.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
RedfoxCZ, 2008-10-30 11:06:31, RedfoxCZ pro VŠB

Čtvrtá hráčská recenze: Fallout 3? Zatratit či povznést?

Jak jste si všichni jistě všimli, název článku napovídá vše. Fallout 3 je již pár dní mezi námi a já se stal jedním z těch, kteří měli tu čest zahrát si ho mezi prvními. Hodlám se tedy pokusit rozebrat jej podrobněji než ostatní a pokusit se Vám ukázat většinu jeho plusů a mínusů. Také zkusím být neutrální, i když Vám to slíbit nemohu. Podíváme se tedy Falloutu 3 na zoubek a zjistíme, jestli nám stojí za těžce utracené peníze. Ale teď už ke hře samotné a nezačneme ničím jiným než samotnou instalací.

celý článek

(Pošlete i Vy vaše dojmy z hraní Falloutu 3)

Sdílet na Facebooku
Autor: MemphisOdesláno: 19:47, 30.10.2008ID: 60a3feNahlásit Vaultmasterům
Velmi pěkná recenze ucelená a kvalitní dobře pochopil význam slova "neutralní". Podle mě jedna z nej recenzí co jsem četl. Smekám.
Autor: xmc3389Odesláno: 19:58, 30.10.2008ID: 616942Nahlásit Vaultmasterům
Tak nevím, předchozí recenze tady na VŠB hodnotily F3 dost negativně, ale tato mě donutila aspoň zvážit možnost koupě. Dobře napsané a čtivé dílko, děkuji autorovi.
Autor: KalimeroOdesláno: 20:06, 30.10.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
když už nic jiného, pěkně slohově napsané. Mohlo to být méně spoileroidní. Recenze se mi líbí.
Autor: patrikOdesláno: 20:30, 30.10.2008ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
velmi pekna recenzia
Autor: zabi.jákOdesláno: 20:40, 30.10.2008ID: 6f7238Nahlásit Vaultmasterům
hmm super recenze... zvysila mi chut si F3 kopit:P.. aspon autor clanku nekritizuje kazdou picovinu a sem rad ze tu nepadlo slovo oblivion..:)
Autor: TleskamOdesláno: 20:48, 30.10.2008ID: 6f7046Nahlásit Vaultmasterům
Prvni kloudna recenze. Opravdu jsem zatim nepochopil kritiku hribu nad auty a podobne vytky. Chápu, že zde se najde spousta lidí, co znají původní díly jako svoje boty. Nepřistupujte ale k F3 negativně. Taky jsem se bál jak to Oblivion zprzní, ale po prvních pěti hodinách jsem sebral čelist ze země a hraju dnem i nocí. Ono to má tu správnou post-apo atmosféru a z falloutů v tom taky něco bude a ne zrovna málo.
Autor: KharkowOdesláno: 21:07, 30.10.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Rýpy :) - Hráli jsme stejnou hru? Já totiž krásnou grafiku nikde nenašel(vyjma pěkných odlesků vozovky při svítání), za krásnou považuji grafiku nového Prince (co nevyšel), za velmi pěknou Assasins Creed, GoW a Bioshock, ovšem F3 bych dal o několik tříd níže na příčku slušné(lehce nadprůměrné(obzvlášť vault byl po grafické stránce neslaný a nemastný a postavy plavou)).
- hmm pro mě je Pipboy trochu chaotický, bo než něco najdu můžu se pomalu uklikat :(
- "když řeknete ne, tak opravdu ne" do restartu scriptu, anebo novém promluvení s osobou(bug) :)
- "Setkání se supermutantem hned na začátku se mi stalo nejednou osudným a autor předchozího článku asi hraje na easy když se mu jej povedlo zabít hned ze startu" nechci za něj mluvit, ale když jdeš na supermutanta s prskavkou, nesmíš se divit, že ti ji zhasne a sežere tvá játra, měl ses vybavit hned ze startu ohněm a raketkou, když je to tak snadné, hned by se ti konverzovalo s panem mutantem lépe

Jinak to máš pěkné s občasným nádechem růžovosti :)
Autor: RedfoxCZOdesláno: 22:43, 30.10.2008ID: 60576eNahlásit Vaultmasterům
To all: Díky snažil jsem se a jsem rád, že má snaha aspoň někoho potěšila :)

To Kharkow: Tobě taky děkuji jak za názor tak i částečnou výtku. Co se grafické stránky hry týče je podle mě krásná, ale na toto má každý svůj názor samozřejmě. Někomu se líbí grafika uhlazená a někomu zase grafika ala new prince která je kreslená atd. Grafika dělám jako koníček už pár let zatím bohužel jen 2d, ale mohu říct, že toto je můj styl :) jinak je zvláštní, že když sem s obchodníkem hned na začátku mluvil já žádný plamenomet ani nic lepšího než 10mm bouchačka tam nebylo :) mám to ale pech :) příště se pokusím lépe vybavit :) ale i tak díky cením si každého názoru :)
Autor: KeinOdesláno: 22:52, 30.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Každý má svůj názor, chápu ale přece jen cítím potřrbu něco říci/okomentovat:

+ grafika - to si snad děláš legraci, textůry jsou strašně rozmazané(stěny, apod), dynamycké stíny to nevidělo ani z letadla, kov vypadá jako papír - a to mám vše na max co to dalo - asi má každý jiný žebříček hodnot....
+ animace postav - ty jsou téměř totožné s animacemi z oblivionu, postavy plavou, a utíkají jak baletky - ano voják v energozbroji co váží 100kilo utíká jak kdyby nesl jen tašky s nákupem, a váha rotačního kulometu mu nevadí
+ velká herní plocha s mnoha skrytými místy - VELKÁ ????
+ fyzika - totéž co animace -> Oblivion - jestli ti příjde normální že po zabiti supermutanta odletí rotační kulomet o 20metrů dál a rotuje ve vzuchu jako balón tak asi nejsi zcela zdráv...opravdu nic ve zlém....

add: zábít Supermutanta opravdu problém není už na 3tím LVLu

add2: fallot 3 jsem hrál celkem dlluho a nějaká ta zábava se mi nedostavila...
Autor: paaxOdesláno: 22:53, 30.10.2008ID: 614164Nahlásit Vaultmasterům
No, já nevím... sere mě tam to nastavení-nenastavení tlačítek, PIPboy..., třeba si mohli dát více práce a při kliknutí na jednotlivé věci mohl být detailní popís, stejně jako ve F1,2. Zbytek je akceptovatelný. Možná menší font písmen v rozhovorech. Muziku bych i oželel, mohla tam ale být možnost pustit si své rádio. Hned bych tam naklikal hudbu z F2. Také se mě strašně seká VATS, hra jede jakš tak na full, ale když zapnu VATS zpomalí se vše tak na 2FPS.
Mám přáním by bylo tu hru ovládat jen myší... tak musím mát pracky i na klávesnici :-(. Počkám si na CZ verzi a vychutnám si to maximálně.
K recenzím, nechápu proč naříkáte na systém cut/paste... F1,F2 byl také jednotvárný, všude kamení a C/P okolí... uvidíme, že to dohraju.
Autor: KeinOdesláno: 22:58, 30.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
C/P ve fallout 1,2 teda nebylo krom Vaultů - což bylo pochopitelné když byly navržené podle jedoho plánů, ve falloutu 3 mají některá místa stejnou mapu - ulička vpravo,ulička vlevo, 2x v pravo 2x vlevo rovně apod....to v žádném předchozím falloutu nebylo...
Autor: :DOdesláno: 23:01, 30.10.2008ID: 6f7238Nahlásit Vaultmasterům
kein je lolek, bolek, vdolek, hranolek, pacholek
:D
Autor: RedfoxCZOdesláno: 23:01, 30.10.2008ID: 60576eNahlásit Vaultmasterům
Keine zajímalo by mě na jaké sestavě hraješ jelikož já hraji na Intel core 2 quad 6600 (4jádro) s dvěma ati radeon 2900xt a 6gb ramm ddr2 800mhz a grafika je opravdu velice pěkná, rozmazané nemám nic a stíny jsou dle mého na dostačující úrovni. Animace totožné s oblivionem nejsou, oblivion jsem hrál a tvá neustálá srovnávání mě jednou přivedou k šílenství. Velká herní plocha ano, strávil jsem již přes 20 hodin hraním a prolézám vše co najdu a věř mi, že místa je habaděj. Fyzika je na engine havok a jak jistě víš ten se používá velice často díky realistickému systému. A 3 lvl je pro někoho už a pro někoho ne záleží na stylu hraní ;) každopádně to neberu osobně jelikož F3 kritizuješ snad od první zmínky o něm ;)
Autor: KeinOdesláno: 23:23, 30.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
RedfoxCZ: spíše to beru tak že nevíš jak má vypadat dobrá grafika, ale koukni se na zdi ve vaultu nebo v nějakem dungu a pak si zapni třeba postarši assasins creed a podívej se na opravdu pěknou texturu ;) K tomu ostatnímu se nemá cenu vyjadřovat neboť jsem ot tu již řekl několikrát
Autor: :DOdesláno: 23:30, 30.10.2008ID: 6f7238Nahlásit Vaultmasterům
kein ty jsi mi ale pan LOLEK
Autor: TomOdesláno: 00:22, 31.10.2008ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Musím říct, že grafika je fakt dobrá vlastě co se týče tohoto typu hry je asi best co mohli udělat, mnohem lepší než hry ve srovnatelném stylu(Gothic 3 Oblivion)... Ať se vám to líbí nebo ne UT 3 engine na kerým je GOW je hezkej ale použitelnej jen na malý prostory s malým počtem objektů. Assasin creed je to samy grafika u něj neřeší nějaký problémy s prostředím protože tam je (až na vyjímky )velice monotóní. Podotýkám, že obě hry jsem hrál a celkem mě bavily...Hlavní problém toho proč jsou tak negativní ohlasy je to, že vy chcete Fallout dvojku s lepší grafikou ne nějakou novou hru. Smiřte se lidi s tím že vám už nikdy nebude 15tnáct nebo kdy jste to hráli. Velice by mě ale zajímalo jak múžete rychlovkám (krom tohoto kousku, který se mi velice líbil) jako tady byly předtím říkat recenze??? U většiny recenzentů je jasné, že se moc daleko za Megaton nedostali a to je PRVNÍ z řady měst (kdo tvrdí že jsou tři je slepej). Věřím lidi, že pokud vyjde editor tak i fanoušci původních falloutů rozpoutají smršť ve které se z F3 stane ještě lepší hra... Jestli editor vyjde stane se s této hry legenda ať se to vám rejpalům líbí nebo ne... Všem co váhají kupte si to ,je to dobrá hra bavil vás fallout?Máte hezkou NOVOU HRU navazující na jeho příběh. Baví vás freeform RPG? Kupte si to je to dobré freeform RPG v neotřelým prostředí. Komu se to nelíbí jeho problém, vždycky může nainstalovat zase F2...
Autor: KeinOdesláno: 00:46, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Spíše je to tak, že ten kdo ocení kvalitu tuhle hru hrát nebude, komu stačí průměr tak si ji zahraje ;) samozřejmě ji budu hrát, ale až vyjdou nějake kloudné pluginy bez nich to je nehratelné stejně jako oblivion...ale kupovat to rozohdně néé... tento modní styl her nemíním podporovat
Autor: RedfoxCZOdesláno: 00:57, 31.10.2008ID: 60576eNahlásit Vaultmasterům
Nedá mi to nereagovat, ale hra je kvalitní a tvůj výrok nekvalitní hry nehrajte je směšný, o tom, že je hra nehratelná raději ani nemluvím jelikož tvé názory a posty stále vyjadřují jedno a to samé. Z toho je mi jasné, že jsi nehledal následovníka Falloutu, ale jeho klon v novější podobě ;) btw potěším tě na 90% bude i 4 díl od bethesdy ;)
Autor: :DOdesláno: 00:58, 31.10.2008ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
No co na to rict no, snad jen - keine ty si HYPER LOLEK... Jinak dobra hra;P
Autor: KeinOdesláno: 01:04, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
RedfoxCZ: Nemusíš se mnou souhlasit, když ti to stačí, ovšem jí jakožto fanda falllout serie tento prasečí počin postě nemohu považovat za fallout , nejsem zdaleka sám , takž něco na tom asi bude ;)
Autor: patrikOdesláno: 06:20, 31.10.2008ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
to kain
tak nehraj a nekradni
Autor: EwilOdesláno: 06:35, 31.10.2008ID: 705aa6Nahlásit Vaultmasterům
2 RedfoxCZ: Supermutanta si podas na patym levelu s loveckou puskou na normal vcelku bez problemu, pokud teda nema minigun. Brute verze je samozrejme mnohem tezsi.

