.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ještěr, 2008-12-21 00:45:00, towerofcreation.com

Hurá! Projekt Fallout: BGE se dožil v pořadí již třetích Vánoc.

Vážení příznivci a čekatelé, podzim nás ponejvíce zastihl řádit v nejmenované lokaci, kde se v zemi ghoulích požíračů kentusu zastavil čas a obecné normy pustiny zde zdá se prozatím až tak neplatí. Toto odvážné tvrzení tradičně hodláme podložit pár kresbičkami (díky, Zruude, seš učiněný mazlíček) a screeny, které snad potěší, ukrátí to bláznivé čekání na hru, bla bla bla...

(...)

Kdy to bude? Proč to tu sakra ještě není!
Protože je práce za daných podmínek příliš mnoho. Předběžný optimistický "polotermín" Vánoce 2009 nebude splněn ani náhodou. Ale další rok jsou taky Vánoce. :-) Netřeba se však obávat, že bychom udržovali projekt živý jen "abychom se na světě zabavili", "aby bylo o čem psát" apod., s takovou by na BGE většina časem příchozích pomocných ruček ani nesáhla.

(...)

Zatracený banality! S čím KONKRÉTNĚ je tolik práce?
1.  Zdlouhavá výroba nové herní grafiky a její implementace do map. Není to jednoduché a není to často ani zábavné, avšak o šetření se na tomto poli nemáme pražádný zájem, neboť BGE chce být vypiplané, unikátní a výjimečné. Proto konstantně sháníme tolik schopných 2d/3d grafiků, skicařů, animátorů. Též viz bod 4.

2.  BGE se tváří, že bude velmi, velmi ukecané. To by bylo pro nás jako autory ještě OK, kdyby s tím paralelně nestoupal záběr na skriptaře, resp. překladatele (kterých je pořád mááálo - berem vše talentované a makavé!).

3.  Faktor nejrůznějšího piplání a ladění. Moje mizerná maličkost se odjakživa ne a ne spokojit s tím, aby šlo lokaci jen tak povrchně oškubat o questy a tím si ochočit místní domorodce, popřípadě tyto domorodce vystřílet. Ještě dlouho po uzavření "nutného minima" v lokaci se věnujeme dodatečným postavám poskytujícím dodatečné informace, přidáváme celkem zbytečné floaty a easter-eggy, unikátní grafiku, která v době uzavírání byla tak maximálně na houbách, apod.

4.  Práce na nahrávacích a koncových obrazovkách lokací a tak podobně. V praxi to znamená načrtnutí, výrobu a konverzi přinejmenším 30-50 statických obrazovek na co nejvyšší úrovni. Že je takový grafický zápřah, který by utáhl i menší point & click adventuru, šílený a nereálný? No, za šílené a nereálné považovali mnozí, že BGE přežije více než jednu zimu, a hle, stalo se. :-) Nemalou útěchou budiž fakt, že na takových věcech často s chutí pracují lidé, kteří by o běžnou falloutí ani okem nezavadili a třeba Fallouta ani nehráli. Výsledky pak můžete zhruba z 50% vidět různě kolem.

Weiss Kára
Hanged One Henke

... KOMPLETNÍ AKTUALIZACE ...
Sdílet na Facebooku
Autor: hhOdesláno: 02:12, 21.12.2008ID: 5226fcNahlásit Vaultmasterům
nevim kdo by hral tuhle sračku když je tady Fallout 3 a především, proč děláte něco pro straý Fallout, když máte exkluzivní GECK editor. Konečne se probudte!!!!! Tohle je k smíchu
Autor: hhOdesláno: 02:13, 21.12.2008ID: 5226fcNahlásit Vaultmasterům
tim sem chtel rict ze tohle se da udelat i v F3 editoru a o moc snadneji
Autor: JustyOdesláno: 05:54, 21.12.2008ID: 524b50Nahlásit Vaultmasterům
Doufám, že si nic neděláte ze směšných idiotů jako je "hh".

Vydrželi jsme deset let čekat na Fallout 3.
Když jsme se konečně dočkali, byla to jen pozlacená hromada hoven.

Proč bychom nevydrželi čekat na BGE, které narozdíl od F3 dělají lidé, kteří Falloutu rozumí a milují ho?

hh: Kdo by hrál BGE? Každý, komu nestačí ke spokojenosti hektolitry krve, utrhané hlavy, rozhovory o třech větách, loutkovité NPC a příběh sepsaný v autobuse během cesty do práce.

Možná by tě omlouval fakt, že o Falloutu jsi poprvé slyšel, když ti maminka v Tescu koupila F3. Možná aky to, že je ti pravděpodobně patnáct. Přinejhorším by tě částečně omlouval i fakt, že jsi debil. Ale ani tak nemáš právo nazývat něco, čemu spousta lidí bez nároku na odměnu obětuje svůj volný čas a nervy, sračkou.

