.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2009-05-11 08:06:49, Kalimero

Fallout 3 Broken Steel - recenze na Tiscali

Dnes vyšla na Tiscali Games recenze na zatím poslední stažitelný přídavek pro Fallout 3, Broken Steel s celkovým hodnocením 7/10. Citujeme:

Příběh navazuje na konec Falloutu 3, odehrává se dva týdny po velkém finále a závěrečné animaci. Outro zůstalo nezměněno. To je výhoda pro nové hráče, kteří se nemusí bát, že by jim instalace přídavku odřízla kousek hry. Na druhou stranu, i když se scénárista snažil, jak mohl, návaznost závěru Fallouta 3 a úvodu Broken Steel maličko skřípe.

**********

Broken Steel byl očekáván nejen pro nový příběh, ale i změny vlastností, které mnoha hráčům pily krev. Možnost pokračovat i po dohrání hlavní dějové linie je nejpříjemnější změnou. Na druhém místě je navýšení maximální levelu z 20 na 30, který déle motivuje k hraní a pěstování virtuální postavy.

**********

Ze všech tří dosavadních přídavků je tento nejrozsáhlejší a nejdelší. Dohrání vezme 8 až 10 hodin. A opět projdete mnoho nových exteriérů a interiérů, které nejsou pouhou recyklací starých modelů a textur. Až si říkám, jestli si Bethesda nenakládá příliš velká sousta. Vydávat v rozpětí šesti týdnů přídavky, které délkou dosahují některých plných her, nemůže dopadnout bezchybně. Obzvlášť v tak rozsáhlém a volném světě.

**********

Krabicové verze prvních dvou rozšíření Fallout 3 (Operation Anchorage a The Pitt) v ČR lokalizuje Cenega Czech a vydá je na začátku června za 599 Kč, což ale ještě čeká na potvrzení výrobcem. Tento třetí (Broken Steel) a zatím neoznámený čtvrtý přídavek by později letos měly následovat v další krabicové kompilaci.


Celý článek naleznete zde.

Osobně bych tento útvar nenazýval recenzí ani v těch nejdivočejších a nejvlhčích snech. Takovouto "recenzi" by dokázal napsal kdokoliv jen na základě informací, které se válí na internetu. Doufám, že plnohodnotnou recenzi přeci jen někdo napíše. A kdo jiný by to měl být, než ten, pro koho je hraní Fo3 a jeho přídavků velká zábava. Kalimero?

Sdílet na Facebooku
Autor: ReeveOdesláno: 11:55, 11.5.2009ID: 618fe6Nahlásit Vaultmasterům
trosku offtopic ale v the pitt funguje divne obchodovanie - pokial chcem za tovar nejaku sumu , odkliknem ale nepripocitaju sa mi ziadne money - tovar samozrejme zmizne :)
Autor: smejkiOdesláno: 12:18, 11.5.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
tak se mi potvrdilo, že se na konec hry vážně hnát nebudu :-)
Autor: KalimeroOdesláno: 13:37, 11.5.2009ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
:D do mě, do mě :) Já hrál pouze původní Fallout 3. Ty přídavky jsem ještě nehrál. První 2 se mi ani moc nezamlouvaly. Jeden čistě akční, druhej pro mě s nesympatickým prostředím, toto ale vypadá relativně dobře, protože to navazuje přímo na děj.

V současné chvíli ale oslavuji pár dní staré první dokončení Falloutu 1 (dříve sem to 2x zabalil kvůli chybám v zobrazení) a nyní čekám na vaši ušlechtilou práci v překladu Restorian Projektu. Těším se, až znovu začnu F2 od začátku.

Pro mě jsou totiž F2 a F3 dosti jiné hry s hodně jinou atmosférou, ale obě velice kvalitní. F2 je mi sice bližší, ale občas má člověk chuť na nepopiratelné kvality F3.

Mimochodem ten jen kdy recenze vypadá jak preview posbírané z infa na netu se nějak rozmáhá. Buď to opravdu takto dělají nebo recenzenti ztratili při psaní jiskru.
Autor: smejki - kalimeroOdesláno: 14:46, 11.5.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ad recenze - tomu se říká "práce pro peníze"
Autor: SiusOdesláno: 14:46, 11.5.2009ID: 6f7108Nahlásit Vaultmasterům
Ehm... "nepopiratelné kvality F3"

