.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ještěr, 2008-12-11 18:30:00, ---

Ještěrky se také střílejí

Vážené čtenářstvo, rozhodl jsem se dnes ventilovat takový "nápad", který ve mě zrál už dlouho - po více než 2 letech práce pro Vault končím s pravidelným přispíváním pro "Brahmínku" a odcházím si tak válet šunky mezi neaktivní Vaultmastery. V prvé řadě tak činím z důvodu, že mě daná (samozřejmě neplacená) práce již neuspokojuje, nebaví. Budoucnost značky Fallout v rukou Bethesdy mě nezajímá, nechci nadále sledovat ono plýtvání, kdy se brilantní myšlenka s enormním potenciálem dostává do rukou kreativně průměrného, arogantního kolektivu. Krach BIS a jemu podobných studií považuji za nezvratný fakt toho, že herní průmysl není zdravý a rozhodně to není něco, nač bych se měl nebo chtěl v nejbližších letech upínat.

Pokud bych se měl ohlédnout za sebe, kromě zábavy si cením hlavně nabyté pozornosti a s tím souvisejího "portfolia" kontaktů na schopné lidi, které jsem často tak kriticky potřeboval pro "své" FOBGE. BGE jako takové samozřejmě nekončí a u jeho aktualizací (už se jedna taková peče, resp. louská do EN) se budem tu a tam nadále setkávat. Mrzí mně naopak, že jsem fungoval vždy spíše jako hasič a ne jako "jeden z mnoha aktivních psavců" - což se krutou smrtí Jiřího Šťovíčka mimochodem asi nezmění - že jsem nestihl pořádně si zaaktualizovat s dnes již monumentálně neaktivním a řádně nemrtvým kolegou Petruschkou, jehož momentální žblebty, tvářící se jako pravidelné aktualizace, jsem měl rád, a že jsem nechytil "předvanburenovské" období.

Je to sice teatrální a kurevsky patetické, ale... teď hezky ťapkám za ním. :-)


Děkuji Dingovi, že mě dostal k Falloutu, když tenkrát do školy přitáhl krásně pomalované levelí cédéčko s Falloutem 2 se slovy "tohle je nej hra, grafika hnusná jak prdel, ale těch možností...". Dále - kromě ostatních VM? - děkuji mj. Aranelce, Fetařinkovi, Fuzzimu, Ghostíkovi, Harleyovi, Hnojovi, Janu Doležálkovi, Kuřeti, Luboru Kasalovi, Mad Eyemu, Přebralovi, Zobovi, Zruudovi a mnoha dalším lidem, kteří se mi v rámci Falloutu přičůrali do života a mě s nimi bylo (a je) dobře. Pokud máte někdo vážný zájem vesele si vaultmasteřit za mě, ozvěte se jednomu z kolegů anebo poctivě makejte na novinkách.

