy dokonalým průzkumem, takttoto hlasování je obzvlášť výběrové. Drtivá většina je tu totiž (na)tvrd(l)ý výběr fandů :)

Mě je uplně šumák jak anketa dopadne. Pouze jsem se pozastavil nad "přeformulováním otázky" redakcí ve prospěch odpovědi ne.
Autor: surge0nOdesláno: 03:23, 20.11.2008ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
...kalimero vysad uz ten praci prasok :D "preformulovani otazky redakci ve prospech odpovedi ne" ...tazka paranoja
Autor: KalimeroOdesláno: 03:29, 20.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
surge0n: Však pokud tu bude i ta původně zamýšlená anketa, tak v čem je problém?
Autor: surge0nOdesláno: 03:46, 20.11.2008ID: 513c3aNahlásit Vaultmasterům
aj keby nebola, nikto z pritomnych pre boha nema zaujem nieco ovplyvnovat cez formulovanie otazky do ankety :D ved to je smiesne, nie sme uz male deti
Autor: WencaOdesláno: 06:01, 20.11.2008ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Hra dobrá, docela mě bavila a poskytla mi téma pro pokec s kámošem, grafika a některé lokace byli imba, avšak rozlehlost, questy, vaulty, pustina, dialogy je jedno velké mínus, proto jsem dal NE a stojím si za tím, divný že hra 10let stará je lepši jak jeji pokračovani stary par dní ...
Autor: HerrerOdesláno: 07:56, 20.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Ta otázka není moc dobře položená...:-) Takhle nějak se ptal sir Humphrey Appleby Bernarda,když chtěl dostat očekávanou odpověď:-) Navrhuju,aby Kalimero založil blog a tam položil otázku "Je Fallout 3 na vyšší technické úrovni než jeho předchůdci?" Tak a budete to mít,vy zaslepenci;-)
Autor: HerrerOdesláno: 08:00, 20.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Rozhodně nesouhlasím s tím,že by F3 byl dál původním dílům než je Tactics. To už trochu smrdí...
Autor: DJOdesláno: 10:39, 20.11.2008ID: 429446Nahlásit Vaultmasterům
Dlho ocakavany Fallout 3 po niekolkodnovom intenzivnom hrani u mna sposobil jednu vec: vydoloval som z krabice zaprasene CD s Fallout 1 a uz druhy den sa opat po rokoch vynikajuco bavim. Samozrejme som nainstaloval nanovsi neofic. "patch 1.3.4" a tiez "Fallout 1 High Resolution Patch" takze to slape v 1280x1024 :-)
V ankete klikam na NE pretoze to s atmosferou a myslienkou hier Fallout 1,2 ma malo spolocneho. Pri hrani Fallout 3 vyslovene citim nepochopenie autorov, akoby vo vyvojarskom time povodne diely hrali iba grafici. Do buducna verim ze hraska komunita po vydani editoru vytvori napriklad remake F1,2 v 3D s povodnymi textami, popismi predmetov, questami a postavami co sa vryju do pamati a bavi nas to hrat.
Este raz teda dakujem F3 za to ze ma prinutil zahrat si o 12 rokov starsiu hru a uz sa tesim ako sa budem najblizsie tyzdne kralovsky bavit...
Autor: KalimeroOdesláno: 10:52, 20.11.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
surge0n: pak byla tato formulace určitě pouze velkou náhodou ;-) oni by to určitě neudělali záměrně. Nejsme přece malé děti :)
Autor: JaWOdesláno: 11:15, 20.11.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Trosku me zarazi, ze tady v komentarich neni ani jeden jediny clovek, ktery by vysvetlil proc hlasoval pro ANO.
Autor: moonfearOdesláno: 11:20, 20.11.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
protože se za to stydí :P
Autor: smejkiOdesláno: 11:58, 20.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Uživatel Ondřej před nějakým časem krásně napsal:

Kritici F3 hledají chyby na F3.
Zastánci F3 hledají chyby na kriticích F3.

Výstižné. Ještě jsem neslyšel erudovanou obhajobu devítkového nebo desítkového hodnocení F3.
Autor: smejki - to KalimeroOdesláno: 12:05, 20.11.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Otázka vždy musí být formulována tak, aby nebylo možné váhat s odpovědí, jinak ztrácí výzkum svou výpovědní hodnotu. Nevím zda se vyznáš v informatice. Odpovědí na jednu otázku ještě nemusíš získat definitivní informaci o stavu věci. Většinou se zřetězí několik otázek, které jsou různě provázané. Samozřejmě abychom se pohybovali v rovině informační logiky, je nejschůdnější typ otázek ANO/NE. Tato otázka je formulována dobře. Pokud by nebyla, převažovala by odpověď NEVÍM. Lidi mají zkrátka jasno. Obraz o názoru lidí si tedy budeš moci udělat až na konci výzkumu, kdy všechny otázky budou již položeny a odpovědi odkryty. Tak tu neřvi jak malej fracek!
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 12:53, 20.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
"Kritici F3 hledají chyby na F3.
Zastánci F3 hledají chyby na kriticích F3."