2 Tom: Ja sem osobne necekal, ze F3 bude dvojka v lepsi grafice, ale ani ze to bude modifikovanej Oblivion v jinym prostredi.

Co se tyce grafiky, tak textury jsou vicemene dost rozmazane a nejspis za to muze bump-mapping, ale jinak se mi celkem libi a neni moc narocna.
Autor: RedfoxCZOdesláno: 07:56, 31.10.2008ID: 60576eNahlásit Vaultmasterům
Kein: neříkám, že s tebou v něčem nesouhlasím, ale ne ve všem. Nástupce je to úctyhodný už i kvůli tomu v jaké době žijeme, protože hry v dnešní době nemají takové nápady ani nic. Taky mi moc nestačí jako pokračování, ale jako "nové" postapokalypticke RPG mi stačí ;) proto je dle mě také úctyhodným nástupcem jelikož se nesnaží jen kopírovat co bylo, ale taky přidává nové možnosti a nový styl. A proto se mi hra líbí. A stane se ještě úspěšnějším nástupcem Falloutu 1,2 hned jak se vydá pár modů a patchů ;)

Ewil: Ano možné to je, ale proč se jen zaměřovat na obyčejné supermutanty? Ti sou hned od začátku to ano, ale o brute tu nikdo nemluví. Každý říká, že je to moc lehké, ale to není vůbec pravda ;) kdo došel do lokací jako je muzeum, nemocnice, washington monument, hotel ví o čem mluvím ;)
Autor: paaxOdesláno: 08:03, 31.10.2008ID: 614164Nahlásit Vaultmasterům
Já myslím, že to bude fajn hra... já F1 hrál v 18 a to je mi dnes 30. Sám sebe prohlašuji za oldschool hráče, jelikož když vzpomenu na 5ti minutové nahrávání her z kazeťáku... dost nostalgie.
Hrál jsem GAIA, hrál jsem STALKERA a a budu hrát FALLOUTa3, protože vím, že mě to začne bavit. Jde jen o to překonat počáteční nechuť, vzpomínky a hlavně si zvyknout na nové. Dnes už nové hry moc nehraju, bo na to není čas, ale na F3 si čas udělám, už jen proto, že jsem 10let čekal. Po dohrání si pak povíme jaké to bylo.
K F1, F2 atd. já nevím, nevím... mě prostředí F1 a F2 přišlo až mov kolonované, hlavně zastávky v poušti, města atd. Ano, byly vyjímky, měnil se plot, nebo já nevím co... ale jinak vypadalo vše podobně.
Říkám, až dohraju, budu sumarizovat, zatím to je až příliž předčasné...
Autor: KharkowOdesláno: 08:56, 31.10.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Kein the flamemaster: " jakožto fanda falllout serie tento prasečí počin postě nemohu považovat za fallout , nejsem zdaleka sám" to si právě nemyslím, jsou zde rozpory oproti ostatním dílům, ale drtivá většina hráčů se v Bethesdím počinu bude bavit, navíc vzhledem k tomu že jsi si v "recenzi" dle mě adekvátně neobhájil 6ku a teď F3 navíc nazýváš prasečí počin, myslím že budeš mít v hlavě menší mešuge.