Exkluzivní GECK editor si strč do ****** a táhni, odkud jsi přišel.
Autor: zedusOdesláno: 10:34, 21.12.2008ID: 339fc4Nahlásit Vaultmasterům
to hh ... ja jsem z jeden těch kdo na to čeká .. F3 jsem hrál dokonce jsem za něj zaplatil :)) ale po pulce hrani jsem toho nechal F3 je jen komerční sračka bazirujici na jmené Fallout !! a pokud bude mit BGE tahový systém (což bude) tak klidně at je to grafika od 10 pixelech ...
Autor: Ramon DexterOdesláno: 10:34, 21.12.2008ID: 6055d6Nahlásit Vaultmasterům
hh je směšný idiot? Ne, hh chápe že BGE budou hrát jenom a pouze ortodoxní fandové.

Vaše nenávist k Falloutu 3 začíná být až iracionální v době, kdy si můžete udělat vlastní hru. To ale ne, jednodušší je kopat do bethesdy za to, že si dovolila udělat vesmír Falloutu podle svého.
Je mi vás líto.
Autor: zedusOdesláno: 10:38, 21.12.2008ID: 339fc4Nahlásit Vaultmasterům
Ramon Dexter .. ne BGE je pro lidi co maji mozek vetši než para ořech ... protože jestli jsi slepy nebo blbý (to nemužu soudit) Fallout je v 99% o tahovém systemu a o dialogu (humorném) u GECKU se muže opravit to druhé, ale bez toho prvního to ztrací smysl

Mě te líto neni, protože jsi mi ukradeny. :D
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 11:18, 21.12.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Koukám, že stupidita odpůrců starých falloutů (ano, teď jste dokázali, že už nejste jen obhájci F3) dosahuje nových rozměrů. :)
Autor: smejkiOdesláno: 11:44, 21.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Já bych ty internety zakázala a dveře vaultu zavřela. Tyhle hádky každého jenom otravují :-)
Autor: gogolakOdesláno: 11:59, 21.12.2008ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
Nemám nic proti příznivcům Falloutu 3, ba co víc, respektuju jejich názor. Ale vadí mi fanatičtí odpůrci starých dobrých Falloutů. To jsou totiž vesměs děcka, co v době, kdy tyto už dnes legendární RPG vyšly, tahala za sebou kačera na provázku, čili nedokážou pochopit jejich hodnotu. Takovou skvělou hru dokážou během chvilky arogantně odsoudit se slovy: ''To je sračka. A jak hnusně to vypadá.'' Samozřejmě, pro mě jsou některé hry, jako třeba Dune 2 nebo Doom, dnes už také kvůli grafice nehratelné. Ale beru na vědomí jejich hodnotu pro herní komunitu, rád vzpomínám na časy, kdy jsem u toho ještě v devadesátých letech s bráchou jako malý kluk sedával. Dnes už bych je rád nemohl, ale Fallouta si rád zahraju klidně znova. Podle mého názoru nijak odpudivě nevypadá, ta grafika rozhodně neurazí. Ale to není to hlavní. Fallout, to byly přece vždy košaté dialogy, skvělý příběh, vybalancovaný systém SPECIAL, jednoduché a srozumitelné tahové souboje a výborná atmosféra postapokalyptického světa. A bohužel některé z těchto prvků, co jsem právě jmenoval, Falloutu 3 chybí.
Autor: gogolakOdesláno: 12:03, 21.12.2008ID: 611b1cNahlásit Vaultmasterům
Jinak na BGE, stejně jako na Resurrection, se velmi těším. A když se na něco těším, tak dokážu být velmi trpělivý. Takže hodně štěstí a ať celý projekt neskončí v propadlišti dějin podobně jako Yurop.
Autor: JoeOdesláno: 12:20, 21.12.2008ID: 613fd2Nahlásit Vaultmasterům
to HH : probuď se sám moulo, jestli jsi to psal schválně jako provokaci, tak je dost ubohá. Ovšem, pokud je to tvůj "normální" způsob projevu k věci o kterou očividně nemáš zájem, tak je to spíše už na pravidelné navštěvy u psychiatra. K smíchu jsi tu akorát ty.

Je vážně zajímavé, jak někteří lidé mají stálou nutkavou potřebu vyjadřovat se k tématu, které evidentně není určeno jim. Hlavně že se tu ty a tobě podobní neustále oháníte tím, jak fandové Falloutu neprávem kritizují váš milovaný masturbační nástroj F3 - ale že u každého tématu, které se týka něčeho jiného, začnete s okamžitým urážením autora nebo popřípadě rovnou všech skalních fandů, tak to je zajisté úplně v pořádku......

to Ramon Dexter : nenávist k F3?
To snad nemyslíš vážně - že lidi něco kritizují, ještě zdaleka nemusí znamenat nenávist. Když tu můžeš svobodně vyjádřit svůj názor ty, tak co je špatného na tom, když to udělají i lidé kteří nad F3 neslintají blahem???

A už je fakt trapné, jak každý zastánce F3 pořád hlásá, aby lidé jejichž očekávání F3 ani z daleka nesplňil vzali editor a udělali si hru podle sebe - pro ty méně chápavé(a je vás evidentně HODNĚ):
je sice hezké, že Bethesda vydala GECK se kterým se dá opravit plno nedodělků a nelogičností hry, ale proč bych měl po zakoupení hry a následném znechucení(prošel jsem hru od A do Z, tak snad kritizovat můžu...) ještě trávit svůj volný čas nápravou toho jak Bethesda zmrzačila samotné základy světa Falloutu?????