Podle mého se tento výrok nedá brát nijak jinak, než-li ironicky.
Autor: AziriusOdesláno: 15:25, 11.5.2009ID: 613fdaNahlásit Vaultmasterům
Sius-amen
Smejki- samozrejme ze pre peniaze, nedokazem si predstavit, ze by psychicky zdravy clovek hral F3 pre zabavu viac ako jedenkrat, a to iste plati o DLC
pre fanusikov F3- Ano, to som vas prave urazil...
Autor: KalimeroOdesláno: 15:38, 11.5.2009ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Sius a Azirius: o tom sem právě mluvil. Kupa zarputilých fandů, co se na dizkusích poplácává po zádech jak jdou proti proudu :)
Ok, chápeme, F3 se vám nelíbí, některým jo a jak vidíte, nevylučuje se to s oblíbeností předchozích dílů.
Nemá snad ale smysl začít urážet každého s jiným názorem. Člověk s troškou rozumu pobral i trošku míru tolerance, což vám zřejmě chybí. Zkuste si termín tolerance pořádně vygooglit :) Všimli jste si snad, že já bych se ve svém příspěvku navážel do lidí co F3 nemusi?
Autor: KharkowOdesláno: 15:46, 11.5.2009ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Škoda slov jak na Idirize tak na BS
Autor: Azirius->KalimeroOdesláno: 15:51, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
slovo tolerancia mi nieco hovori....
Takisto nejde o urazanie kazdeho s inym nazorom
ide iba o urazanie vacsiny ludi s inym nazorom, pretoze velka cast ludi ktori miluju F3 a zatracuju Fallouty 1 a 2 nedokazu povedat preco, maximalne sa zmozu na - lebo su stare...
No ale aspon ty si vynimka z tohto viac-menej pravidla
A ci idem proti prudu... Hmm mozno ano... ja sa hlavne snazim ist proti blbosti, a pritom strasne, ale strasne rad provokujem :D
Autor: lokis66Odesláno: 16:10, 11.5.2009ID: 33c734Nahlásit Vaultmasterům
to riadne pokaslali s tym brokenom , my to ignoruje dohrany achorage aj ked je zapnuty / tak 2/3 razy /
Autor: PsychoticOdesláno: 16:48, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to Kalimero/Azirius

Každý rád provokuje. I ty bys to měl zkusit, Kalimero. Zkus příště na konec příspěvku napsat "F2 sucks", co se ti může stát? Leda ban IP jako se to asi brzo stane mně :-). Rozhodně Viva La F3, akorát už nevím, jak seženu chechtáky na všechny ty nové díly. New Vegas a F4 atd znáš to. Akorát to FO MMORPG? Jak to s ním bude? Jestli ho teda fakt dělá Interplay, tak to se ho nedotknu ani klackem :-) Bethesdo zachraň nás. Amen
Autor: AziriusOdesláno: 16:58, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
psychotic- slabe...
Autor: PsychoticOdesláno: 17:00, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Azirius -

Cože je tu přesně slabé?
Autor: AziriusOdesláno: 17:07, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
Ak to bol pokus o provokaciu, slabe

Ak to bolo vyjadrenie tvojho nazoru, tak pravdepodobne patris do skupiny ktoru som opisal o par prispevkov vyssie


No ale tohto by stacilo, nechame priestor serioznym diskuterom, kazdopadne nemam nic proti pokracovaniu tejto diskusie cez akukolvek komunikacnu platformu mimo ICQ ktoru si vyberies
Autor: PsychoticOdesláno: 17:26, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Tvoje "provokace" mě taky zrovna nevykopla ze židle řvoucího co že to ten %@#& kecá, ale budiž. Jen jsem si říkal, jestli už té diskriminace nebylo až dost a jestli už nechcete přijmout, že F3 sklidil mnoho ovací a úspěchů a že (zvláště z hlediska kvality) je pokračováním více než důstojným. Sorry, ale myslím, že další izometrický FallOut už nebude a v moderním kabátku už prostě není čas implementovat každou blbůstku, co byla ve dvojce, jen aby si mohlo pár třicátníků říct "No jo, přesně jako v té mé milované hře,". Pokud potřebujete fukční mezi-městskou ekonomiku, dodávky jídla a léků, farmu na každém kroku a 100x100 km velkou mapu, na které v podstatě nic není (místo mapy 1x1 km, kde v podstatě nic není - tím myslím F3), tak... jak to říct slušně... smůla.

A jen tak na konec. Zprůměrování recenzí na F2 = 83/100. Zprůměrování recenzí na F3 = 89,5/100.
Nesvědčí to o něčem?
Autor: AziriusOdesláno: 17:49, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
A tvrdim snad ze ta zo stolicky vykopnut mala?
A nejde o to ci je Fallout izometricky, na tom absolutne nezalezi.
Taktiez nejde o to aby "si mohlo pár třicátníků říct "No jo, přesně jako v té mé milované hře"

Ide o to ze od Falloutu by sa mali ocakavat po
a) kvalitny pribeh
b)kvalitna RPG stranka- pre upresnenie timto myslim len a iba rozvoj postavy
c) kvalitne a zmysluplne dialogy
d) fungujuci svet, ale bez toho sa da zaobist

Co z tohto splna Fallout3?
Pribeh- nelogicky, nezmyselny
RPG stranka- velmi jemne povedane, trapna, rozpisem neskor
Dialogy- hmm ako to povedat slusne... hlupe?Nezmyselne? Bezvyznamne? Ano, asi tak nejak to bude...
Fungujuci svet- Nema...

RPG stranka- slubil som ze rozpisem, rozpisujem
Minimalny vplyv S.P.E.C.I.A.L na hru
Minimalny vplyv schopnosti na hru
Absolutne nezalezi ako si na zaciatku rozlozis body, pretoze jediny skill ktory skutocne potrebujes je Light Arms a vo velmi obmedzenej miere Repair.
Vsetky ostatne skilly, ktore z povodnych hier robily kvalitnu a zabavnu hru tu akosi stracaju zmysel, pretoze sa prestrielas kamkolvek a v momente ako mas Power armor neexistuje najmensi dovod pouzivat Sneak

Perky- Kazdy level... ano, chapem ze je to kvoli lvl cap, ale naco ho vobec zakomponovali do hry? Jasne, da sa upravit modom...