Teď je jen otázkou co Todd (stále se svými játry) provede v případě jistě brzy velmi očekávaného pokračování.
Autor: DaViD´82Odesláno: 09:45, 31.10.2008ID: 7f26e6Nahlásit Vaultmasterům
Dle mého zatím asi nejlépe sepsané hráčské dojmy z třetího Falloutu: http://angryplayer.blogspot.com/2008/10/fallout-3-prvn-dojmy.html
Autor: DaViD´82Odesláno: 09:51, 31.10.2008ID: 7f26e6Nahlásit Vaultmasterům
Ad můj předchozí příspěvek, předem upozorňuji, že jde o převážně velmi kladný názor, který možná až přespříliš veškeré zmíněné zápory přechází jako nepodstatné. Ovšem je to napsané tak, že mu lze uvěřit, že mu to opravdu při hraní nevadilo.
Autor: DeinosOdesláno: 10:08, 31.10.2008ID: 605512Nahlásit Vaultmasterům
Keine nevím co jako od tý hry čekáš sama o sobě ta hra navazuje na příběh z předchozích falloutů.Žádnej vyvolenej A hratelnost to má víc než dobrou až tomu vychytaj všechny mouchy tak ty urážky na tuhle hru vemeš zpátky.
Autor: KeinOdesláno: 10:13, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kharkow: já si naopak myslím, že jsem v mé recenzi obhájil šestku dost ;) , napsal jsem tam jasně co se mi líbí a co ne, zatímco například Redfox u své recenze plno nedostatků přešel, nebo naopak nedostatky převrátil v klady (grafika, fyzika, animace) takže také můžu tvrdit, že neobhajil 93%, to samé můžu říci o tvé recenzi, neboť si tam taky plno věci přešel, ovšem ty radši neudělíš hodnocení žádné že ;), takže větu " Neobhájil sis šestku" si strč za klobouk, žádné regule pro hodnocení nejsou, dále jsem psal, že hodnocení je čistě subjektivní jak tvé tak mé, tak redfoxovo, alespoň vidíš jaký rozdíl je mezi našimi nazory na hru...
Autor: KeinOdesláno: 10:19, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Deinos: To nepopírám, ale až tomu vychytají mouchy, takže texture pack, nové lokace, killení dětí s perkem "Vrah dětí" a některé věci jako reakce NPC apod nebude lehke uělat jestli to vůbec pude...

ALe teď je řeč o čisté verzi od Bethsedy a té já dávám 6/10 pro mne to je lepší průměr nic víc a nikdo můj názor n toto nezmění stejně tak jako dalším xxx lidem co mají předchozí fallout rádi, je jasné že lidi co nehráli předchozí dily budou z toho to nadšení, ale ja se rohlíkem opít nenechám ;)....
Autor: KharkowOdesláno: 10:42, 31.10.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Kein the pyroman :) - Já to psal jako první dojmy ;) Ne jako recenzi, to všechno bulvární JaW :p
Musím do tebe šťouchnout za tu "snahu o objektivitu" zmršenou 6kou :p A jen tak pro zajímavost jestli lepší průměr znamená "prasečí počin" velmi by mě zajímaly ostatní texty k číselné stupnici 1-10 :)
Autor: N4RIOdesláno: 10:44, 31.10.2008ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
100% souhlasim s Keinem.
Autor: EfxOdesláno: 10:56, 31.10.2008ID: 613ea6Nahlásit Vaultmasterům
Souhlas s recenzí já mám zhruba stejné pocity ze hry jako autor. Chce to F3 brát v kontextu s dnešníma hrama a je to rozhodně nejlepší hra co letos vyšla. Ne furt brečet jak byl F2 super a vypichovat jakékoliv maličkosti na F3. F2 sice byl super, ale tyhle časy se už nikdy nevrátí...
Autor: KeinOdesláno: 11:02, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
Kharkow: nemusíš mě chytat za slovo - sračka to je z pohledu falloutů, lepší průměr z pohledu dnešních her...teď indstaluju fallout 3 znovu -> udělám zde par screenů těch krásných textůr...
Autor: surge0nOdesláno: 11:17, 31.10.2008ID: 42937cNahlásit Vaultmasterům
ne mozem len suhlasit s negativnymi ohlasmi :( f3 ma hrozne sklamal, hra na motiv falloutu...fallout ani zdaleka 6,5/10
Autor: CrazyBoneOdesláno: 11:26, 31.10.2008ID: 513aaaNahlásit Vaultmasterům
Kein bež si svoje komplexy riešiť niekam inam.Pochop prosím ťa ,že časy sa menia.Ja som tiež veľký fanúšik série Falloutov, ale nezavrhnem ich pokračovanie len kvôli tomu že to nieje klon v novej grafike.Tiež som spočiatku nadával a mal som k tomu postoj typu : "To je Oblivion!" ale po zhliadnutí prvých trailerov a hry samotnej sa mi začali vracať spomienky a tešil som sa kedy sa zase vrátim do známeho sveta.A hlavne som sa zmieril s tým ,že to nebude na 100% rovnaké ako predchádzajúce diely .Vlastne to nieje ani možné.
Autor: DeinosOdesláno: 11:29, 31.10.2008ID: 605512Nahlásit Vaultmasterům
Kein jestli chceš klon F2 v lepší grafice zkus Van burnera.
Autor: KeinOdesláno: 11:38, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
textury - LARGE
1280x1024 4x AA 4x AF , také si všimněte nádherně (ne)lesklého kovového rotačního kulometu...