Tak se laskavě seberte a běžte opruzovat a hádat se do témat týkajících se F3 a na takováto vůbec nelezte!
Autor: JoeOdesláno: 12:25, 21.12.2008ID: 613fd2Nahlásit Vaultmasterům
Na BGE se těším jak malej už pěkně dlouho, takže přeji celému teamu HODNĚ štěstí a uspěšné dotažení do konce.
(Jak píše gogolak, jsem už také dávno - jako asi většina fandů - obrněn pořádnou dávkou trpělivosti).
Autor: chekotayOdesláno: 12:49, 21.12.2008ID: 7ed8ceNahlásit Vaultmasterům
Až Ještěr dodělá BGE, koupím mu něco dobrého k bumbání :-) Nebo nové francouzské hole :-D
Autor: smejkiOdesláno: 13:11, 21.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
keep on dancin' guys :-)
Autor: ZobOdesláno: 13:59, 21.12.2008ID: 337914Nahlásit Vaultmasterům
Ad Fallout 3) Po dohrání, musím říct, že engine Fallouta 3 promrhal svůj potenciál. Vždycky jsem chtěl mít možnost prolézat každý barák, ale oni jen naplácali do mapy hromadu otexturovaných krabic.

Ad GECK) On to zas takový zázarak není. Zkoušel jsem ho a musím říct že je možná ještě složitější než klasický fallout editor.
Navíc pokud požiješ originální modely a textury nebude tak variabilní jako klasický fo2editor při použití originálních dílů.

Ad 3D obecně) U stříleček bych 3D pochopil. Ale u RPGček, kde není důvod vidět věci z vlastních očí je to plýtvání výkonem. Ono předrenderování pozadí a následné vykreslování bitmap je rychlejší než renderovat 40x za sekundu X polygonů a překrývat je Y vrstvama textur.
Takže fallout BGE si budou moct zahrát i lidé, kteří mají jiné priority než kupovat každý rok nový HW.
Autor: JustyOdesláno: 14:43, 21.12.2008ID: 524b50Nahlásit Vaultmasterům
Ramon Dexter: Cože? Pokud tě správně chápu, tak F3 je dobrá hra proto, že pokud se mi nelíbí, můžu ji od základu změnit? Hmm, no, jak myslíš. ;)
Autor: HonysOdesláno: 14:57, 21.12.2008ID: 6f7046Nahlásit Vaultmasterům
Taky jsem zakoupil Fallout 3, ale moc me to nechytalo a to nahodne padani me prudilo, tak jsem to smaznul a pockam par mesicu az vyjdou nejake zasadni Patche a treba vychytane mody. Co se tyce Fallouta 1, tak jsem ho po odinstalce F3 znova po asi 3 letech znova nahodil a uzil a pred 2 dny dohral i Fallouta 2 a musim rict ze F2 je u me best a par veci me tam jeste prekvapilo. Grafika se mi libi a staci mi to tak. Mozna by bylo zajimavy treba to mit v Fallout Tactics enginu. Pevne doufam ze BGE a Resurrection vyjdou a zacnu se do nich ponorovat. Hodne stesti do noveho roku.
Autor: HellbillyOdesláno: 15:39, 21.12.2008ID: 51d5baNahlásit Vaultmasterům
Drzim palce tymom BGE aj Ressurection. Je fajn, ze ludom ktori to vedia ocenit davaju alternativu k podla mna precenovanemu F3,ktory ani neje plnohodnotnym Falloutom ale hrou z prostredia alebo na motivy Falloutu. Dufam ze pod stromcek dostanete vela chuti do prace. :-)
Autor: Ještěr (Project Leader :-Odesláno: 15:53, 21.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Justy: uživatele "hh" a spol. skutečně neřešíme, v týmu jsme si řekli, že na ně nebudeme ani moc reagovat. Je to koneckonců jejich skvělá vizitka ("hh" se mj. o pár newsek níže v commentech vydává za Chekyho). Pindy na téma "je to překonaný" neřeším, postupně ve mě začal dozrávat názor, že jsou absolutně scestné a "fakt", že je Fallout 2 starý a že to s ním půjde jen s kopce, jsem nucen poslouchat prakticky od doby, co jsem ho poprvé nainstaloval - a ono furt nic. Říct, že Fallout 2 např. za 10 let sejde z mysli je asi tak vizionářské jako říct, že za 10 už se nikdo nekoukne na Občana Kanea, který je tu už nějakých 50+ let...

V editoru GECK budou zřejmě roky vznikat samé FPS, BGE je ukecané, oldschoolově stavěné a jde značně do hloubky (asi hlouběji než F2), tudy cesta též nevede.