KKTHXBYE!
Sdílet na Facebooku
Autor: evženOdesláno: 19:58, 11.12.2008ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
Fanatický odpůrce Falloutu 3 a Bethesdy končí svou činnost... No, mně tedy chybět nebudeš. Netvrdím, že Fallout 3 předčí předchozí dva díly, ale místo toho, abychom byli rádi, že nějaké pokračování vůbec vzniklo, tak se tady handrkujeme o to, jestli je důstojné nebo ne. Vzpomínám si, jak mi bylo po zrušení Van Burenu, opravdu mi nebylo příliš do řeči, byl jsem z toho nešťastný. Myslel jsem totiž, že žádný Fallout už nikdy nevznikne. Bethesda udělala jen to, co by udělal každý dobrý obchodník - koupila slavnou značku, kterou Interplay kvůli svým finančním potížím musel nechat u ledu. Že se při tvorbě F3 populisticky neřídila tím, co psalo pár ukřičenců na jejich fóra a udělala hru po svém? To bylo jedině rozumné, jinak by to dopadlo, jako když pejsek s kočičkou vaří dort. Jak říkám, mně pan ještěr chybět nebude, snad sem konečně bude psát místo něj více někdo, kdo je ochoten respektovat i odlišné názory.
Autor: smejkiOdesláno: 20:03, 11.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
See ya! Thx for all
Autor: K.Odesláno: 20:18, 11.12.2008ID: 516346Nahlásit Vaultmasterům
So long and thanks for all the fish
Autor: FreemanOdesláno: 20:27, 11.12.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ
Autor: RaabOdesláno: 20:27, 11.12.2008ID: 6f981cNahlásit Vaultmasterům
Tak tomu rikam husty clanek
Autor: FreemanOdesláno: 20:32, 11.12.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
4 evžen - jen kus vola může říci, abychom nepomlouvali Fallout 3 jen proto, že vyšel! To mám bejt rád, že vyšla sračka se jménem Fallout 3 a kuli tomu ho mít rád nebo co?
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 21:31, 11.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Ještěr:
Nj, nedivím se ti. Mě chybět nebudeš, protože tě mám na ICQ a vim, že se na tebe vždycky můžu obrátit s blbim dotazem ;)
evžen:
Jé, ty si kokot.
Autor: vilmaOdesláno: 22:16, 11.12.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
nj evzen, asi mistni trouba, tomu bych nedal radX ani kdybych jich mel plnej batoh a jemu se uz loupalo maso od kosti.
Autor: ToxarOdesláno: 22:16, 11.12.2008ID: 6f6f7aNahlásit Vaultmasterům
Ratmamahatma: Ne ty jsi kokot.

Ještěre- co si budeme nalhávat. Tebe taky nemám v oblibě, ale díky za to, co jsi tu pro valut dělal. Bylo toho asi hodně. Měj se a hodně úspěchů v životě.
Autor: pesusOdesláno: 23:26, 11.12.2008ID: 7eb3b2Nahlásit Vaultmasterům
další co odpadá-ani se nedivím no tak ať se ti daří
¨"smrk,smrk"
Autor: SetoOdesláno: 00:50, 12.12.2008ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Musim priznat ze s jesterem kompletne souhlasim.

Ano, patrim mezi lidi kteri Fallout 3 pomlouvaji. Neverim ze je to dustojne pokracovani a byl bych radsi kdyby vubec nevyslo. Na druhou stranu musim rict ze jsem tu hru doporucil uz asi deseti lidem. Protoze vim ze jim o Fallout nejde a bezmyslenkove nasili je bude bavit. Takovych lidi je tady spousta. Nerikam ani za Fallout 3 je spatna hra, to urcite neni. Rikam ze Fallout 3 je spatny Fallout.

Vyvoj situace nas vsechny poznamenal. Vubec se nedivim ze ho prestalo bavit porad kecat o tom, co Bethesda s falloutem dela (viz novy pseudo-datadisk zamereny jeste vic na akci). Uprimne doufam ze najdes uspokojeni v necem jinem.

Ja osobne jsem se vydal za realitou. Studuju ted jaderne inzenyrstvi, ucim se jak stavet a udrzovat jaderne kryty. A pri tom vsem porad hraju Fallout.

A uprimne ani nevim jestli jeste verim ze nekdy vubec vyjde dustojne pokracovani. Ale jednu vec vim jiste - za zadne zneuzivani jmena Fallout nikdy sve penize nedam.

Tak tedy jestere hodne stesti, at uz te tva pout pustinou zavede kamkoliv...
Autor: KalimeroOdesláno: 01:56, 12.12.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Proč by měl být evžen kokot? Nemylíš Ratmamahatmane, že takový hezký hanlivý označení by sis mohl odpustit, když pourušuješ vaše vlastní pravidla?
On prakticky jen řekl to co řekl sám autor článku. Nemá cenu aby tu byl někdo, komu se současný stav falloutu nelíbí a pouze ho tu hanil. Nebo na tom je něco produktivního? V takovém případě by to pak byl antifallout web :)
Šak pokud vyjde FO a bude dobrý, tak se třeba vrátí a bude kvalitním readaktorem jako kdysi.

Nechápu proč se do ostatních pořád navážíte. Jsme vaši čtenáři a občas se chováte jako hovádka.
Autor: Smejki - to KalimeroOdesláno: 02:33, 12.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Jen bych rád připomněl, že nejsi čtenářem Ratmamahatmaovým, Freemanovým ani vilmovým, protože ti jsou opět jen zdejšími čtenáři. Že tu najdeš svoje odpůrce, neznamená, že tu nejsi vítán.