textůry autor recenze považuje za krásné...
http://img185.imageshack.us/img185/9048/fallout3200810311058565pz3.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/4964/fallout3200810311051119fu0.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/7075/fallout3200810311052084lk2.jpg
http://img136.imageshack.us/img136/8504/fallout3200810311052483mg9.jpg
http://img184.imageshack.us/img184/9347/fallout3200810311053213rv1.jpg
http://img185.imageshack.us/img185/522/fallout3200810311054286tp8.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/2250/fallout3200810311055491wc2.jpg
http://img184.imageshack.us/img184/8650/fallout3200810311055593ry1.jpg

dále stíny jsou prý dostačující - já žádné nevidím...
Autor: surge0nOdesláno: 11:43, 31.10.2008ID: 42937cNahlásit Vaultmasterům
ako fakt nechapem co vsetci nadavate na toho Keina, ved kazdy ma pravo na svoj nazor, vyjadril ten svoj tak ho respektujte....ja mozem len suhlasit s tym co napisal v jeho recenzii a hned sa pod to podpisem..rovnako ako viaceri moji kamarati...vseobecne vladne sklamanie...ako fps strielacka s prvkami rpg na motiv falloutu ok ale fallout to nie je...som uz pomaly na konci a mozem hodnotit (ano stiahol som si to, ale rovnako to mam aj objednane cez steam)...tak ako fungoval svet prepojenych miest s unikatnou atmosferou a moznostou volby "povolania" a razenia si cesty vo f2 tak tu vlastne ani svet nie je...viac strielacka ako rpg
Autor: KeinOdesláno: 11:47, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
CrazyBone: Kde pořád chodíte na to že chci klon??? zase někdo něco přetvořil k obrazu svému a vy se toho chytáte, poze říkám, že tohle není fallout, neboť prvky co dělaly fallout falloutem tam chybí...což z toho dělá lehce nadprůměrnou hru -> 6/10 a proto nechápu tuto recenzi - 93% kde mi plno věcí nesedí

Deinos: dík ale ten už znám ;)

Autor: DoomOdesláno: 12:44, 31.10.2008ID: 6f7046Nahlásit Vaultmasterům
Ono prvky co dělaly Fallout Falloutem jsou jedna věc, ale Fallout Falloutem rozhodně nedělala nějaká úžasná grafika s odlesky brahminích zadnic. Fallout to neni, ale snaží se to tak tvářit a imho celkem přesvědčivě, protože to je rozhodně zábavný, atmosferický, plný míst k objevování... hm, ono se to Falloutu fakt podobá
Autor: enkorOdesláno: 12:58, 31.10.2008ID: 7ed8ceNahlásit Vaultmasterům
me se natom zda docela sprasenej system skillu a perku. jeto hrozne zjednoduseny. skilly jen do 100 a perky kazdej lvl. je podle me docela nedostacujici pro tuhle hru. pak clovek nema motivaci lvlovat kdyz mam perk kazdy lvl.
Autor: surge0nOdesláno: 13:11, 31.10.2008ID: 42937cNahlásit Vaultmasterům
enkor > presne tak, pri lvl 8 som nemal problem zabit kohokolvek s cimkolvek na hard, a to som rval vasinu bodov do smallguns speech science
Autor: chilloutmanOdesláno: 13:20, 31.10.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
ted trochu offtopic

Co to sakra melete? jaky v kontextu z dnesnima hrama? to ze vychazi sracky znamena ze se s tim mam smirit a hrat to protoze je to mainstream??? proberte se. BUt si koupim kvalitni hru, nebo se na to radej vyseru. Tecka.

a ted k falloutu 3??? ne opravdu to neni fallout. Ano vadi mi konzoloidni pipboy, inventar, HUDBA!? Nemastné lokace, vsudypřítomní nájeznící, podzemní metra plna naspeedovanych ZOMBIE?? A co mi chybý úplně nejvíc je TEXTOVE okno s hlaskama a informacema ktere do FPSka proste nenacpete. Jako mezi nama dat tam misto kulometu mec trochu upravit krajinku a voala, mate s toho oblivion. A ano srovnavam to s oblivionem protoze je to od TVURCU oblivionu na ENGINU oblivionu. tak se s tim smirte. co mi tolik nevadí ale chybí je isometricky pohled, větší volnost pohybu, bugy, dementní AI, snaha vsechno udělat líbivé, karma, vývoj postavy, animace po výstřelech, copy/paste dungeony. atd

Někdo tu nahodil neco ze F1,F2 byly taky copypaste tak na co si stezovat a pak napíše ze to nemam srovnavat s puvodni hrou ze vyvoj jde dopredu. Mno tak me se zda ze de dost spatnym smerem kdyz si copy/paste ponecha jako dobry napad ale vyvoj postavy, velky vliv karmy, reputace, moznosti reseni, volnost postupu, vtipne rozhovory, hluboky pribeh, zvraty a dalsi PODSTATNE veci pro RPG zanr ho nezajimaji. Proste ja bych tomu dal klidne 6tku, priznavam, kdyby se t o nemenovalo fallout tak bych uvazoval o 7ce. Ale ten bod za to ze to brakuje dobre jmeno si to zaslouzi.
Autor: surge0nOdesláno: 13:32, 31.10.2008ID: 42937cNahlásit Vaultmasterům
chilloutman > AMEN.