Cheky, těším se na ty hole.
Autor: smejki - to ještěrOdesláno: 16:43, 21.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
jsou v plánu mluvící hlavy?
Autor: toudi_sk to ZobOdesláno: 17:03, 21.12.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
[U stříleček bych 3D pochopil. Ale u RPGček, kde není důvod vidět věci z vlastních očí je to plýtvání výkonem.]

lenze Fallout 3 JE STRIELACKA, aj ked sa "tvari", ze nie, takze 3D je v tomto pripade plne na mieste O_o
Autor: JeštěrOdesláno: 17:18, 21.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Mluvící hlavy jsou žádané a možné.

A zastavte ten FO3 OT.
Autor: fuzziOdesláno: 17:21, 21.12.2008ID: 7f4dfaNahlásit Vaultmasterům
To smejki: Máme rozpracovanou jednu mluvící hlavu, ale dotyčný člověk je již inactive a zatím nikdo jiný v týmu s patřičným skillem na tuto věc není.
Autor: Calis XarnOdesláno: 17:25, 21.12.2008ID: 8013a2Nahlásit Vaultmasterům
Proč se ještě nezačalo banovat?
Autor: AmarounOdesláno: 22:55, 21.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
hm mam rad vsechny tri dily ... ikdyz trojka pokulhava v nekterych vecech jako je smysl questu, rozhovory ... fallout 1 ,2 taky neni zrovna v nekterych vecech vytecny ..... napriklad si vzpominam jak mne strasne otravovalo jak u kazdy blby krysi jsem musel cekat v tahovym modu ( a ze jich v nejakych dungeonech je ) ...... nejsem nejaky silny fanousek ikdyz mne fallout serie dostava ( docela by mne zajimalo jak by to dopadlo kdyby byla vydana nejaka kniha ) silnou atmosferou presto pres vsechno mne zajima jestli si prave vy dokazete poradit s temi ukecanymi castmi a pribehem .....a aby ste se nahodou nepotopily sami ........
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 08:42, 22.12.2008ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Sem dobrej když se mi F2 líbil v 10 letech? :D
Autor: NecromanckerOdesláno: 16:51, 22.12.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
Bethesda je gay a její přisluhovači typu hh a Ramon Dexter jsou pouze rozmazlené děcka (které se bez cizí pomoci ani nenapijou) a kvalitní budoucí voliči ČSSD!

Ještěre, jelikož jsem nedávno vyzkoušel tu buržoazní novinku (založení bankovního účtu), tak mě napadlo, že bych vám i něco přispěl, ale ono to jaksik nejede. Je problém na vaší, nebo mé straně?
Autor: PsychoticOdesláno: 17:46, 22.12.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Všichni, kdo nadáváají na hh a podobné jsou jen ubožáci. Jako když se mi moje padesátiletá matka snaží vysvětlovat, že u mobilu záleží jen na tom, aby se z něj dalo volat a všechno ostatní je k ničemu.
Vy to asi nepochopíte, ale jediné, co by se VÁM staromódním týpkům líbilo, by byla hra s mizerou grafikou, 2D, izometrická a tahová. Ale dnešní lidi (mladí lidi) už hrají něco jiného a ta stará *** je opravdu nenadchne. Mně táhne na 27, takže taky nejsem jeden z těch patnáctiletých "konzumních" fracků, ale narozdíl od vás dokážu pochopit, že ze hry na 10 let starém enginu a 2D s miliardou slov a žádným adrenalinem by už prostě dnes nic nevydělali. F2 jse dohrál, ale nebavil mě tak jako F3.
Všímáte si, že je to se všemi sériemi po letech obnovenými stejné? Doom 3 - pro všechny Doom-fanoušky totální propadák, ale ostatním se to líbí. Diablo 3 ještě ani nevyšlo a už na to D2 fans nadávají, jak to vypadá strašně. Moje oblíbená Jagged Alliance zroskotala také na prvním ne-tahovém 3D díle. Stjeně tak skončil Fallout a skončí možná ještě spousta her.
Vy si vytvořte nějaké BGE jako si já sem tam vytvořím mapku v Heroes of Might'n'Magic 2 nebo starém Flashpointu a zapařím si, ale jsem otevřený novým hrám a nenadávám na ně pořád. Hry už prostě nejsou stejné jako před 10 let a už NIKDY nevyjde komplet 2D hra, to mi věřte. Pokud se vám líbí jen 2D tahové RPG z izometrického pohledu, jste jednoduše V PRD*LI.
Bam!
Autor: JeštěrOdesláno: 18:38, 22.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Chjo, další spammer, co si spletl vlákno...

Nekrouš: dobré echo, pořeším to s Kuřetem, jakmile se vrátí z Vánočního vejletu. Už seš myslím druhý, kdo se takhle ptá.