Ovšem mě osobně také evženův koment připomíná spíš plivanec a poměrně tuctovou a chabou racionalizaci neutěšené situace okolo falloutí značky. Tím druhým ať se klidně presentuje, ovšem to první nepatří do úst/na klávesnici slušného člověka.

"Nemá cenu aby tu byl někdo, komu se současný stav falloutu nelíbí a pouze ho tu hanil. Nebo na tom je něco produktivního? V takovém případě by to pak byl antifallout web :)" mohu s tebou jedině souhlasit. Avšak s tím rozdílem, že to klidně cenu může mít.
Autor: sockaOdesláno: 03:08, 12.12.2008ID: 7eb416Nahlásit Vaultmasterům
škoda, přijde mi, že s vydáním F3 nepřišel na Madbrahmin rozkvět, ale úpadek. :(
Autor: moonfearOdesláno: 08:21, 12.12.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
GL HF ještěre, snad se najde někdo kdo má rád fallouty a ne rádoby bethesdí slátaniny a zastoupí tě tady.

F3 nepřinesl ani tak úpadek na VŠB (nemám tuhle zkratku rád, dycky si vzpomenu že musím na báňskou dodělat zakázku), jako spíš oddělil zrno od plev a rozdělil návštěvníky na dva tábory, lidi co mají rádi příběh a možnosti falloutů, a na lidi co chtějí grafiku a lítající končetiny. Lepší už to nebude. Jinak se taky hlásím k těm co fallout pohřbili, bethesda mě přesvědčila, že od nich už si žádnou hru nekoupím.

Jo a evžen ? Na valašsku říkáme "to je chuj, jak ten muj"
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:23, 12.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Pokud někomu nebylo jasné, proč je podle mě evžen kokot tak vězte, že mě nasral tímto:
Ještěr se tu v dobrém se všemi loučí. První odpověď kterou dostane je od nějaký hrušky která ho nazve fanatikem. Docela ironie - lidi, kteří se tu drahně let starají o vault jsou prohlašování za fanatiky a kdejakej přivandrovalec z kokotlandu se teď prohlašuje za "toho pravého ukázněného fandu série". Joudové jako Kalimero sou dokonce tak mimo, že mě považují za jednoho z moderátorů vaultu.. ehm ehm. Ale hlavní věc která mě naštvala je, že tu evžen zase zbytečně otevírá nekonečný téma F3 coolhra/F3 necoolhra, aby se tahle diskuze zase jednou mohla proměnit v žumpu. Nemůžete prostě pro jednou někomu nekecat do jeho důvodů a slušně vzdát hold jedné z nejvýznamějších osobností falloutovské scény?
Ještěre, myslim, že odcházíš právě včas...
Autor: PsychoPOdesláno: 09:32, 12.12.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
Well... GL...

Tak nějak mám pocit, že někteří lidé nepochopili, proč Ještěr napsal právě to, co napsal...

Odpověd' se skrývá v jediné větě, narážející na Fallout 2: "grafika hnusná jak prdel, ale těch možností..." ... jak ovlivnit příběh, vytvořit a hrát za postavu, plnit úkoly... atd atd atd

Co si budeme nalhávat. Přepracováno na Fallout 3 to je: "grafika tak průměr, ale těch možností..." ... jak rozmasakrovat všechno, co ti přijde do cesty - roboty, lidi, šváby, škorpiony, mutanty, mutovaný krysy, vojáky co vypadaj jak roboti, mutovaný ja-nevim-co-to-je-asi-kompost a ty woe tam jsou hadry, co ti zlepšujou skilly! A můžeš si skládat vlastní zbraně! A je tam několik morálních dilemat! A představ si, že je upě grupa lidí, co to právě kvůli tomuhle nesnáší, protože, to je upě mrdlé na kokos, říkají, že to je v mnoha aspektech setsakramentsky horší, než předchozí díly...

Čím to asi bude?