V povodnych Falloutoch boli dialogy kvalitne spracovane a malo zmysel pouzivat Speach skill, pretoze sa tym mozes dostat k dalsim zaujimavym moznostiam.
Fallout3- naco pouzivat Speach skill, ked sa mozes prestrielat a este aj mas z mrvtych nepriatelov veci?

Co sa tyka hodnoteni recenzii... Recenzie su site na mieru beznemu hracovi a pouzivatelovi, ktoreho zaujima len ci ma hra peknu grafiku, bude cool ked ju hra a bude si moct zastrielat bez rizika deprimacie z moznej smrti postavy, lebo povedzme si na rovinu, obtiaznost F3 je smiesna, na to ze je to strielacka s RPG prvkami

A to je prosim pekne nazor 17-rocneho, ktory by mal podobnu hru teoreticky uplne ze zrat...
Autor: PsychoticOdesláno: 18:06, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Tak teď si vše projdeme od začátku

Co z toho splňuje F3
a) kvalitní příběh - dobře, není to žádný zázrak, ale... F2 taky neměl příběh nějak zvlášť geniální (ačkoli spousta lidí bude mít jiný názor)
b) kvalitní RPG stránka - na to snad jen jedno - pořiď si konzoli, citlivost páček je tak nevyvážená (a nenastavitelná), že nikoho jen tak netrefíš, takže musíš používat jen a jen VATS a musíš spořit každý bodík, aby byla hra (alespoň na HARD, jak to hraju já) hratelná. A třeba s granáty je opravdu zábava.
c) Dialogy - Musím říct, že taktéž nejsou nijak slavní (a propracované už vůbec ne), ale Speech sem tam použiješ (nesnášim ten quest s anténou, prostě se z něj vždycky vykecám. V F2 byly pro změnu propracované až až, byly dlouhé a nudné na čtení... a i pro ně platí výraz bezvýznamné.
Fungující svět - Jak už jsem říkal, sorry, ale dělat trasy karavan a města vyrábějící léky a města pěstující jídlo a města pěstující ve velkém dobytek a města a města a města... navíc je to v podstatě zbytečné, pravda je taková, že by to bylo pěkné, ano, i mně by se to líbilo, ale za další dva roky čekání to nestojí,

SPECIAL - kromě Intelligence a řekl bych Perception nemají vliv. A dost podělali Luck. Tady s tebou souhlasím.
Schopnosti - to už jsem říkal výš, kup si konzoli. Ačkoli Sneak je pořád stejně nepoužitelný, toť pravda.

Tady je hůavní problém. Nelíbí se ti Fallout 3 tak řekneš: "Hm, samozřejmě z toho všichni krvechtiví puberťáci šílej, pro mě inteligenta je to fraška". A jak si řikal "bez strachu z deprimace při smrti postavy" - díky moc, ale bez deprimace ze smrti postavy se klidně obejdu. Ačkoli tato deprimace mě ve F3 potkává každou chvíli, s joypadem, bez quicksavu a na HARD.

Jinak k tvému věku - jo, taky jsem si v 17ti říkal, jaký jsem inteligent a fajnšmekr a všichni mí vrstevníci jsou totální idioti. To už k tomu nějak patří.
Autor: AziriusOdesláno: 18:39, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
a) ok, tu musim suhlasit. Sice nie uplne, ale aspon do urcitej miery ano
b) Ach, konzolisti... konzoly okrem PSP neuznavam, neriesim...
c) Ano- boli dlhe, ale az na vynimky urcite nie nudne
d) ako som povedal, da sa bez toho zaobist, aj ked je urcite lepsie keby tam bol

Co sa tyka veku- Az raz dospejem, nepochybne s tebou budem suhlasit, ale zatial si dovolim tesit sa z naivity mladosti, ak ti to nebude prekazat...

Deprimacia zo smrti postavy- samozrejme ze sa bez toho zaobides, ale uvital by som, keby to vyzadovalo trochu snahy.
Realita je taka, ze aspon na PC verzii das aj na najvysse obtiaznosti Supermutanta na 1-3 zasobniky z obycajnej pusky
Este k dvojke: ak sa nemylim, dvojka by sa mala teoreticky dat prejst s jedinym zabitim, to jest Horrigana.

V F3- Musis sa prestrielat von z Vaultu. Fajn, da sa prebehnut.
Pustina- kade chodis, vecne sa musis prestrielat cez hordy nepriatelov, da sa prebehnut
Questy- cast sa da ako-tak vyriesim bez zabijania, ale castokrat ide skor o to zabit toho a toho, pripadne tolko a tolko nepriatelov.
Zbrane na blizko nemaju ziadny zmysel...teda niezeby v dvojke nejaky mali :D

Dalej prejdime ku critical hits- vo vsetkych Falloutoch, dostanes kriticak do ruky, nemozes strielat. Dostanes do nohy, nechodis, dostanes do hlavy nevidis...
F3- dostanes do ruky, mierne, ale naozaj iba mierne sa ti znizi presnost, da sa to bez problemovat korigovat
dostanes do nohy- MIERNE sa ti znizi rychlost
dostanes do hlavy- rozmazane videnie a tak podobne. Efekt nepochybne pekny, ale nezmyselny. Na tu chvilu zalezes niekam do krytu a ked sa to unormalni, vylezes, zabijes mutika a zas chvilu pockas...