P.S. fuzziho příspěvek o hlavách berte velmi orientačně, je to jen pesimistický programátor, který ztrácí nit. :-))
Autor: NecromanckerOdesláno: 18:58, 22.12.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
"Pokud se vám líbí jen 2D tahové RPG z izometrického pohledu, jste jednoduše V PRD*LI." Myslíš si, že Van Buren byl 2D? Jsi jen další ze sorty ubožáků, pro které je každá hra, která není ve first-person, jen 2D blbost.
Autor: smejki - to PsychoticOdesláno: 20:08, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
....avšak zanedlouho bude tvoje hlavička slavit narozeniny cca patnácté. Užij si to. Vzhledem k tvému mentálnímu opoždění se k takovýmto věcem vyjadřuj až tak za dvacet let. Do té doby budeš jen považován za nebetyčného pitomce. Pochybuji o tom, že by 4(?) roky vyvíjený BGE byl symbolem revolty vůči F3. Be in peace :-)
Autor: NecromanckerOdesláno: 20:18, 22.12.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
smejki: říkat těm blbcům, že projekt BGE byl založen DÁVNO předtím, než bylo jasné, že Fuckout 3 bude sračka, natož než vyšel nějaký bethesďácký G.E.C.K, považuju naprosto za zbytečné, neboť to nejspíš nepochopí. :)
Autor: papa joeOdesláno: 20:48, 22.12.2008ID: 60a392Nahlásit Vaultmasterům
2smejki - prispevok od Psychotica je celkom vecny, argumentuje, nemusis s nim suhlasit ale preco nadavas?
Autor: PepanOdesláno: 21:04, 22.12.2008ID: 70d09cNahlásit Vaultmasterům
hh - nevím, jestli sis četl ten článek, nebo aspoň ten nadpis ale jasně se tam píše, že BGE je ve vývoji 3 roky, takže si jdi s tim svym "mainstreamovym" G.E.C.K.em do řitě. Pochybuju, že se dá udělat něco jako Fallout (1,2) právě v tomto editoru. Jsi ubohá imitace člověka bez špetky slušnosti a doporučil bych ti vazektomii aby se po světě neproducírovalo více hovad jako jsi ty.
Ramon Dexter - ne ! hh uráží projekt, na kterym už 3 roky ve volnym čase někdo pracuje a je určen pro ty, co maj Fallout rádi a ne pro hlupáky. A co je to prosim tě za logiku - Když už vydaj hru, za kterou se platí, tak by ji mohli udělat tak, aby si to hráči nemuseli vylepšovat.
Psychotic - Ano už nikdy nebude žádný Fallout ! Ale proč ? Protože se Bethesda zachovala jako prodejná kurva. Nová generace (také do ní patřím ale jsem asi jedna z mála výjímek) je sugestibilní a když se jim řekne, že chtěj usekávat končetini a ustřelovat hlavy, tak budou chtít usekávat končetini a ustřelovat hlavy ! A těch pár jedinců, kteří si zachovali vlastní názor jsou uráženi od čůráků jako je hh, ramon dexter a stovky dalších imbecilů, kterým ještě neslezli koule !
Me je v současnosti 18 a Fallout jsem poprvé spustil v 10 letech. Nejlepší RPG, nejlepší dialogy, nejvtipnější narážky, suchej humor, jedinečný vývoj postavy, velice dobře provedené boje - to je to co od Falloutu očekávám já a spousty dalších fanoušků, tak nám to už kurva přestaňte brát a jděte si honit ego někam jinam.Mimochodem jsem si opět nainstaloval 1. a 2. díl a grafika mi přijde snesitelná.
Jestli můžu mluvit za sebe, tak doufám, že ten projekt dotáhnete dokonce Ještere, fandim vám a doufám, že se můžeme tešit na mluvící hlavy, kasina, děvky, mafiánský rodiny a spousta dalších super věcí, který se objevili ve Falloutech 1,2
Autor: smejki - to papa joeOdesláno: 21:39, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Asi jsem se nechal unést. No holt se mě jeho nařčení dost dotkla. Vzhledem k jeho věku(prý 27), jsem byl dost udiven "neprůstřelností" a neopodstatněním jeho argumentů. Vážně nemám sílu už podvacáté vyvracet ty nejprovařenější plivance na oldFallout lovery. I tak je má omluva na místě
Autor: PsychoticOdesláno: 21:44, 22.12.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
2Necromacker - zmiňoval jsem se o Jagged Alliance, kterážto je celkovým zpracováním HODNÉ blízko F2 - tu mám už asi 10 let a sem tam si ji pořád zahraju, totéž platí o Diablu jedničce nebo třeba Age of Empires. Takže ne že neberu staré hry, já je beru, ale už je to prostě minulost....
2Pepan - ... a ani Bethesda, ani nikdo jiný nemůže vydat hru, která vypadá jako by ji po 10 letech našli někde v sejfu. Nemám proti F2 vůbec nic, ale tohle NEJDE. Klidně si poplakej, ale tohle je už zbytečné oprašování mrtvé hry, kterou sem tam někdo hraje, ale... chápeš? Proto Bethesda udělala normální hru, po které sáhnou všichni, ne jen sem tam nějaký třicátník co se zasekl na F2 a nové hry nebere. Už vidím tede, jak za miliony na vývoj vydáš hru, o které víš, že ti způsobí zdrcující ztrátu.
2smejki - Prostě mám pokrokové názory a předběhl jsem dobu :-) Ne, vážně. Za idiota mě budou považovat jen hardcore fandové F1-2, stejně jako fanoušci Maxe Payna, až jim budu vykládat, jak je ta trojka výborná a oni budou nadávat, že tohle není Max Payne jak ho znali. On to totiž nebude Max Payne jak ho znali. A určitě se jim nebude líbit, ať bude sebelepší. Tohle je přesně tvůj případ, akorát se nejedná o MP ale FallOut.
Autor: NecromanckerOdesláno: 21:50, 22.12.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
"a ani Bethesda, ani nikdo jiný nemůže vydat hru, která vypadá jako by ji po 10 letech našli někde v sejfu."