F2 - F3
2 - víc zbraní
2 - víc questů
2 - delší herní čas (pokud se někdo poctivě snaží plnit co jde) VERSUS 3 - herní čas nahnán cestováním po mapě
2 - kvalitní IZO a nadčasové mluvící hlavy VERSUS 3 - 3D grafika a brutální efekty

To už radši Fallout Tactics. Třebaže už ten je hodně na hraně a s falloutem ho spojuje hlavně herní svět. A chybí mu ty krásné dialogy.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 10:05, 12.12.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
PsychoP:
Obávám se, že timhle ničemu moc nepomůžeš ;)
Autor: KeinOdesláno: 10:58, 12.12.2008ID: 42e396Nahlásit Vaultmasterům
Já osobně jsem si už zvykl, že oficiální pravý Fallout už prostě existovat nebude a "rádoby" odborníky na Fallout typu Toxar nebo Kalimero už ignoruju, je jasné že vůbec nemají páru o čem Fallouti jsou, jsou to prostě masoví hráči a tohle nikdy nepochopí...popravdě moje záchrana snad jednou vystoupí ze stínu v podobě BGE nebo RESSu ( - opravdu Ještěre doufám, že BGE doděláte... ) a co se týka Falloutu 3 ?? musel by na něj vyjít kurvažemegamod abych ho začal hrát...

P.S: Toxar je gay
P.S2: Kalimero smrdí
Autor: TomOdesláno: 11:21, 12.12.2008ID: 4308b0Nahlásit Vaultmasterům
Viz evzen. Pokud zde probehnou zmeny k lepsimu, budu jen rad a zacnu sem snad opetovne chodit. ;-)
Autor: Wenca - RadiawOdesláno: 11:31, 12.12.2008ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Děkuji Dingovi, že mě dostal k Falloutu, když tenkrát do školy přitáhl krásně pomalované levelí cédéčko s Falloutem 2 se slovy "tohle je nej hra, grafika hnusná jak prdel, ale těch možností..."

// takový začátky měl asi každej :-D
Autor: TomOdesláno: 11:39, 12.12.2008ID: 4308b0Nahlásit Vaultmasterům
Kazdopadne dekuji za to co jsi dokazal. ;-)
Autor: KalimeroOdesláno: 12:17, 12.12.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Smejki: :) tak to jsem přestřelil, myslel jsem že psal články či novinky. Měl sem pocit že jsem ho několikrát viděl jako autora.
Nemyslím si, že jde o to co napsal evžen. Nepřipadá mi že by nějak znevažoval jeho dosavadní práci. To si nedovolí snad nikdo. Jen zopakoval to co bylo psáno v článku. Problém je v tom že je tu každej na jehlách a že tu nejsou normální diskuze ale samý hádky. Otvírat tu zapečetěnou diskuzi cool necool nemusel. To je pravda.

Každopádně pokud chcete nějak začít zvedat uroveň diskuze, tak nemyslím že by tyto příspěvky
"P.S: Toxar je gay
P.S2: Kalimero smrdí"
měli větší iq a slušnost než je tu povoleno. Pokud tu budete nechávat takovej odpad, není se čemu divit že je diskuze taková jaká je. Neberu Kainovi že má jiný názor a že víc sympatizuje s redakcí (byť ne celou) ale jedou tu máte pravidla tak je hlídejte.
Autor: KharkowOdesláno: 12:18, 12.12.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Viz.: socka
Autor: smejki -to kalimeroOdesláno: 13:23, 12.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ratmamahatma a jiní pouze použili novinkovač (viz. "pošli novinku" na pravém panelu). mužeš to dělat téže. požádej si o vaultmasterství :-) zapálenec pro f3 by se nám hodil ;-). ted je tu fakt málo lidí na moderování všeho. bohužel se obávám, že žádný příspěvek neporušil vystavená pavidla diskuse. obsahují sice vulgarismy, ale je k nim vždycky přihozeno něco, co nejde považovat za zcela přízemně primitivní. a části komentů se mazat nemohou... to by pak ztratily svůj význam. druhá možnost je úprava pravidel :-). ale myslím si tohle je svobodný web (v područí chlastu a vaultmasterů). a nic se nestatne, když se tu do sebe občas dva geckoni zakousnou ;-)
Autor: LordusOdesláno: 13:27, 12.12.2008ID: 41d15cNahlásit Vaultmasterům
Ja s evzenem souhlasim. Od Jestera se nedal najit skoro zadny clanek, kde by se snazil o objektivni pohled na tu hru. F3 neni zadna sracka... vysoke hodnoceni recenzentu, fanousku i ortodoxnich fanousku na zdejsim foru je tomu dukazem.