Prejdime k boju samotnemu- Fallout 1,2,Tactics
Mas Action points, ktore ked sa ti minu, skoncil si
F3
Aha! Tam je mutant! Sadnes si, precitas si knihu, najes sa, prezlecies sa, nahodis inu zbran, napijes sa vody, coly, a tak dalej.

Real- nepredpokladam, ze by si mal dostatok casu zaviest si co i len psycho...
ale o realite teraz nehovorime

Dostavame sa k drogam- abstinencne priznaky takmer nulove, takmer nic sa nedeje, nech uz si zavisly na comkolvek

Prejdime k radiacii
Jediny zavazny ucinok radiacie je smrt, ale pri tych davkach ktore bezne dostavas je to na smiech

Co je na druhej strane dobre vymyslene, je kazenie zbrani, to musim uznat
Autor: smejkiOdesláno: 18:54, 11.5.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
mám to tady číst nebo mám půl hodiny života věnovat něčemu smysluplnému? :-D
Autor: smejki - siusOdesláno: 18:55, 11.5.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
F3 své kvality má....(ale vše je popiratelné) ;-)
Autor: Azirius->SmejkiOdesláno: 18:59, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
odporucam nieco zmysluplnejsie...
pre mna toto predstavuje vytrhnutie z nudy pri ulohach a tak to aj vyzera :D
Autor: PsychoticOdesláno: 19:07, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
No ne, přečetl jsem celý tvůj příspěvel, aniž bych s něčím nesouhlasil, působivé.
Ale většina toho, co jsi vyjmenoval v předešlém příspěvku je čistě účelové - tedy že i s zkriplenou končetinou se dá zacházet (ačkoli hůře), že tahový systém je jen poloviční a nepovinný... nebral bych to jako chybu konceptu.
Jinak před nějakou dobou jsem si uvědomil, že právě "konzole vs. PC" je jádro problému. 99% fanoušků F2 nikdy na konzoli ani nehmátlo a osobně bych řekl, že PCčková verze je vážně VELICE slabá (podle toho, co jsem stáhl). Proto se vám nelíbí. Nemáte Ftrojkovou platformu :-)
Jinak bezva diskuze.
Autor: AziriusOdesláno: 19:15, 11.5.2009ID: 616684Nahlásit Vaultmasterům
Mozno to vyznie trosku fanaticky, ale Fallout patri na pocitace...
Kazdopadne to bol moj posledny vykrik do tmy po tejto knoverzacii, pretoze pre dnesok koncim, komp mi uz leze na nervy :D

Tesilo ma, po dlhej dobre som nasiel nikoho kto sa dokaze bit za F3 tak aby to bolo trosku zaujimave
Autor: PsychoticOdesláno: 19:20, 11.5.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Mě taky. No zdarec příště :-) Jdu zapařit něco s promyšlenými dialogy... Final Fantasy VII.
Autor: TemplayerOdesláno: 19:44, 11.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Fallout 3 je pro mně náhražkou counter strike ve scifi podání a trochu lepší...tzn. na 30 minut si zahrát (spíš jen střílet než hrát) a konec....někdo tady v komentářích zmiňoval izometrický pohled ve původních falloutech....na to mám názor..na grafice nezáleží. Mimochodem, vlastním anglickou verzi hry the Fall, což je velice dobrý nástupce falloutu (ikdyž příběhově krátké) atmosféra výborná, pohled zezhora, při extended verzi přes 300 zbraní včetně detailů (a to pořádných i muničně) ovšem je velice náročný na složitost (kolik lidí se ptalo jak otevřít okýnko s vlastnostmi a dovednostmi, nebo jak kombinovat věci....já deset minut přicházel na to jak se používají vozidla...na to že se do nich dájí uložit věci jsem přišel až z netu :D) Nechce se mnou někdo udělat češtinu?? XD nechce se mi to samostatně překládat, jinak text z toho vytáhnu :) .taky mně překvapila propracovanost .... vubec kontakt na mně je Templayer@seznam.cz kdyby měl někdo zájem o něco z toho (hru můžu doporučit :) )
Autor: TemplayerOdesláno: 20:20, 11.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Psychotic-> kdybych si chtěl zahrát něco na konzoli použiju emulátor...se silnějším emulátorem to utáhne i věci na Playstation 2 (na 3ku...to by mi exnul počítač + na to už nemám emulátor) a to nekecám

viděl jsem fallout tactics pro konzole....nemělo to ani tvorbu postavy :)