Ty vole, ty snad větší demagog než David Rath. Ukaž mi tady JEDINOU citaci od fanouška starého Falloutu, který by říkal, že chce, aby Fallout 3 vypadal jako Fallout 2. JEDINOU!

A znovu se tě ptám: víš VŮBEC něco o Van Burenu? Vypadá snad jako Fallout 2? Zamysli se nad sebou. Sereš si sám sobě do huby.
Autor: smejki - to PsychoticOdesláno: 22:14, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
Budu ignorovat tvé blábolení o tom, že nám jde o technickou stránku věci zavné "Fallout 3". Jsi zcela mimo (asi nejvíc, jak to jde).

Nabízí se totiž jiná otázka: Je skutečně v dnešním herním světě odsouzena k zániku hra, která by měla rozsáhlé dialogy, do hloubky propracované vztahy mezi městy a postavami, dechberoucí příběh, myšlenkový přesah, logicky postavený a notně stylizovaný svět, doslova živé, sympa/anti-patiíhodné a skvěle napsané postavy a smysluplné questy? Pokud ano, pak se nechci na jakémkoliv dalším vývoji herní scény participovat.

PS: Jediná herní studia, kterým ještě věřím, jsou Blizzard a Bioware. Jsem zvědavý na jejich nadcházející počiny.
Autor: PsychoticOdesláno: 22:14, 22.12.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
2Necromancker - Ta citace samozřejmě neexistuje, ale naznačení je spousta. Hodně lidí si stěžuje, že hlavní znak FO byly tahové souboje. Jistě chápeš, že je to dnes tabu. A to je začátek i konec problému. Hardcore fandové prostě neunesou poskok o cca. 10 let najednou. Kdyby to nebyl FallOut 3 ale řekněme FallOut 6 a mezi tím byly nějaké mezistupně, možná by se vám to i líbilo, protože by to nebyl takový otřes FO atmosférou. Jenže se tak nestalo a vy jste automaticky postaveni před téměř jistou myšlenku "Co to do *** je? Určitě ne FallOut." A proto se od toho automaticky distancujete, protože už se to nepodobá předloze a to HC fandové neunesou.
A co se týče tvé druhé otázky: Van Buren nikdy nikdo nevydal, takže bych neřekl, že se dá s F3 srovnávat. Ale teď přímá odpověď: Ano, připadá mi jako FallOut 2. Minimálně graficky a zpracováním ano a to je taky trn v oku fandům F1-2, co se F3 týče. Že už to není izometrické a tahové. Takže to není FallOut.
Autor: smejki - to PsychoticOdesláno: 22:24, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
no...tabu. I dnes velmi oblíbená Civilizace 4 (a colonization) jsou tahové strategie. Takže s tabuizováním turn-based systému jdi do dža :-) Ve Falloutech vážně nešlo především o tahové souboje.
Autor: PsychoticOdesláno: 22:29, 22.12.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to smejki: To, co je v F3 mi dokonale stačí. A stačit by to mělo každému soudnému člověku. Podle mě by většina věcí byla na škodu věci.
Rozsáhlé dialogy: to mě na F2 vždycky s**lo, že jsem ty dvoustránkové monology musel číst, abych se dostal dál. Jsem pro přiměřené dialogy, a ty v F3 jsou. U mě vítězství F3.
Do hloubky propracované vztahy: Nevšiml jsem si, že by v F2 byly nějak zvlášť propracované, ale máš pravdu, možná se postavy v F3 od sebe moc distancují. Ale to bývá ve všech hrách. Vítězství F2.
Dechberoucí příběh: Je dobrý dokud se něco děje. V F2 byl neskutečně rozahaný a v F3 za moc nestojí, ale pořád se něco děje. Plichta.
Svět: Proti světu F3 nic nemám, je jen menší. Přečsto vítězství F2
Postavy (sympatie/antipatie): I v F3 jsem měl k některým postavám vyloženě odpor (můj vlastní otec) a jiné jsem měl fakt rád (megatonský šerif, Lyonsová). Takže kde je rozdíl? Plichta.
Smysluplné questy: SMYSLUPLNOST tu možná není, ale jsou poměrně zábavné. Přesto dobrá, dáme bodík F2.
Adrenalin: Bitvy v F2 byly chvílemi až neskutečně nudné a expy lezly nahoru velice pomalu a to nemluvím o málokdy získávaných percích. F3 je řešena podstatně rychleji a tudíž pro mě zábavněji. Vítězství F3.