Vite co je v zivote nejsnadnejsi? KRITIZOVAT. To umi kazdy, opravdu kazdy, ale neco tvorit, hledat pozitiva i ve vecech, ktere nejsou primo idealni, to uz je mnohem mnohem tezsi.

Jester byl extrem, notoricky kritik, jehoz zapsklost fuci F3 a bethesde prameni nikoliv ze samotneho hrani hry, ale jiz davno pred jejim vydanim si NASEL duvody proc nebude mit F3 rad. Jester je takovy Rath fallouta 3. Ale abych vuci nemu nebyl jen kriticky, tak to, ze umel odejit a zduvodnit to, tak to mu dle meho nazoru zvedlo kredit. Kdyby totez umel i zminovany hejtman a odesel z politiky.
Autor: bbOdesláno: 13:52, 12.12.2008ID: 6fbe64Nahlásit Vaultmasterům
2PsychoP
Co sa týka brutálnych efektov, tam podla mna stare diely maju navrch. Videl si napr. vo Falloute 3 tie srandovné animácie ked sa po zásahu plazmovou zbranou protivník roztecie na tekutinu? Alebo tie zartovne animacie po zasahu energozbranou. Alebo to brutalne trhanie kusov masa po zasahu normalnou zbranou? Nic z toho v trojke nie je.
Autor: smejki - to bbOdesláno: 14:00, 12.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
nutno dodat (v jistém smyslu), že nic jiného v trojke nie je :-)
Autor: LordusOdesláno: 14:07, 12.12.2008ID: 41d15cNahlásit Vaultmasterům
ty vole, ja jen ziram.. co treba toulani pustinou, prozkoumavani starych civilizacnich vydobytku, atd.. to ze tam neni? vsem ortodoxnim kritikum doporucuji jednou vrelou radu: vyspete se s nekym, pak vas pohled na svet bude trosku jiny.. Jester to udelal a radeji se na kritiku F3 vykaslal a ted si uziva jinych pozitku (aby potaji, za zatazenymi roletami, uprostred noci, vylepsoval lockpick skill sveho F3 avatara na 100 procent aby mohl otevrit vsechny bedny).
Autor: lordusOdesláno: 14:19, 12.12.2008ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
toulání krajinou, jo to tam je, osekané a zjednodušené oproti starým falloutům.

spíš ty by ses potřeboval vyspat s někým, já na to mám manželku, ty asi jen svýho křečka co ?

napiš mi jedinou věc kromě grafiky ve které F3 vyniká nad předchozími díly.
Autor: KeinOdesláno: 14:23, 12.12.2008ID: 42e396Nahlásit Vaultmasterům
Lordus: jaká genialní dedukce založená originálních argumentech...achjo a takoví lidé hrajou fallout...
Autor: Tom9kOdesláno: 14:45, 12.12.2008ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Tak jestli odcházíš tak teda dík za vše, co jsi zde udělal.
Autor: smejki - to LordusOdesláno: 14:45, 12.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
nadsázka ti nic neříká?
Autor: El ChecoOdesláno: 16:30, 12.12.2008ID: 60f0f0Nahlásit Vaultmasterům
Škoda byl to dobrej Vaultmaster určitě to bude pro brahmíny ztráta.Hodně štěstí do jiného počínání.
Autor: vaultmanOdesláno: 16:44, 12.12.2008ID: 421f14Nahlásit Vaultmasterům
Lordus:
Ja s evzenem souhlasim. Od Jestera se nedal najit skoro zadny clanek, kde by se snazil o objektivni pohled na tu hru. F3 neni zadna sracka... vysoke hodnoceni recenzentu, fanousku i ortodoxnich fanousku na zdejsim foru je tomu dukazem.