Výborný :D velice mě pobavilo. Opravdu to tak vypadá :)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 12:56, 20.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Moje odpověď je každopádně jasná: http://www.nma-fallout.com/forum/album_pic.php?pic_id=3367&sid=953f4a84b94caf9aefd9189b675851f1
Autor: ToxarOdesláno: 13:16, 20.11.2008ID: 5161bcNahlásit Vaultmasterům
ANO

Starý dobrý Fallout to bezpochyby není, ale v té otázce je jedno slovo - NÁSTUPCE - které ve mně vyvolává dojem, že bych hru měl hodnotit jako novou hru z Fallout prostředí. Ano ve hře je spousta bugů,chyb, nedodělků. Některé zmizí s přijdoucími patchi, jiné ne, ale hra je to na dnešní poměry rozsáhlá a zábavná. Rozhodně to mohlo dopadnout MNOHEM hůř.
Autor: RenardOdesláno: 13:39, 20.11.2008ID: 60cb08Nahlásit Vaultmasterům
Herrer - myslím, že Chicago je západnímu pobřeží blíž než D.C. :)

...jinak, tak mírumilovný Vault to tu byl. "Lidé" z pustiny zde hledali útočiště, které bylo na tomto území jediné. Dnes? Poutník se sem skoro bojí zajít. Na chodbách Vaultu je neklid. Neustále si jdou po krku zastánci a kritici "F3" a ještě by mohl někdo třetí, nezaujatý, přijít k úrazu. Jak je vidět, chybí zde trvdá ruka Správce [kdo říká, že ve Vaultech se uplatňuje demokracie, že? :)]. Co se na to vykašlat? Podat si s [upřímným] úsměvem [bez kudly za zády] ruce a poklidně se vrátit na své ubikace se svým názorem [protože právě ten váš názor, je přeci ten správný. Proč mít potřebu ho nutit někomu, kdo je evidentně přesvědčen o pravém opaku?]. Stejně se nikdy nikdo z vás v této věci neshodne [a neříkejte, že to taky nevidíte :)].

...a né že odpovědí bude plechovka předválečných fazolí rovnou do čela z obou stran :)
Autor: armyboyOdesláno: 13:52, 20.11.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Taková bouře a přitom jen ve sklenici vody...
Už by to měl někdo konečně rozseknout a ukončit ten nekonečný boj mezi příznivci a odpůrci Falloutu 3 - zkrátka je nutné k této hře přistupovat s tím že s původními Fallouty má společný jen název, nic víc.
Pro mě je byl skutečný Fallout 3 zaniklý Van Buren, tato hra si jen půjčila slavné jméno ale s legendárními předchůdci nemá skoro nic společného, je nutné k ní přistupovat a hrát ji jako jeden z mnoha klonů původních Falloutů, nikoliv jako nástupce.
Pokud si odmyslím ten název tak hra není špatná, dá se hrát a až bude za reálnou cenu, tedy někde kolem 500,- tak si jí i rád koupím origoš, do té doby vyjde pár opravných patchů a spousta modifikací a pak to teprve bude mít grády.
Zkrátka zapomeňte, že je to nástupce původních her a berte to jako fajn postapo hru, nic jiného to ani není.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 14:11, 20.11.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Renard, armyboy: [speech check failed] S tim si běžte za Následovníky apokalipsy. Tady se bude střílet ;)

Ne vážně, to je snad normální, že si lidi vyměňují své názory... nic zlého za tim nehledejte.
Autor: RenardOdesláno: 14:26, 20.11.2008ID: 60cb08Nahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma - :D sakra, ještě pár bodů na speech nějakou tu bublinku a třeba se zadaří :D