Pro mě totální plichta, takže nevidím, proč by měl být F3 špatný nástupce. Přiznej, že ti vadí jen to, že to není izometrická tahovka. Přiznej! PŘIZNEJ!
P.S. Sorry za tu část s přiznáváním, včera jsem se mrknul na "Kladivo na čarodjěnice"
Autor: AmarounOdesláno: 22:33, 22.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
No kdybych byl tim skalnim fanouskem ( ktery tady na webu dost casto vidim ) ,coz nejsem a jsem velice prizpusobivy clovek , zacal bych na vas nadavat co se vubec serete do nejakyho modu ! myslite ze ozivite tu originalni hru ? fallout 1,2 je prece neopakovatelny ! myslite si ze kdyz udelate BGE ze to bude plnohodnotne pokracovani ! Nikdo prece nikdo nedokaze udelat to co udelal Black Isle Studios ??? takhle bych mohl pokracovat do nekonecna......... Napriklad Ja se taky bojim co prijde az vydaj novy dily cervenyho trpaslika ze uz to nebude ono ( herci zestarli ) ale necham se prekvapit a kdyz to dopadne spatne prenesu se pres to...... ale nebudu tak kontroverzni ze zacnu na novy dily nadavat a urazet je ... kdyz tady je snaha o oziveni jednoho bezvadnyho sitcomu .... ktery stejne jako u F se zdalo ze mu odzvonilo ............. Muzete byt stastny ze nekdo mel snahu ..........
Autor: mama sunOdesláno: 22:35, 22.12.2008ID: 60a392Nahlásit Vaultmasterům
neni tohle Off topic? Diskuze by mela byt na temu toho modu a ne tohle. Nejakej admin by to mohl promazat
Autor: smejkiOdesláno: 22:54, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
nepřiznám se , Psychoticu. Vážně jsem se Ftrojky zastával do poslední chvíle. Ale už od prvních hodin hraní jsem byl nemile překvapován.

Mé skore:
Rozsáhlé dialogy: špatně jsem se vyjádřil.....lepší pojem jsou košaté dialogy - vítězství f2

Do hloubky propracované vztahy: zásadní bilateralismus (pokud vůbec) v F3 je smutný fakt. F2 scores

Dechberoucí příběh: ano, v f2 mírně roztahaný. přesto f2 scores again

Svět: nejde o jeho velikost. v f3 zkrátka nefunguje. na malé ploše je navíc koncentrováno příliš mnoho anomálií. 1 for f2

postavy: jo svýho tatu jsem taky nesnášel. horší ovšem je, že se hra snaží cpát hráči, která postava je dobrá a která ne. mě teda za srdce nechytla ani jedna persona

smysluplné questy: souhlasím. ty questy jsou v prvotním nástinu dobré a mnohdy krásně úchylné. avšak ještě častěji dost nedotažené a strašně křečovitě namontované do herního světa. 1 for f2

adrenalin: to je asi jediná věc, v které f3 staré fallouty válcuje. i tak je nutno podotknouti, že adrenalin a frenetická akce nejsou pro RPG žánr stěžejní.



a napadly mě ještě další ukazatele:
relativnost doba a zla: jasné vítězství f2
globální vs. lokální karma: vítězí lokální pojetí v f2
zábavnost: tu rozhodně nelze f3 upřít. plichta
technické zpracování: jasný vítěz f3. i když v porovnání se souputníky značně pokulhává. ale co, dyk je to taky cca5 let starej engine

ještě me určitě něco napdne.

zaver pro tento moment: f2 v otázkách klíčových pro RPG jasně vítězí.