:D......:D ....... :D (dovolte se mi jeste zasmat) :D

:D

A jó, tak nekdo mi rekne ze je to súper dúper, naky vypatlany recenzenti kterym prachy nesmrdej mi to taky reknou, Todd mi to rekne, a vubec vsichni to rikaji! Ty brdo to fakt bude bomba. Neni mozny aby to nebylo tak husty! Vsichni to rikaji tak to bude pravda!
...
Hochu, nebo pane... kdyz takle berete vse ve vasem, zivote tak to vam preju hodne zabavy. (nejspis neco na spusob 20:00 nova/joj, naka super reality show nebo nejnovjejsi nejnamakanejsi NFS....)

Holt, plebs se musi nažrat.

PS. Doufam ze si konecne nekdy zahraju BGE. A F3 by mohl byt spravny impulz do zivota modu na starej Fallout. Vsecho spatne je k necemu dobre.
Autor: chiquitaOdesláno: 17:39, 12.12.2008ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Sbohem Ještěre, budeme tě postrádat (většina).

Jinak když už je řeč o modech, vyšel G.E.C.K. - kdo z vás se do toho pustí?
Autor: JeštěrOdesláno: 19:43, 12.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Diky, diky, diky. Koukam, ze mam malem tolik fanousku co Freddie Mercury, kdyz se loucil se svou laskou. Ale jen malem. ;-)

Negativni ohlasy me netrapi. Beru je. Byl jsem primy, palicaty, "svuj" a takovi lide vzdy budi dvojsecnou pozornost. Jinak to proste nejde. Jester jaksi zil ponekud jinym Falloutem, nez si vy, newcomeri, zpravidla pamatujete.

Pokracujici flame je pro me dalsim signalem, ze jsem se rozhodl dobre a vcas. V tomhle prostredi ja bych nebyl rad...

Tak, a ted jsem relativne volnej (Quake 3 letel jako ztrata casu z HDD taky) a na rozcesti, ready prijmout neci vyzvu, coz je uzasne. Ktera to bude? :-)
Autor: JeštěrOdesláno: 19:45, 12.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Ratmo, Smejki - vyhledejte si mne prosim na ICQ. pokud mate koule a trochu volneho casu, neco pro vas mozna mam. :-)
Autor: FlaškavodpivaOdesláno: 20:26, 12.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
inu škoda, zde i na tiscali jsem měl tvé články, novinky atd. velmi rád
Autor: michalOdesláno: 21:22, 12.12.2008ID: 430b66Nahlásit Vaultmasterům
Pravoverní priaznivci Falloutu si nenechajú ujsť príležitosť kopnúť si do ľudí s iným názorom. Konieckoncov, prečo nie, veď je to fanstránka o Falloutoch, tu je to vlastne ok a nikomu to nevyčítam. Ale väčšina z nich reaguje prehnane a útočí aj pri tom najmenšom náznaku nesúhlasu.

Prečítajte si evženov príspevok poriadne - on netvrdí, že F3 je cool hra, proste je rád, že nejaký Fallout vyšiel.

Príbeh F3 by som ako o moc slabší v porovnaní s F1 a F2 nevidel. Už to tu niekto dávnejšie písal, ale zrekapitulujme si to: F1 - nájdi vodný čip, F2 - nájdi GECK, F3 - nájdi otca. To je základná dejová linka - v čom sa teda líšia?

"toulání krajinou, jo to tam je, osekané a zjednodušené oproti starým falloutům"
- dovolím si nesúhlasiť. Túlanie sa krajinou v F1 a F2 nebolo - klikol si na mape sveta a zastaviť ťa mohlo len random encounter a tam si toho veľa nenatúlal. Mňa túlanie sa krajinou F3 baví (oveľa viac ako akýkoľvek F3 interiér) - vyliezť na kopec, rozhliadnuť sa a vybrať sa k nejakej zaujímavosti týčiacej sa v diaľke - to je fajn. V tomto má (IMHO) F3 navrch, atmosféra potuliek je lepšia ako u predchodcov.