U her vnímám dva zásadní atributy- komplexnost a jednoduchost ...... jednoduchost když si che člověk chvíly něco zahrát a nechtít u toho myslet, či jinak používat mozek (F3, CS, V, Final Fantasy 1 :) ) a komplexita, nebo spíš složitost, proto abychměl výzvu a musel namáhat mozek. Příklad : Dungeon Siege 1 a 2...jednička byla jednoduchá, klidná taková v pohodě kdežto dvojka byla složitější a měla silný příběh a atmosféru...a líbili ( :D ) se mi obě, ovšem každá jinak...stejně tak je to u Falloutu 1+2 / 3 a u hodně dalších her


ohledně zmrzačení končetin ve falloutech na jednoduchem testu (s airsoftkou AK74 s .25 kuličkama) jsem si zkusil vyšít malou dávku do dlaně...vzhledem k tomu že jsem příští hodinu ztrávil tím, že jsem ty kuličky vyšprejchával ven nožem, řekl bych že ta ruka je (a nějakou chvíly bude) pro jakoukoliv manipulaci nepoužitelná. Howk PS mně debilovi nenapadlo nic jinéh než to narvat do pravé dlaně, na přemýšlění čím pak budu hrát nedošlo :D

souhlasím že jádrem problému jsou konzole versus PC .... konzole jsou totiž až příliš jednoduché (někdy až téměř pro děti) a stagnují. Zlaté PC a jeho komplexita a možnosti :)
Autor: JaWOdesláno: 20:44, 11.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Templayer: The Fall vyšel v češtině.
Autor: KalimeroOdesláno: 22:01, 11.5.2009ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Azirius - pokud někdo zatracuje F1/2 jen proto že je starý jak ty říkáš, tak je uplně stejný jak ten co zatracuje F3 protože je jiný. Nemáte si teda co vyčítat :)

Mno a to co se děje dole ta debata, to ani nikdo nemusí číst, protože to tu už bylo milionkrát. Ono to je jak kdybyste na to čekali. Pod každou druhou novinku napíšete nějaký rýpnutí a čekáte esli se chytne někdo aby mohlo nastat toto peklo :)

Jak říká smejki - nemá cenu to číst, radši pojďme dělat něco užitečnějšího.
Autor: smejkiOdesláno: 22:44, 11.5.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
JaW a Templayer - za 200,-
Autor: SiusOdesláno: 01:37, 12.5.2009ID: 6f7108Nahlásit Vaultmasterům
Zvrhlo se vám to tu... osvěžíme si to prozměnu krátkým čtivěm.

Neodsuzuju hráče, nýbrž hru. Tou citací sem narážel na hru, né na tvůj názor na ni. Pokud se někdo spokojí s tím nic co F3 "přináší", pak je to jeho rybíz. Jenže mi ta hra absolutně nic nedala krom chvilky nadšení, která se po rozbalení originálního baliva s každou uplynulou hodinou vytrácela kdovíkam a nechala mě napospas krabičce s kulatým diskem uvnitř v hodnotě několika kvalitních nocí rozmazaného vidění v místní knajpě.

Dva dny poté, byla ona krabička s diskem po heroické výpravě do Mordor... ehm ulici níže, svržena do chřtánu dalšího nadšence, kde o další dva dny později našla svou zkázu.
*záběry na přeživší - zatmívačka - závěrečné titulky*
Autor: PerryOdesláno: 11:03, 12.5.2009ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero : ovšem z rychlého pročtení mi to připadá , že vše začalo tvým ,asi nechtěným rýpnutím, ( alespoň tak mi to přišlo ): "...nepopiratelné kvality F3."
Autor: TemplayerOdesláno: 16:38, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
The fall sice vyšel v češtině, ale zatím jsem nikde neviděl češtinu ke stažení.... nemáte to někdo? bych z toho vytáhnul soubory s češtinou a udělal klasickou češtinu (stáhnout CZ, nahradit, hrát :) ) a za druhé...co já vím tak si nejsem zcela jist jestli byla česká verze v EXTENDED formě....jestli ne tak se stejně nějaka cz musí udělat :)

A pokuď vás někoho nebaví číst moje sálodlouhe posty, takže je prostě nečtěte a nepostujte koment typu "to je dlouhy, to čist nebudu" :) XD

Jediná věc vůči které bych se zde postavil je, že tu někdo již prohlásil že Fallout 3 je kvalitním nástupcem F2, obě hry jsou totiž uplně jiné a obě jsou dobré, ale podlě mně nemá F3 s F2aF1 nic dočinění ale všechny jsou vcelku kvalitní.... ono porovnávat tady furt fallout 3 a fallout 2+1 je trochu jako porovnávat hrušku a jabl... teda bramboru :) to se prostě nedá :)
Autor: TemplayerOdesláno: 16:44, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
ještě dodatek k tomu jak jsem řekl že F3 není nástupce F2 (nýbrž uplně jiná hra) Ono totiž když v puvodních falloutech odtrhnete třeba 10 mm pistoli, pořád to bude fallout...když strhnete jednu lokaci, pořád to bude fallout / ALE když u Fallouta 3 odtrhnete slovo Vault (jestli se tak tomu kovovymu malymu přístřešku v F3 dá říct) Energozbroj, Bratrstvo oceli, 10 mm pistole a pár dalších, nebude to mít s falloutama již uplně nic společného. Vyvrcholení: Fallout je falloutem díky příběhu, světu, nápadu, humoru, a hlavně atmosféře, KDEŽTo fallout 3 je falloutem je díky pár názvům a jménu, toť vše
Autor: TemplayerOdesláno: 16:47, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Stručně: FALLOUT 3 JE VYBORNOU HROU, OVSEM VELICE SPATNYM NASTUPCEM FALLOUTU. AMEN :)