btw o tom ako sa daju "novodobe" hry urobit s dusou atmosferou paradnym dejom a prekrasnou grafikou nas presvedcil bioshock...a to sa jednalo o strielacku..porovnam kedze som ho dohral nedavno, a tomu hodnotenie 9-10/10 patrilo vo vsetkych mediach pravom
Autor: ještěrOdesláno: 13:33, 31.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Sorry, ale ti, co chváli gramatickou stránku téhle recenze, toho o českém jazyce očividně moc neví, ale protože je povaha textu ve srovnání se zbytkem velmi kladná, jsou tady zřejmě evidentní snahy toto odpouštět. Kupř. já bych tohle na homepage zřejmě ani necpal.

naneštěstí mám ale low end gfx a tak si asi sám lepší ani nenapíšu. :-)
Autor: svabOdesláno: 13:47, 31.10.2008ID: 60a3feNahlásit Vaultmasterům
Ne, není fo Fallout, je to jen napodobenina a špatná :-( . Je to stejné jako s filmy, divadlem, knihama ..... pokud to někdo dělá jen pro kšeft a bez srdce, stojí to vždycky za hovno .... s tím nikdo nic neudělá.
Stačí se podívat na jakýkoliv film, který se i s minimem financí a prostředků stal legendou, později točené remaky se 100 x většími rozpočty a hereckými hvězdami už povětšinou byly jen sračky. /existují i vyjímky, ale Fallout 3 to není/ Určitě víte o čem vluvím.
Autor: chilloutmanOdesláno: 14:06, 31.10.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
mate mit korektora, tady ale si myslim vetsina lidi hodnoti spis obsah nez formu
Autor: ThorusOdesláno: 15:23, 31.10.2008ID: 7edb20Nahlásit Vaultmasterům
COZE?

"Hra samotná je bez intra a..."

Vždyť ta hra intro má. Po shlednuti notoricky známého traileru s hrající hudbou "i don't want to set the world on fire...." je intro do hry...
Autor: MuhehOdesláno: 15:29, 31.10.2008ID: 6fe5d4Nahlásit Vaultmasterům
Kein : ty vole no tak zdi nejsou tak dokonaly,myslim ze sou dulezitejsi veci ve hre nez zed
Autor: chilloutmanOdesláno: 15:43, 31.10.2008ID: 42969cNahlásit Vaultmasterům
mno ale textura je textura, jedno jestli zed, stul nebo rotacak .) jenom aby to uvedl na pravou miru, me je to celkem taky jedno jaky sou tam textury, sou tam daleko horsi veci co me trapi
Autor: zabi.jákOdesláno: 16:05, 31.10.2008ID: 6f7238Nahlásit Vaultmasterům
teda myslel sem ze ty screeny budou horsi... sice to neni zadna nadhera jako v crysis ale hnusny to taky neni.. resis kraviny keine...... snazis se najit kazdou chybicku kterou fallout 3 ma a dobry veci jako treba...hezky obal na DVD ti nic nerika! vzpamatuj se hošku, vzpamatuj se..!!!!!! muhhehe
Autor: enkorOdesláno: 17:32, 31.10.2008ID: 618d2eNahlásit Vaultmasterům
zabijak: naco ti je hezkej obal, kdyz je pod nim hnusnej obsah :)
Autor: KeinOdesláno: 18:45, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
zabi.ják : Pouze ukazuju jak vypadá podle redfoxe "pěkná grafika" , uvědomte si, že tu grafiku dal jako "+" a to nejsou zdaleka všechny textůry , to samé animace a fyzika - TO JE TO CO TU ŘEŠÍM, tak si nevymýšlej, kdybych chtěl hledat opravdové chyby co fallout 3 má tak bych začal od chování NPC tojsou totiž opravdu CHYBY, mi je u tohoto typu her také grafika putna, ale když jí dá někdo neoprávněně do kladů tak se dívím že se mu nepráší od huby...
Autor: DrogOdesláno: 19:04, 31.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Hru jsem ještě nehrál, ale je fakt, že když jsem z trailerů ukazujicím jakýsi utok Bratrstva Oceli, viděl jak se pohybujou, tak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Brnění je nezpomalovalo, zbraně taky né, ale co bylo nejhorší ? Když tihle hoši běželi do stran tak cupitali doslova jak nějaké baletky ! To je v dnešní době tak těžké použít motion capture ?
Prostředí (opět jsem limitován herními videi) mě nijak nepřekvalilo, ale ani neurazilo, takže takový průměr. Na atmosferou nabité lokace z původního STALKERa, kde vše vypadá nenuceně a logicky, to však mít asi ani v nejmenším nebude.
Autor: KeinOdesláno: 20:35, 31.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
na STALKERA tohle zdaleka nemá a to prosím stalker ani nebyl RPG ...
Autor: zabi.jákOdesláno: 23:50, 31.10.2008ID: 6f7238Nahlásit Vaultmasterům
tak dnes jsem si to koupil a hraju to zatim asi 3hod... grafika se mi libi ikdyz je pravda ze textury sou obcas rozmazane.. zkuste si nastavit vsechno na maximum.. primo ve hre i ve windowsu pri autorunu - pokud si nekdo stezuje na grafiku a ma sracku pocitac tak je to debil, grafika je pak libiva.. system boje, rozhovory me prijemne potesili, ale je pravda ze AI NPCcek obcas pokulhava... sem velkym milovnikem a fandou puvodnich falloutu a prostredi i atmosfera na me vesmes pusobi falloutovsky a dohled je perfektni. budte radi ze se bethseda vubec fallouta ujala. na to ze je to jejich prvni fallout si myslim ze praci odvedli skvele (ikdyz par chyb se tam urcite vyskytuje) a verim ze 4ka bude jeste lepsi..:)