Ja osobne sa neradím k fanatickým priaznivcom prvých dvoch Falloutov, som "len" vášnivý a vďačný fanúšik. Tiež som oba diely dohral nespočetne veľa krát s mnohými rôznorodými postavami a vždy to bolo super. Náramne ma bavil aj Fallout Tactics, tiež som pokoril na viac spôsobov, vrátane melee character na Tough Guy. A baví ma aj F3, ale už to nie je ono. Moja prvá postava je zameraná na chladné zbrane a zrejme si F3 zahrám ešte raz ako sniper. Ale tretíkrát sa k nemu už asi nevrátim. Napriek tomu tvrdím, že to nie je zlá hra, len jej chýba aspekt znovuhrateľnosti.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 22:27, 12.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Michal:
Já nevim Michale jestli jsi četl těch milion diskusí které předcházeli téhle. Pokud ne, nedivím se, že zdejší poměry shledáváš podivně vyostřenými. Jde o to, že zde každý návštěvník vaulta "a jeho pes" vyjádřili své názory již mnohokrát a mnohokrát četli argumenty ostatních návštěvníků vautu. Co se týká mě, nemám už moc sílu stále konstruktivně argumentovat o tom samém a myslím, že to je i případ většiny ostatních co se vyjadřují zkratkovitě ve smyslu "****** smrdí" :) Já osobně už se tady k většině příspěvků se kterými nesouhlasím nevyjadřuji. V případě evženova příspěvku je to však o něčem jiném - tam mi vadila hlavně nemístnost jeho výlevu k téhle aktualitě, čert vem jeho názory na F3.
Autor: TrevizeOdesláno: 22:54, 12.12.2008ID: 41f73cNahlásit Vaultmasterům
Tak hezky ťapkej, Ještěre...
Snad neskončíš na špejli :-)
Autor: ArmyboyOdesláno: 23:23, 12.12.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Tak ještěre, díky za práci pro VŠB a doufám že sem občas nakoukneš a nějakou tou novinkou přispěješ :-).
Jak zpívá geniální Freddie Mercury - Show must go on a je jedno jestli s Ještěrem nebo bez něj, nikdo není nenahraditelný a já věřím že se dříve nebo později objeví takhle aktivní vaultmaster a celý web zase pojede dál dokud nezačnou z nebe místo kapek padat bomby které asi už navždy umlčí svět a tedy i internet...
Autor: BerryOdesláno: 23:25, 12.12.2008ID: 614230Nahlásit Vaultmasterům
snad si zase najde cas na spamovani fora
Autor: NecromanckerOdesláno: 11:22, 13.12.2008ID: 8df45aNahlásit Vaultmasterům
evžen, Toxar, Kalimero, Tom a Lordus jsou gayové, pravidelní návštěvníci čokotunelu od Todda Hownarda a kvalitní budoucí voliči ČSSD.

Nebudu říkat sbohem Ještěre, bo já vím, že ty nás nikdy skutečně neopustíš. A i když mě asi nemáš moc rád, tak mi tady tvoje články budou chybět. :)
A pohni už s tím BGE, hernajz. :) Ale počkat, Lordus říkal, že ty vlastně umíš jen kritizovat a nic nedělat, tak nic no. :D
Autor: NecromancerOdesláno: 14:25, 13.12.2008ID: 42950cNahlásit Vaultmasterům
Necromancker: kecat umi kazdy
Autor: byFOdesláno: 18:11, 13.12.2008ID: 42bb5aNahlásit Vaultmasterům
Do ještěra se nenavážejte, nebo jednou dodělám Fallout Online!(přece si nemyslíte, že se to Interplayi nakonec povede :)

Dík za dobrou práci!
Autor: KeinOdesláno: 00:28, 14.12.2008ID: 7080ecNahlásit Vaultmasterům
No kichale víš ale to začli ppříznivci F3 nadávat na odpůrce a kritizovat jejich názory takže za tyhlě šarvátky může jiná strana...

jinak sám si předvedl proč se ti F3 tak líbí - přesně to je ten rozdíl mezi "námi" a "vámi" ostatní lidé mají jiný názor
Autor: smejki - to evženOdesláno: 01:11, 14.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Ted jsem si to ještě jednou přečet... doufám jen že ses v následujcí větě jen špatně vyjádřil: "Že se při tvorbě F3 populisticky neřídila tím, co psalo pár ukřičenců na jejich fóra a udělala hru po svém?"