a taky bych poprosil někoho kdo má přístup sem na forko, jestli by tam me salodlouhe kecy nezveřejnil, mně se tam prostě nejde dostat :F , že by soužil jako prostředník, muj mail Templayer@seznam.cz
Autor: JaWOdesláno: 16:54, 12.5.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Templayer: Od jaké verze hry je ta extended? Hoď mi sem odkaz na podrobnosti o té extended verzi.
Autor: JaWOdesláno: 17:05, 12.5.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Proč sis ji kupoval v angličtině, když to chceš hrát v češtině? Není lehčí za kilo koupit českou verzi? Ještě bych pochopil, kdybys hledal angličtinu na hru, protože se ti čeština nelíbí, ale naopak?
Autor: ArmyboyOdesláno: 17:31, 12.5.2009ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro Templayer:
Hru Fall mám v CZ verzi, napiš kde je ten text a já se to pokusím "vyextrahovat" :-)
Autor: RadiawOdesláno: 18:37, 12.5.2009ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Přežije teda nakonec hlavni hrdina ? Nechci aby muj 19ti letej sympatickej pankač umřel =/ vypada ve xichte jak McGyver totiž - jestli přežije tak to sosnu a du hrat dal !
Autor: JaWOdesláno: 18:57, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Minimálně by si ta hra tady u nás zasloužila odkaz s nějakým podrobnějším popisem v sekci Příbuzné hry
Autor: JaWOdesláno: 19:10, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
České texty jsou v zones.ubn
Autor: chiquitaOdesláno: 19:37, 12.5.2009ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
"Minimálně by si ta hra tady u nás zasloužila odkaz s nějakým podrobnějším popisem v sekci Příbuzné hry"

Fallout 3? Souhlasím.
Autor: TemplayerOdesláno: 19:58, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
The Fall by si zasloužil vlastní sekci.... jinak já mám anglickou verzi za prvé : protože mi angličtina vyhovuje 2: u české jsem neviděl nápis extended :) . Já českou verzi nepotřebuji, ale chtěl jsem udělat češtinu pro ty lidi, co ji potřebují. Ne každý se chová sobecky aby myslel jen na sebe

jinak the fall extended - tady vykus z článku: - The Fall - rozšířená edice
informace o chystaném vydání rozšířené edice očekávané hry The Fall (v němčině je již k dispozici), prozatím německy samozřejmě. Umíte-li německy, rádi si to přečtete v originále - pro nás ostatní shrnutí - nová postava, dvě nové lokality, další skryté fórky, více vozítek, nový hlasový dabing u některých postav a nové grafické prvky (portréty, textury postav jakož i okolí) -
tady máte tedy popsáno co je překopané a vylepšené...a myslím že mi za to ta eng verze stála :) už abych měl helikoptéru :) jo a taky jsou překopany modely a textury postav a terénu :) :P

To armyboy: soubory co potřebuji napíši za chvilku až na to přidu sám :)
Autor: JaWOdesláno: 20:27, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Tahle česká verze nese označení 1.10.1 (4338/13174) Jinak sám bych si taky raději zahrál anglickou verzi, ale nikde sem ji na netu nenašel.
Autor: TemplayerOdesláno: 20:49, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
to armyboy: V adresáři hry, složka zones, jen doufám že to tak v normal cz verzi taky je, -má v sobě podsložky s názvy lokací (zone_ 1 apod) a vnich je zonetext složka a pak vždy dva soubory s lokalizací. ty dva soubory ja potřebuju a to od každe podsložky :) a pak ve složce scripts -> globalText - složka s nazvem jazyka a tam všechny soubory vevnitř


Pravděpodobně to nemáš ve složkách jako já, v tom případě to máš ve formátu .UBN jak někdo psal výš, UBN archiv je defakto obyčejný zip archiv, takže soubory zones.ubn a scripts.ubn buď spustit nějakým rozbalovacím programem (Winrar, IzArc, ....) nebo ještě jednodušeji, přejmenovat to z zones.ubn na zones.zip a počítač to normálně otevře jako složku. Potom platí to co jsem psal výše. až to někdo vyextrahuje z cz verze tak mi to pošlete na Templayer@seznam.cz a já udělám zbytek :)


Autor: TemplayerOdesláno: 20:54, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
anglická extended verze torrentem :) http://thepiratebay.org/torrent/3674375/The_Fall_Last_Days_of_Gaia_Extended_english_mod no nevím jak moc jede, stahoval jsem z toho jenom tu angličtinu :D ale myslím že to je ono
Autor: ArmyboyOdesláno: 21:01, 12.5.2009ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Tak jednoduché to asi nebude, pročmuchal jsem kořenový adresář toho DVD a nikde to tam není, respektive je ale musel bych to nainstalovat, více zde:

http://uloz.to/1764933/fall.JPG

Je to prostě schované v těch .bin souborech.