a k ty energozbroji - nekde sem cetl ze brneni je pohaneno palivem ktere vydrzi na sto let, tak proc by je to melo zpomalovat? silou se v ni prece nepohybuje
Autor: MeOdesláno: 14:22, 1.11.2008ID: 4309d6Nahlásit Vaultmasterům
Kein: Meles bludy ale je to tva vec..ale ty tve screenshoty me pobavili:) Za prve ti doporucuji nastavit si detaily opravdu na maximum protoze takove hovna nemam ani ja s grafikou ATI HD3870 a dalsi a posledni vec..kdyz beres ze dobra grafika znamena odlesky atd. tak by me pak opravdu zaujalo aby se treba takova matrace nebo rezava postel ci leskla zed..."protoze to v realnem prostedi vidime bezne vid :)) heh asi malo zaujatej...jinak neboj vetsina hernich casopisu a hernich databazi F3 hodnoti jen 10/10 , 9/10 ale urcite to je uplne "hra ktera nestoji za hrani"
Autor: RaybitOdesláno: 21:32, 1.11.2008ID: 700bb8Nahlásit Vaultmasterům
Po precteni recenze a komentaru mi prijde, ze si vemete hrusky a jablka a ocekavate, ze budou vypadat stejne, protoze jsou ovoce. F3 je fallout, protoze se tak jmenuje, protoze tam je PIPBOY a protoze to je ze stejneho prostredi to, ale neznamena, ze neni protoze se nepodoba ani F1,F2. Pokud chcete takouvou hru zahrajte si ty starsi tituly, proc delat neco noveho/stareho.
F3 jsem nehral, objednal sem si ho a trpelive ho ocekavam, ale po precteni par recenzi a shlednuti videorecenze z LEVELu jdou videt chyby napr ve 3rd person pohledu beha divne vyreseni => FP pohled.

Add grafika:
Muj nazor je, ze hry nejsou, nebyli a nebudou jenom o grafice. Grafiku muzete brat jako spoustu veci dohromady. Stylizace, vyhlazovani apod. Vsechno ze tvych screenu, sice ukazujes na chyby na stene, ktere zdalky ani nevnimas, ale nevidis to co je v pozadi. Dale lesknouci minigun, proc by se mel lesknout? Stary zrezavely sesly rotacní kulomet se nema preci lesknout.

Nema cenu to dal rozpitvavat. Jedine, co mi vrta hlavou jakou hru hrajete vy a jakou 100% profesionalnich hernich casopisu a serveru.
Autor: pascal23Odesláno: 13:38, 3.11.2008ID: 41a8b8Nahlásit Vaultmasterům
všetko v pohode len tip, pri hackovaní počítača po zadaní 3 kodu odidte tlačidlom power a znovu aktivujte terminal a mate znovu 4 pokusy...
Autor: SharpOdesláno: 02:45, 11.11.2008ID: 513c9cNahlásit Vaultmasterům
Pěkná recenze - taková velmi pozitivní, řekněme, ale to mi rozhodně přijde sympatičtější, než přístup lidí typu Kain jeho Bratrstvo Falloutí pracky, kteří čistě záštiplně plivou na skvělou hru jen proto, že není jako předchozí díly. Ne není. Praskněte :D (Přesto baví, mnoho lidí si jí s chutí zahraje a rozhodně se jedná o zajímavého nástupce tradice.)
Autor: Micelus TylneshOdesláno: 00:55, 21.11.2008ID: 7f009eNahlásit Vaultmasterům
Tak toto je moc... sice nie som az tak zaujaty ako Kein, ale preco ho az tak demonizovat? Recenzia je slaba, pisatel tu hru podla mna ani nehral, inak by take bludy nepisal... Keby to v nazve malo napriklad Escape from Vault 101 a netvarilo sa to ako Fallout tak by som tomu kludne dal aj 9/10, no takto sudruhovia nie. Ak ma hra v nazve Fallout tak by sa to malo aj riadit pravidlami sveta fallout. Ghulovia ktori pri behu predbehnu tok casu? Radskorpioni ktori vydrzia atomovy hrib na pancieri? (zabitie supermutanta strelou do hlavi mi pride ako realisticke.... mozno dokonca prilis slabe) Dialogy ako oxeroxovane z Oblivionu? Stupidita AI najvyssieho kalibru? Namiesto toho ze ked 3Dogovi poviete ze je zkur.veny ch.uj (prepacte za vyraz) a on vam 4 krat po sebe odpusti bez mihnutia oka? Masovi hon na carodejnice za ukradnuty podsalok od kavy za jeden vrchnak od nuke-coly? mohol by som napisat este vela veci ale zhrnimem to..: WTF?!!! toto nie je ani zdaleka fallout.... SEREM na izometricky pohlad, na grafiku (ktora vyrazne pokrivkava za dnesnymi standartmi) MNE IDE O VYVOJ POSTAVY!!! ale naco sa rozvijat ked na 6 levely som neporazitelny na Very Hard? stacii len trocha treningu z CS pripadne boja na blizko z Mafie a rozbijete hocikoho? ALE NAJDOLEZITEJSIE!!!!! KAM SA PODELI VTIPNE NARAZKY, HLASKY A KOMENTARE OKOLIA? KAM SA PODELO OVPLYVNOVANIE OKOLIA SVOJIMI CINMI?