...jinak, čína s amerikou si taky "jen" vyměňovala názory, ale už v pokročilejší podobě :) ...mno a vznikl z toho svět Falloutu :) ...když už teda chcete vyměňovat své názory, tak ať to má aspoň grá[ná]dy! :) ...alespoň nebude nůďo a třebas z toho taky nakonec něco vznikne :)
Autor: HerrerOdesláno: 16:39, 20.11.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
DJ: Náročnej,ale skvělej nápad!
Autor: vilmaOdesláno: 18:19, 20.11.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
Mno nic. Odinstalovano. Smazano. Na todle nebudu mrhat casem. Skoda jenom toho litru za tu hru :-( Skoda no, ted aby clovek se smisenymi pocity cekal na dalsi pokracovani.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 18:49, 20.11.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
vilma:
Já se obávám, že nás v budoucnu nic lepšího nečeká vzhledem k tomu, jaký Bethesda slavý s Oblivionem a Falloutem 3 úspěchy. Není tady absolutně nic, co by je nutilo dělat lepší hry (resp. hry který by bavily mě), když tolik lidí víská, že jsou nejlepší a hází jim k nohám květiny... květáky... druhohorní přesličky a kanadský sekvoje.
Autor: moonfearOdesláno: 19:21, 20.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
tak to by se tam mohl nenápadně objevit i "holy hand grenade" ;)
Autor: NecromanckerOdesláno: 20:00, 20.11.2008ID: 618e5eNahlásit Vaultmasterům
moonfear: ta kokotinka střílející miniatomovky ti nestačí?
Autor: moonfearOdesláno: 20:21, 20.11.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
fatboy není stylový, není nad pythonovský svatý granát
Autor: JoJoOdesláno: 09:28, 21.11.2008ID: 611928Nahlásit Vaultmasterům
F3 není důstojným nástupcem F1 a F2. K tomuto názoru jsem došel poté, co jsem jako nůž máslem prošel na jeden zátah třemi supermutanty, deseti nájezdníky, dvěma yagi a obrovským radškorpionem v těsném sousedství tří netečných pochodujících bratrů oceli, obrněn pouze oděvem pocestného obchodníka a zatížen kromě jiného cca 250 brokovými náboji, 930 ks 5,56 mm, 2780 5mm, 120 raketami, 11 ks miniatom, 800 náplní plamenometu ...
Autor: DJOdesláno: 22:17, 21.11.2008ID: 429446Nahlásit Vaultmasterům
Po precitani vsetkych komentarov musim dodat ze naozaj netusim preco sa tu fanusikovia F3 tak rozculuju. Je snad jasne ze na tyhto strankach v akejkolvek ankete porovnavajucej F3 a predchdzajuce dve casti, F3 prehra. Stale verim ze tento web navstevuju vacsinou F1,F2 pozitivny ludia a vsetky taketo ankety budu podla toho aj vyzerat.
Skusim malu analogiu snad to mladsi ludia pochopia:

Je to akoby cerstvy fanusik -divak- prave vysly z kina po zhliadnuti filmu "Sedem Statocnych" prisiel na web dlhorocnych fanusikov filmu Akira Kurosawy "Sedem Samurajov" a zacal vykladat aky je film "Sedem Statocnych" uzasny a skvely, kolkym ludom sa paci, ake obrovske komercne uspechy zozal atd. Jednoducho "nepochopenie" toho co tych par ludi, fanusikov cernobieleho filmu "Sedem Samurajov" povazuje za atmosferu, pribeh, herctvo, spracovanie a nikdy nepochopia ze "Sedem Statocnych" je iba komercne obslahnutou kopiou, ktorej produkcia isla cisto v zabehnutych ekonomickych vzorcoch "investovat-zarobit".

Je to analogia ktora je v kniznom a filmovom priemysle absolutne bezna, nebudem tu teraz vymenovavat nespocet dalsich titulov.
Tymto chcem na zaver taktiez dodat, ze za par rokov (desiatok) moze byt samotna hra F3 oslavovana ako kult, a mnozstvo ludi nemusi ani tusit ze nejaky F1,F2 existovali, pripadne ze ich myslienky a svet su originalne, vynimocne a pre vela inych ludi su prave tie kultovne, ale to nase deti a ich deti asi nepochopia, zvlast ked pri recenzii na Fallout 5 bude brany za vzor Fallout 3 :-)

Podobne ako by som tu polozil otazku ze kto z vas videl vyssie spominany film "Sedem Samurajov", pripadne kto si po zhliadnuti Siedmych Statocnych alebo precitani recenzie uvedomil ze tu bolo "NIECO PRED TYM", nieco voci comu je tento westernovy americky kasovy trhak iba ubohou a plytkou kopiou...
Autor: DrogOdesláno: 13:02, 22.11.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Teď nedávno jsem měl možnost to poprvé v televizi shlédnout. A máš recht, sedm samurajů mě dostalo svou hloubkou, moudrem, a uvěřitelnosti nečernobílých charaktérů, a zatímco film sedm statečných mě nikda nezaujal, tak tenhle počin jsem, přes svou délku, dokoukal s hubou dokořán, prostě nádhera. ( a to jsem donedávna japonske filmy nesnášel)

Takže je to tak - Fallout 3 není nic víc než pouhopouhým "remakem" za kterým stojí firma, která nemá na to stvořit svět uvěřitelný, inteligentní, a zároveň zábavný. Je to jen špatná hra čerpajicí s uspěchu předchozích dvou dílů.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.