Jinak nahrál jsem ti aspoň ten manuál v CZ :-)

http://uloz.to/1764660/Manual_cz.pdf
Autor: JaWOdesláno: 21:03, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Templayer: Toto je německá verze s fan made anglickým překladem od CONTINUUM z NMA. Anglická verze podle všeho ani nevyšla.
Autor: JaWOdesláno: 21:06, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Jak už sem psal výše, všechny české texty jsou v zones.ubn. není problém to vytáhnout, ale nechápu k čemu, když anglická verze nejde sehnat a česká stojí kilo.
Autor: TemplayerOdesláno: 21:12, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
to jaw - taky že ne, proto jsem ji z toho torrentu stahoval, jen by dodal že je to německá EXTENDED verze, a když se člověk podívá na jejich již dávno nefunkční stránku (myslim ofic. the fall) v NĚMčině jsou tam patche na normalní german a extended... odkaz zde http://www.the-fall.com/d/index.php?menu=downloads&down=patches

to armymen: soubor bin je zde jako zakladní zabalený soubor instalace.... a taky ti mohlo být jasný že tu hru musíš nejdřív nainstalovat :) kdo ví kolikrát je to přebalené na dvd, po instalaci by z toho mělo byt jen na disku .ubn ve složce se hrou

Autor: TemplayerOdesláno: 21:17, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
To jaw - Anglická nejde sehnat, ovšem německá lze.....když přepíšeme ten německý sajrajt českým (tím zpusobem že sy ty PY soubory otevřeme a tam se dá text libovolně editovat když se v tom člověk vyzná) a za pomocí toho eng. modu porovnat normální verzi CZ s Extended, mužeme to celé pozměnit, nebo dopřeložit/dodělat co bude potřeba. Vznikne nám tak Česká extended verze :) a zadara!!! :D
Autor: TemplayerOdesláno: 21:22, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
sice v pythonu moc neumím, ale přepisovat vždycky odstavec dialogu a davat pozor na proměnny to snad ještě zvládnu
Autor: ArmyboyOdesláno: 21:33, 12.5.2009ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Templayer:
V tom je právě zakopaný čokl - musel bych to nainstalovat a to momentálně nejde, všechny HDD mám full, musím něco promazat a pak to snad klapne ale dneska to určitě nebude :-).
Autor: TemplayerOdesláno: 21:35, 12.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
počkat......ten angl. mod jak si říkal z nma ton je na extended verzi nebo na normální? proože kdyby na normální začal bych trochu pochybovat že mám sám extended ...
Autor: JaWOdesláno: 21:50, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Ta česká bude asi Reloaded verze, která by měla obsahovat i Extended verzi, protože je na DVD. Ostatní verze jsou na CD. http://www.onlinegamesdatenbank.de/index.php?section=title&titleid=5813
Autor: RadiawOdesláno: 22:00, 12.5.2009ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Ten "datadisk" navazuje na puvodni konec hry, takže hrdina nezemře?
Autor: ArmyboyOdesláno: 22:37, 12.5.2009ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro JaW a Templayer:
Osobně jsem přesvědčen, že CZ verze je už ta Reloaded, napovídá tomu jednak velikost hry, ( čistě jen hlavní data bez těch bonus sraček v podobě demíček a trailerů), má 1,60 GB a pak taky fakt, že pokud kliknu na ten odkaz od JaWa na tu německou databázi her, tak u té reloded verze se uvádí, že je včetně patche který hru povyšuje na verzi 1.10 no a pokud kliknu na setup na tom DVD tak se mě ukáže toto:

http://uloz.to/1765687/fall verze.JPG
Autor: JaWOdesláno: 23:08, 12.5.2009ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
Mně uloz.to ze zahraničí nefunguje. Z toho co jsem se dočetl a pochopil, tak ta Reloaded verze je obyčejná verze + Extended pack (byl ke stáhnutí z oficiálních stránek) plus ještě opatchovaná na verzi 1.10. Ta byla pak přeložena do polštiny a z polštiny pak do češtiny.
Autor: TemplayerOdesláno: 14:17, 13.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
takže já mám v tom případě ještě horší verzi :D místo extended jsem si měl sehnat reloaded. ikdyž moje verze, dvd má něco kolem 2,3 gb jen to dvd.. kolik že maj mít? :) a taky se mi nezdá, že by reloaded verze byla normal + extended + updaty, jelikož to by byla extended verze + opraveny bugy (a přidány kecy co jsem z těch německejch stranek pochopil...) a muje pointa tkvý v tom, že extended a reloaded mají hodně pozměněné/jiné uvodní obrazovky (a menu....) --- začíná se mi z toho hllava točit ?-/
Autor: TemplayerOdesláno: 14:31, 13.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Když se divam na německou ofic strankui do patchu, tak je to tam rozdělený na download The Fall extended patche 1.8 s hlasama a bez a patch 1.9 s hlasama a bez ..... a pak je tam odděleně normální the fall 1.8 s hlasama a bez a patch 1.9 s hlasama a bez ... a tak se mi nezdá že by byl patch který udělá z normal fallu fall extended