PS: mužeš si přečíst mou recenzi, pokud chceš skutečně vědět, jaký mám vůči f3 postoj
http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout3/hracske_recenze&id=smejki
Autor: smejki - to AmarounOdesláno: 22:56, 22.12.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
oni plánují oživení trpajzlika? :-)
Autor: AmarounOdesláno: 22:59, 22.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
jasna ..... hodil jsem to jsem trosku s tim kdo se ozve http://cervenytrpaslik.cz/ je to trosku niz ........ :)
Autor: PsychoticOdesláno: 23:07, 22.12.2008ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
smejki: No, myslím, že jsem tvůj postoj k F3 už docela pochopil. Nicméně bych naši... hádku? ... spíš diskuzi taktně ukončil touto větou: Názory se zkrátka různí.
Amaroun: Viva la Red Dwarf :-) další díly RD jsou společně s českým dabingem pro Futuramu to, co mi udělalo ve světě TV největší radost :-) Už aby to bylo!
Autor: AmarounOdesláno: 23:14, 22.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
No jsem rad ze jsem vas potesil ikdyz jsou to jenom dva dily tak nejak tajne doufam ze je to jenom jakesi rozjeti novych projektu od granta naylora :)
Autor: PepanOdesláno: 07:54, 23.12.2008ID: 51fd92Nahlásit Vaultmasterům
[Proto Bethesda udělala normální hru, po které sáhnou všichni]
Psychotic - Ano a ti co umí česky začnou chodit na tuto stránku a začnou urážet všechny, kteří nemaj rádi krev a usekaný končetiny. Ti kteří se s Falloutem 3 seznámili na internetu, a protože si někde přečtou, že je to skvělá hra, kde můžete střílet, plížit se, střílet, odpálit město, střílet a zase střílet. A o tom celý FO3 je. Já, ortodoxní fanda Black Isle Studio, Já ho hrál a hodně me pobavil. A musim konstatovat, že po přečtení recenze od Smejkiho sem ho zprvu proklínal, protože sem si myslel, že to Beshesda udělala dobře. Dvakrát sem to dohrál za šmejda, jednou za lidumila. A ve hře jsou momenty, který stojí za to vidět, questy, který stojí za to udělat je, a lokace, který bychom měli navštívit (např. Oáza...) a taky sem se u toho někdy zasmál. Ale chybí mi tam příběh (když sem postupně odhaloval příběh o Vudci, když sem postupně hromadil víc a víc holodisků a s každym přišlo odhalení dalších tajemnsí...musíš uznat, že tohle uměl Black Isle dokonale - např. Baldur's Gate je dobrym příkladem) , dialogy (ANO/NE/SBOHEM ...nic jinýho dialogy nenabízí. Když máš inteligenci tak ti do do VŠECH rozhovorů přídá novou možnost. Když máš vědu, tak ti to přidá druhou možnost. Když máš sílu, tak ti to přidá třetí možnost...nuda...), klasickej S.P.E.C.I.A.L. system (aspoň ten tam mohli nechat nepozměněnej !) ...názory se liší...
Amaroun - No....no...novej RD ?! :-O :-P mé volání do nebes bylo vyslyšeno ! ... Ale v jedný věci se pleteš. Já se nebojim, že RD zmrví... Copak ono něco tak blbýho jako je RD jde ještě zkazit ? :D:D:D (nekamenujte mě, já jsem taky fanda)
Autor: NecromanckerOdesláno: 12:52, 23.12.2008ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Chtěl jsem tu odpovědět na spostu demagogických výblitků od Psychotika, ale v cca půlce mého psaní jsem si řekl, proč se namáhat. Blbce nezměníš, ať se snažíš sebevíc.
Autor: amarounOdesláno: 16:51, 23.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
to necrakovy No to je dobre protoze rikat o nekom ze je blbec protoze ma rad jednu hru je trosku ubohy.......... ty klamne nazory by mne docela zajimaly ..... pokud jsou nazory subjektivni nemuzes to nazivat demagogicky ......
Autor: amaroun Odesláno: 16:56, 23.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
sorry spatne jsem se vyjadril ....... pokud jsou to nazory ktery vychazej z nejakyho subjektivniho (vlastniho ) pocitu ........
Autor: LOBOOdesláno: 18:40, 23.12.2008ID: 43084cNahlásit Vaultmasterům
souhlas s hh, děte s touhle chujarnou do riti...pak si to stahne 10 kokotu a 5 z toho budou SK chrchle. Ani neverim ze by na takovy sracce moh nekdo neretardovanej delat.
Autor: Amaroun Odesláno: 19:07, 23.12.2008ID: 516282Nahlásit Vaultmasterům
to lobo ... prosim nevyjadruj se .... pokud to dobre chapu ten mod je nejak vazan k tomuto webu ..... pokud se ti to nelibi bez nekam jinam > Tento web vyjadruje celi deni okolo falloutu . 3) nech si svoje vyrazy na nejaky rasisticky sraz
Autor: PepanOdesláno: 21:16, 23.12.2008ID: 7edbeeNahlásit Vaultmasterům
LOBO - proc sem musi prispivat lidi, ktery to vubec nezajima ? Ja vazne miluju tyhle drsnaky pred net. Jsou zamindrakovany, nemaj holku a s drsnackou prezdivkou a silnejma slovama vsem nadavaj. LOBO jdi si prosim te zhulit hubu a bez se kouknout na nejaky porno....ch jo...dat detem do rukou pocitac... Jestere, prosim te, ne ze to kvuli takovym imbecilum vzdate.
Autor: PepanOdesláno: 21:19, 23.12.2008ID: 7edbeeNahlásit Vaultmasterům
ted myslim ty trinactilety fakany a ne adolescenty
Autor: smejki - to LOBOOdesláno: 21:27, 23.12.2008ID: 7f9d46Nahlásit Vaultmasterům
nech toho, nebo ti zlomim skateboard!....a mamina ti kvůli krizi novej nekoupí.
Autor: PepanOdesláno: 19:51, 24.12.2008ID: 424688Nahlásit Vaultmasterům
smejki - obávám se, že tyhle rozmazlenci maj všechno co chtěj...
Autor: mrjOdesláno: 13:05, 28.12.2008ID: 70d226Nahlásit Vaultmasterům
Proc jen je 99% fallout fanousku tak omezenych... BTW prijde mi ze tam mate novou grafiku za kazdou cenu. Ten most je hodne dobry napad, ale to auto uz tam imho moc nesedi... No, ale to je detail...
Autor: JeštěrOdesláno: 03:49, 31.12.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
mrj: podle mě to auto ingame zrovna sedí, ono celkově s modrou a zelenou to v rámci Falloutí palety při konverzi do hry není sranda.

Nová grafika je za každou cenu pouze na screenech. ;-) Jinak postupujeme principiálně stejně jako Black Isle při vyvíjení FO2, tedy výroba grafiky podle designu, ne omezování designu dle dostupné grafiky ani ne nějaké random modelování...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.