P.S.: Prepacte ze som sa tolko rozpisal
P.P.S.: Ocakavam hromadny najazd autorovho fanklubu (nebol by som prekvapeny keby kazdy kladny ohlas si posielal sam)
Autor: Micelus TylneshOdesláno: 01:00, 21.11.2008ID: 7f009eNahlásit Vaultmasterům
som zabudol este na nieco.. Keby to bolo uvedene ako plugin do Oblivionu tak davam 15/10
Autor: KO23LOdesláno: 07:36, 3.12.2008ID: 6fbe66Nahlásit Vaultmasterům
Hehe no docela Flamewar tady :D
Tak taky prikapnu svou kapkou do ohne :D ....
Hral jsem a dohral jak F1, tak F2, F3 parim tedkon taky a za sebe muzu rict ze jsem nadmiru spokojenej, hlavne lidi pochopte ze udelat velkej fukcni svet o takovy rozloze v takovy grafice je krapet narocnejsi nez u starych 2d izometrickych, takze nasledny reseni detailu jako plavani postavy v third person sou podle me uplny hovadiny. Myslim si ze to podstatny si to z falloutu urcite vzalo, i vtipny hlasky a narazky jsou tam dost casty (o CZ verzi nevim - treba to je trapne prelozeny), a ty zjednoduseni ktery to zaznamenalo byly bych rekl nutny k tomu aby to v first person pohledu dobre fungovalo, Keinovo negatini nazory me tu dost bavily ... a po tom co ukazal jeho screeny - podle nej na maximalni detaily - sem malem smichy padl ze zidle :D ...
A co tu vytykate tem BoSakum .... prohlasujete se za fanousky falloutu, tak si teda budu myslet ze ste na tudle malickost zapomeli, Energozbroj preci svemu nositeli podstatne zvysuje silu, pak nevidim duvod proc by je zbroj mela omezovat a tiha gatlingu jakbysmet.
K ovladani hry a pipboy vytky nemam zadne, parim na gamepadu a sem tak maximalne spokojen, jediny co mi vadi sou neprehledny mapy, to jo.
Ad Oblivion - s oblivionem to ma spolecny jen engine a umisteni kompasu (trochu taky reseni inventare), ale myslim si ze se tomu jinak "oblivion" ani rikat neda, protoze komplet vsechny propocty a vazby mezi schopnostma sou reseny uplne jinym zpusobem.
Veta na zaver :) .... muj nazor je ten, ze prevedeni fallouta do 3d z 1st person pohledu nemohlo ani dopadnout lepe, zjednoduseni beru jako nutnost aby to bylo funkcni a male nedostatky typu plovouci npc a spol. beru jako dan za komplexnost hry - takovy velky freeform projekty na takove neduhy proste trpi, za sebe bych daval urcite 90-95%, ne li vic
Autor: strombaOdesláno: 10:00, 26.12.2008ID: 332a30Nahlásit Vaultmasterům
souhlasim stebou kosel je to perfekni hra me a my kamose uplne dostala a nemuzem se odtoho odlepit :)
a dival sem se na ty screeny od kein no co dodat kein asi neumy dat grafiku naplno :) nevym jak jemu ale ja hraju na
1680x945 AA 8x AF 15x :) a sem nadmiru spokojen s grafikou jestlimu tam chyby zelena trava a barevny okoli to si bude muset zahrat asi jinou hru :)
tohle je muj prvni fallout kterej hraju a je to proste narez mozna aji tu originalku si kopim a nevyte kde tam muzu sehnat bratrstvo oceli ? potrebuju se naucit nosit energo zbroj :)
Autor: KraalOdesláno: 20:32, 5.1.2009ID: 33a21aNahlásit Vaultmasterům
Já opravdu nemám slov. Většina toho, co jsi uvedl jako + bych já, ve srovnání s předchozími díly, uvedl jako mínus. A zbytek nepovažuji za plus, ale za čistou změnu... nikoli k lepšímu, ale ani k horšímu.

Například rozhovory... vážně nemožně zpracované. V podstatě na ně má jen minimální vliv karma a atributy. Přitom ve starých falloutech s inteligencí 1 můžete odpovídat jen citoslovci, tady v tom není rozdíl.

životnost - nulová. Většinu questů můžete udělat jen dvěma způsoby... a jestli záleží na tom, zda hacknete počítač, nebo vypáčíte zámek, to mě fakt nezajímá.

klasických perků je tam polovina, nové stojí za prd. Atributy mají minimální vliv na hru... nemáte skoro žádné schopnosti, které 1a 2 činily zábavnějšími

spousta brnění a zbraní? Co to kecáš? Vždyť jich je sotva polovina, než ve dvojce!

questy (a příběh) je fakt příšerně malý, krátký a nudný

a nakonec... grafika je hezká, ale rychle se okouká... a cestování pustinou se stane nudou a utrpením.

Co mě nejvíc dostává je, že už na třetím lvl. se dostanete k nejlepším zbraním a jste schopni sejmout naprosto cokoli. Tím veškerý vývoj končí. Navíc když vás omezí 100 v dovednostech a 20!!! V lvl, tak jsem to chtěl smazat.

Fallout 3 = 3/10 (a ty tři jsou jen za název Fallout)
Autor: JanOdesláno: 17:56, 19.11.2009ID: 6fe830Nahlásit Vaultmasterům
No tedy taková recenze se tu jen tak nevidí.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.