BTW: Je u české verze přeložen název hry? jestli ano rád bych slyšel znění :)
Autor: JaWOdesláno: 14:49, 13.5.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
s těma patchema to je tak: Jsou jak na základní verzi hry a na extended, protože vyšly dvě různé verze. Co je na tom k nepochopení? Verze Reloaded je normální + extended + patch 1.10 v jednom. Ty máš pravděpodobně vydanou extended verzi 1.08.
Název hry je stejný The Fall: Last Days of Gaia
Autor: JaWOdesláno: 15:25, 13.5.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Podle mě budeš muset updatovat na 1.10 a až pak použít ten neoficiální polsko-anglický "překlad", který je z největší pravděpodobností ze stejné verze jako je česká verze.
Autor: TemplayerOdesláno: 16:32, 13.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
chtělo by to poradit jak to opatchovat, za chvíly si zjistím svou verzi ovšem nevím jak je to s těma patchama, jestli se musi postupně a taky kterej je na kterej.... díval jsem se na několik stránek a mám v tom bordel :)
Autor: JaWOdesláno: 16:39, 13.5.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Tenhle problém si budeš muset vyřešit sám. Já mám poslední verzi a v češtině a jsem spokojen 8-)))
Autor: TemplayerOdesláno: 17:11, 13.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
já mám kdovíjakou německo-hybridně anglickou verzi a padá to jak oteklý :D
Autor: AziriusOdesláno: 17:40, 13.5.2009ID: 7fea9aNahlásit Vaultmasterům
hmm nechce sa mi to citat cele, takze nieco z toho tu uz asi bude:
da sa oiginal kupit vyslovene za par korun, ja som svoj kupil za 200 v Tescu
Je to nemecky dabing a ceske titulky
predpokladam ze sa to da updatovat uplne bez problemov
co sa tyka toho rozsirenia, o tom som doteraz nepocul, ale pripadne by niekto mohol hodit link co je to zac, na UTFG som moc lenivy :D
Autor: HerrerOdesláno: 21:47, 13.5.2009ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kecy,kecy,kecy...
Autor: HerrerOdesláno: 22:24, 13.5.2009ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Tak dobře,můj názor na F3...:-)

Fallout 3 je podle mě technicky docela fortelná práce,ale jinak jen sotva nadprůměrné RPG. Když píšu,že je nadprůměrné,tak je to bez jákekoli zášti vůči týhle hře. Když už Bethesda,tak Morrowind,který byl dle mého názoru poslední aspoň trošku hardcore(ano,divnej obrat:-)) RPG i když ne bez chyb. Oblivion byl zjednodušenej,ale i tak mi byl se svým systémem zlepšování postavy mnohem sympatičtější než F3. Jako sorry,ale zneškodnit atomovku se výbušninama na úrovni schopnosti vyrobit tak Molotovovův koktejl mi přijde směšný. A fakt,že když budu mít na sobě helmu odoborníka přes výbušniny,tak mi to půjde ještě líp,to je prostě výsměch. RPG prvky jsou v tý hře vůbec celkem k hovnu,pokud teda považuju obtížnost "normal" za normální a defautní,což by asi mělo být košer,ne? Dál třeba efekty cinknutí starého výherního automatu,kdy použiju vlastnost řečnictví jsou taky o ničem a to nemluvím o faktu,že máte v možnostech tupých odpovědí pro jistotu vyznačenou tu správnou,abyste náhodou cenné bodíky neinvestovali zbytečně:-/ To by se pak příležitostní hráči mohli zlobit.že... Po pravdě řečeno,nečekal jsem,že bude F3 podobný minulým dílům,to ani není možné,když na ní dělali úplně jiní lidé... Co jsem ale čekal a na co se těšil byl důstojný nástupce a ten bohužel nepřišel. Rozhodně nejsem typem člověka,který by ignoroval moderní trendy a odsuzoval něco jen proto,že je to nové,ale nemám rád hloupé hry,které bez ostychu berou za své licenci takového kultu a ještě se mlátí do prsou,s jakým že respektem k předchůdcům ke hře přistupovali. Kecy... A ať se na mě každej zlobí jak chce,ale F3 ve srovnání s předchozími díly prostě hloupá hra je. Už když ten vůl(teď nevím jak se jmenuje) na nějaké herní konferenci na otázku,co je pro něj nejvíc charakteristické pro Falloutí vesmír odpověděl,že násilí,tak mi zatrnulo. Ano máme kutálející se hlavy,jupííí!:-D Pro mě sérii Fallout charakterizovaly třeba vynikajíci S.P.E.C.I.A.L.,super vývoj postavy, báječná stísněná atmoška,spousta cynických NPC "s koulema",skvělý černý humor,smysl pro detail a tisíce dalších fajn věciček... A násilí? To byla jenom krásně červy prolezlá třešnička na lahodném dortu uplácaném z písku a radiace:-) Co z těchhle ingrediencí obsahuje F3? Podle mě nic. Howgh
Autor: TemplayerOdesláno: 15:51, 14.5.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
to Herrer: Plně souhlasím. AMEN
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.