Podle mě se naopak Bethesda chová setsakramentsky populisticky. Jde na ruku mase a vytváří nemastné neslané kompromisy (byť v dnešních podmínkách poměrně kvalitní) ve vidině jediného - vlastního profitu. Je jasné, že Bethesda jako firma musí na své hře vydělávat, ale jako vlastníci doslova umělecké značky a tvůrci jejího pokračování by měli mít za cíl i věci jiné. Vydělat se povedlo i Bioshocku a ten má setsakramentsky velkou přidanou hodnotu (jak na poměry dnešní tak na poměry historické). O aroganci Bethesdy (jakou zmiňuje jěštěr) svědčí především nedostatek pokory a úcty. Na vlastním fóru, ne že by jen dělali reklamu vlastnímu produktu, ale doslova se chvástají dokonalostí svého díla. Taková cesta vede do pekel (ať už to lze chápat jakkoliv). A já silně pochybuji, že, pokud Bethesda svůj přístup nezmění, bude na ní někdo za 10 - 20 let vzpomínat jako na tvůrce geniálních nadčasových her. Fallout 3 je bezesporu sezonní hit. A myslím, že si to jako hra zaslouží, nikoliv však značka Fallout. Už Interplay začal svou nejslavnější značku kurvit. A jak to dopadlo? Lidé velebí padlé studio Black Isle a mnoho jich Interplay proklíná dodnes.
Autor: Feťařinka6Odesláno: 16:20, 14.12.2008ID: 33a27aNahlásit Vaultmasterům
Sbohem lizárde. Byl jsi nejlepší vaultmasturbátor na madbráhmině. Ať se daří a ať Tvá moč nezaschne a ať tvá sestra je méně gay.
!!99
Autor: Feťařinka6Odesláno: 16:21, 14.12.2008ID: 33a27aNahlásit Vaultmasterům
Mimochodem, kdo sem napíše jako další, jeidiot!!49.
Autor: NecromanckerOdesláno: 21:14, 14.12.2008ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Plně souhlasím s Fetařinou. Se všemi jeho názory!
Autor: nosiOdesláno: 00:53, 15.12.2008ID: 41d1beNahlásit Vaultmasterům
Neeeeeeeeeeeeeeeeeee :-/

Co je to fallout? :-D
Autor: SetoOdesláno: 01:15, 15.12.2008ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
to nosi: Jidlo
Autor: chekotayOdesláno: 12:31, 15.12.2008ID: 70a8c6Nahlásit Vaultmasterům
Za Ještěra může Ding0? Vědět to dřív, tak ho praštím ocelovou šavlí, ne jekorovou! :-D
Tož práci čest a nebuď líná veš - přijeď někdy na sraz, cype! ;-)
Autor: PsychoPOdesláno: 17:36, 16.12.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
2bb: Heh... Není... Ale na druhou stranu bylo F1 a 2 omezené na několik málo efektů, potažmo:

odstřelení kusu žeber s kusem ruky, vystřílení cedníku do hrudního koše, odstřílení téměř poloviny těla, rozprášení těla na kus nohy, ruky a hlavu, okamžité spálení, pobíhání hořící mrtvoly, roztečení se, přeříznutí vejpůl, a několik další pro nehumanoidní rasy.

Jenže to bylo vynuceno tím, že to nebylo myšleno jako hra pro děti, protože to bylo dost oddálené od pozorovatele a protože to i v izu nevypadalo tak nechutně, jako ve F3, když si najdeš nájezdníka, kterému za zády visí kus trupu bez končetin, pod kterým je kaluž krve, ta z nájezdníka uděláš krvavou kaši a pak to ještě nožem rozsekáš na malé kousky. A pak jdeš s klidným svědomím dál, kde míjíš další a další mrtvoly pověšené na zdech, křížích, ze stropu dolů a dál masakruješ a díváš se, jak lítaj končetiny a...

Ve F1 a 2 mi to kupodivu nevadilo. Nevypadalo to tak... úchylně.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.